Zarathustra
Poznat
- Poruka
- 7.623
Одржана презентација Анти-НАТО кампање на 12. Ignite скупу у Београду
22.5.2011.
Текст презентације одржане на 12. Ignite скупу у Београду, 19. маја 2011. на којој је говорио Тадеј Курепа, активиста Анти-НАТО кампање:
Желим да вас информишем да ће се у Београду од 13. до 15. јуна 2011. одржати највећа НАТО конференција у историји, на којој ће учестовати начелници генералштабова 72 земље НАТО и земаља које сарађују са НАТО. Јел неко чуо за то? Група младих људи покренула је кампању која се противи одравању оваквог НАТО скупа и ја сам пре двадесетак дана одлучио да им се прикључим. Пре неколико дана Анти-НАТО кампања организовала је конференција за штампу у Медија центру, иако су позвани сви медији на конференцији се појавило веома мало новинара. То јасно говори колико се одржавање НАТО конференције држи у тајности и крије од јавности. Не само што нико није чуо за Анти-НАТО кампању, него скоро нико ништа не зна о НАТО конференцији.
Већина људи зна мало или нимало о историји и пракси НАТО. НАТО је настао 1949. због могућег сукоба са Совјетским Савезом и његовим сателитима. Иако се чланице НАТО декларишу као „бранитељи слободе и демократије“, познато је да је једна од земаља-оснивача био Португал под влашћу фашистичког диктатора Антониа Салазара, а позната је и економска и војна сарадња са Франковом Шпанијом или са Грчком под диктатуром пуковника која је била чланица НАТО у тренутку државног удара.
Један од пројеката НАТО била је операција „Гладио“ у оквиру које су помагане и финансиране фашистичке терористичке организације по Европи, са идејом да организују герилу у случају совјетске инвазије. Ове групе су по правилу коришћене у оквиру стратегије подизања тензије кроз терористичке нападе против цивила у Италији, Белгији, Немачкој... Као пример навео бих само терористички напад на железничкој станици у Болоњи 1980. у коме је погинуло преко 80 људи. Тајне службе чланица НАТО су такође пружале подршку десничарским пучистима и паравојним формацијама у многим земљама. На пример: Ирану – Шах Реза Пахлави – ’53, Ираку ’63., (на власт пучем долази Ба’at партија и Садам Хусеин), Чилеу – диктатура Пиночеа – ’73, Авганистану – Муџахедини – ’80-их, Никарагви ’80-их, Венезуели ’02. Чланице НАТО су такође учествовале у преко 50 ратова у протеклих пола века.
Једна од одлика НАТО је војно-индустријски комплекс многих њених чланица, изражен кроз стандардизацију лаког и тешког наоружања. Све нове чланице морају да расходују своје старо наоружање и купе ново од војно-индустријских концерна попут Heckler унд Коцх, Лоцкхеед Мартин, Генерал динамицс... Хрватска је само у првој години свог чланства у НАТО дала 350 милиона евра за куповину оружја од НАТО.
Желим да вас подсетим бомбардовања СРЈ током кога је причињена материјална штета између 30 и 100 милијарди долара. Процене људских жртава су око 1000 погинулих и 300 рањених војника и полицајаца, 1200-2500 погинулих и до 5000 рањених цивила. У току бомбардовања је више стотина хиљада косовских албанаца избегло из Косова, док је након њега 100-200 хиљада косовских Срба и других неалбанаца трајно напустило Косово. Током операције монструозно назване „Милосрдни анђео“ су коришћена међународним конвенцијама забрањена оружја попут касетних бомби и муниције са осиромашеним уранијумом. Пре НАТО бомбардовања, број нових случајева карцинома у Србији је износио око 1800 годишње. Последњих година он се попео на 4000 - 5000.
Због свега овога и због медијске тишине која обавија конференцију НАТО желео сам да вам пружим информације које би иначе остале скривене.
Пре свега, ја желим да вас регрутујем да се активно укључите у рад и активности Анти-НАТО кампање чији је циљ супротстављање одржавању најављеног НАТО скупа у Београду.
Анти-НАТО кампања ће покушати да утиче на јавност помоћу петиције, летака, плаката, налепница, јавних скупова, са циљем да се током НАТО конференције организују масовне мирне демонстрације у Београду, уз најављено учешће више хиљада људи из иностранства (Италија, Немачка, Бугарска, Грчка итд) који се такође противе НАТО.
22.5.2011.
Текст презентације одржане на 12. Ignite скупу у Београду, 19. маја 2011. на којој је говорио Тадеј Курепа, активиста Анти-НАТО кампање:
Желим да вас информишем да ће се у Београду од 13. до 15. јуна 2011. одржати највећа НАТО конференција у историји, на којој ће учестовати начелници генералштабова 72 земље НАТО и земаља које сарађују са НАТО. Јел неко чуо за то? Група младих људи покренула је кампању која се противи одравању оваквог НАТО скупа и ја сам пре двадесетак дана одлучио да им се прикључим. Пре неколико дана Анти-НАТО кампања организовала је конференција за штампу у Медија центру, иако су позвани сви медији на конференцији се појавило веома мало новинара. То јасно говори колико се одржавање НАТО конференције држи у тајности и крије од јавности. Не само што нико није чуо за Анти-НАТО кампању, него скоро нико ништа не зна о НАТО конференцији.
Већина људи зна мало или нимало о историји и пракси НАТО. НАТО је настао 1949. због могућег сукоба са Совјетским Савезом и његовим сателитима. Иако се чланице НАТО декларишу као „бранитељи слободе и демократије“, познато је да је једна од земаља-оснивача био Португал под влашћу фашистичког диктатора Антониа Салазара, а позната је и економска и војна сарадња са Франковом Шпанијом или са Грчком под диктатуром пуковника која је била чланица НАТО у тренутку државног удара.
Један од пројеката НАТО била је операција „Гладио“ у оквиру које су помагане и финансиране фашистичке терористичке организације по Европи, са идејом да организују герилу у случају совјетске инвазије. Ове групе су по правилу коришћене у оквиру стратегије подизања тензије кроз терористичке нападе против цивила у Италији, Белгији, Немачкој... Као пример навео бих само терористички напад на железничкој станици у Болоњи 1980. у коме је погинуло преко 80 људи. Тајне службе чланица НАТО су такође пружале подршку десничарским пучистима и паравојним формацијама у многим земљама. На пример: Ирану – Шах Реза Пахлави – ’53, Ираку ’63., (на власт пучем долази Ба’at партија и Садам Хусеин), Чилеу – диктатура Пиночеа – ’73, Авганистану – Муџахедини – ’80-их, Никарагви ’80-их, Венезуели ’02. Чланице НАТО су такође учествовале у преко 50 ратова у протеклих пола века.
Једна од одлика НАТО је војно-индустријски комплекс многих њених чланица, изражен кроз стандардизацију лаког и тешког наоружања. Све нове чланице морају да расходују своје старо наоружање и купе ново од војно-индустријских концерна попут Heckler унд Коцх, Лоцкхеед Мартин, Генерал динамицс... Хрватска је само у првој години свог чланства у НАТО дала 350 милиона евра за куповину оружја од НАТО.
Желим да вас подсетим бомбардовања СРЈ током кога је причињена материјална штета између 30 и 100 милијарди долара. Процене људских жртава су око 1000 погинулих и 300 рањених војника и полицајаца, 1200-2500 погинулих и до 5000 рањених цивила. У току бомбардовања је више стотина хиљада косовских албанаца избегло из Косова, док је након њега 100-200 хиљада косовских Срба и других неалбанаца трајно напустило Косово. Током операције монструозно назване „Милосрдни анђео“ су коришћена међународним конвенцијама забрањена оружја попут касетних бомби и муниције са осиромашеним уранијумом. Пре НАТО бомбардовања, број нових случајева карцинома у Србији је износио око 1800 годишње. Последњих година он се попео на 4000 - 5000.
Због свега овога и због медијске тишине која обавија конференцију НАТО желео сам да вам пружим информације које би иначе остале скривене.
Пре свега, ја желим да вас регрутујем да се активно укључите у рад и активности Анти-НАТО кампање чији је циљ супротстављање одржавању најављеног НАТО скупа у Београду.
Анти-НАТО кампања ће покушати да утиче на јавност помоћу петиције, летака, плаката, налепница, јавних скупова, са циљем да се током НАТО конференције организују масовне мирне демонстрације у Београду, уз најављено учешће више хиљада људи из иностранства (Италија, Немачка, Бугарска, Грчка итд) који се такође противе НАТО.
Prilozi
Poslednja izmena od moderatora:


Ovim je zadan smrtni udarac imperijalistima!!!


