Protest zbog kovid propusnica, blokiran saobraćaj kod Glavne pošte

Stevcina zabica

Stara legenda
Poruka
98.573
U centru Beograda večeras se okupilo više stotina građana, koji su, kako su rekli za Nova.rs, došli da protestuju zbog odluke Kriznog štaba da uvedu kovid propusnice.

Okupljeni građani stoje na raskrsnici Takovske ulice i Bulevara kralja Aleksandra, ispred Glavne pošte.

Kako prenosi Nova.rs, Takovska ulica je zatvorena za saobraćaj, autobusi GSP-a stoje.

Policija propušta samo kola Hitne pomoći.

Protest i u Nišu

Grupa od nekoliko desetina građana okupila se na centralnom trgu u Nisu protestujući protiv uvođenja kovid propusnica.

Okupljeni su se organizovali putem društvenih mreža, a jedna od građanki rekla je da protiv ograničenja i da ljudi treba da imaju mogućnost izbora „zato što se krije da mnogi vakcinisani umiru“.

Okrivili su i sve medije u Srbiji da rade za „isti centar moći“.

Na skupu niko nije nosio masku, a spominjali su između sebe da će se okupiti i sutra uveče od 20 sati.

Nisu zabeleženi incidenti.

https://rs.n1info.com/vesti/protest-zbog-kovid-propusnica-blokiran-saobracaj-kod-glavne-poste/

Sta sutra?
 
Subota je vaš dan.

Tada i stupa na snagu.
Ja nisam antivakser, vec sam za protest jer nema logike da moze sve da radi, da se juce Dep gosti sa jos 500 ljudi na balovima, svako vece puni klubovi, a da se deo ljudi koji ne zeli da se vakcinise (za sada skoro polovina zemlje) maltretira i ponizava. Stim sto protest treba da preraste u pobunu i zbog cene i zbog drzavnog kriminala.
 
Ja nisam antivakser, vec sam za protest jer nema logike da moze sve da radi, da se juce Dep gosti sa jos 500 ljudi na balovima, svako vece puni klubovi, a da se deo ljudi koji ne zeli da se vakcinise (za sada skoro polovina zemlje) maltretira i ponizava. Stim sto protest treba da preraste u pobunu i zbog cene i zbog drzavnog kriminala.
Meni te propusnice uopšte nisu provax kako se to predstavlja.

Dakle ti možeš sa preležanim virusom ili testom da ih dobiješ.

Ovo će na primer one koji neće vakcinu da još više ohrabri da naprave kućnu žurku, zaraze se, preleže da bi imali antitela.
 
Uvođenje propusnica koje važe tek posle 10 uveče je realno smehotres koji je više bod za antivaks nego provaks ekipu.

Tako su prošle godine u Belgiji bili vratili policijski čas koji je važio od ponoći do 5 ujutru, u fazonu evo uvodimo meru koja jedva da ima smisla jer drugačije se bojimo.
 
Ovde nikom ne smeta cena ulja pa da izadje na ulicu npr.
Stvar je u tome što u srpskoj opoziciji nema ljudi koji mogu izvesti masu na ulicu po raznim pitanjima.

Sad ti možeš razne stvari misliti o Vuku Draškoviću ili radikalima dok su bili opozicija DOS-u ali oni su umeli da izvedu masu.

Ovi znaju samo da tvituju.

A sam narod teško može izaći masovno u Srbiji bez nekog vodje, spontano uspeva izgleda samo po EU zemljama.
 
Stvar je u tome što u srpskoj opoziciji nema ljudi koji mogu izvesti masu na ulicu po raznim pitanjima.

Sad ti možeš razne stvari misliti o Vuku Draškoviću ili radikalima dok su bili opozicija DOS-u ali oni su umeli da izvedu masu.

Ovi znaju samo da tvituju.

A sam narod teško može izaći masovno u Srbiji bez nekog vodje, spontano uspeva izgleda samo po EU zemljama.
Niti ovi koji su sada u opoziciji zele da izvedu ozbiljnu masu na ulicu, a jos vise ne mogu.

Zato uvek navijam za protest, a ovde ima potencijala da izadje vise ljudi. Iako je ova mera od 22h smesna i vlast se plasi, ali...ako im prodje ovo od 22h, stavice od 20h pa tako dalje.
 
Uvođenje propusnica koje važe tek posle 10 uveče je realno smehotres koji je više bod za antivaks nego provaks ekipu.

Tako su prošle godine u Belgiji bili vratili policijski čas koji je važio od ponoći do 5 ujutru, u fazonu evo uvodimo meru koja jedva da ima smisla jer drugačije se bojimo.
У 10 увече омладина би се и без пандемије требала полако враћати кући, ако није у питању концерт или тако нешто...
 
Stvar je u tome što u srpskoj opoziciji nema ljudi koji mogu izvesti masu na ulicu po raznim pitanjima.

Sad ti možeš razne stvari misliti o Vuku Draškoviću ili radikalima dok su bili opozicija DOS-u ali oni su umeli da izvedu masu.

Ovi znaju samo da tvituju.

A sam narod teško može izaći masovno u Srbiji bez nekog vodje, spontano uspeva izgleda samo po EU zemljama.

Razlika između slobodnog čoveka koji se bori za sebe,bio u pravu ili ne (EU) vs ovca koja bi da menja čobana pa mora da čeka novog da je povede (SRB)

Nepremostive razlike u mentalitetu i svesti rekao bih.
 
Inače da neko ne pomisli zbog ove izjave da podržavam antivakserske proteste bilo koje vrste, lično bi tražio svakom ko protestuje zbog propusnica da potpiše da neće u slučaju zaraze zauzmati mesto na intezivnoj nezi i trošiti resurse i vreme u covid bolnicama. Neka budu principijelni do kraja.

Da su imali mozga uveli bi ih još proletos kada su otvarali kafiće i stadione ponovo. Na ceo dan naravno, kao u DE.
A kao što neko kaže ovo je smejurija od mere u ovom obliku, bukvalno parodija ej...od 22-01 i to samo u ugostiteljskim objektima. Mislim ne zajebavajte više :lol:

Tačno mi deluje da su ovo njihovi izvedeni večeras pa kao eto razloga da ne uvode prave mere.
 

Back
Top