Proteinska dijeta

Био сам у два наврата, за време летњег периода јер тада има доста поврћа. Оба пута сам скинуо 15 до 20 кг. Али угљени хидрати мора да се сведу на нулу, качкаваљ ми је био замена за хлеб - никако бели сир.

Месо колико ми се једе, без обзира колико је масно, и обавезно поврће, ја сам таманио парадајз и паприке у уљу и никада нисам био гладан.
 
Dobar način da se smrša brzo, mada iz mog iskustva i ljudi oko mene - jako brzo se vrate nazad, na staro - skoro svi, jer se opuste čim dostignu željenu težinu, pa opet Jovo-nanovo.

Znači mora permanentno, da ne kažem doživotno, da se vodi računa o tome šta se jede i kako se pojedeno troši...
 
Био сам у два наврата, за време летњег периода јер тада има доста поврћа. Оба пута сам скинуо 15 до 20 кг. Али угљени хидрати мора да се сведу на нулу, качкаваљ ми је био замена за хлеб - никако бели сир.

Месо колико ми се једе, без обзира колико је масно, и обавезно поврће, ја сам таманио парадајз и паприке у уљу и никада нисам био гладан.
Ja pokušavam da budem bas na strogom rezimu, samo jaja i meso, bez kackavalja i salata, paradajz na svaka 3 dana, i za 10 tak dana 5,6 kg. Mislim da je to super. Koliko iko si dugo na tom rezimu, i da je bilo jo jo efekat?
 
Био сам у два наврата, за време летњег периода јер тада има доста поврћа. Оба пута сам скинуо 15 до 20 кг. Али угљени хидрати мора да се сведу на нулу, качкаваљ ми је био замена за хлеб - никако бели сир.

Месо колико ми се једе, без обзира колико је масно, и обавезно поврће, ја сам таманио парадајз и паприке у уљу и никада нисам био гладан.

Nisi napisao koliko je dugo kod tebe trajao taj letnji period. Cenim 3 meseca?
Ne razumem koja je razlika izmedju kackavalja i nekog belog sira.
Inace je odlicno da si ti jeo meso i povrce jer ove proteinske dijete
nisu na duze staze preporucljive.
 
Prijateljica je bila na Atkinsovoj dijeti pre skoro 10 godina. I stvarno je mršavila skoro pola kg svaki dan.
Dok je bila na dijeti sve je bilo OK, nije imala problema, smršala je oko 20kg.

Kad je prestala odjednom joj se toliko jelo slatko da je počela da tamani čokolade.
Očigledno su ugljeni hidrati želeli svoje mesto u organizmu, ili obrnuto :D
I sve se vratilo na svoje... jo-jo efekat...
 
Od 27. septembra do januara uz drti keto skinuo sam 35 kila.
Sa 137 na 102.
U januaru sam imao korona simptome kad se još nije znalo za koronu kod nas pa sam morao da prekinem po savetu lekara.
Od januara do sad jedem normalno i vratio sam tri kilograma i vagam oko 105.
Mislim da ću od oktobra ponovo na keto.

Na tubi ima Dr Berg koji je genijA za keto.
Kod keto glavna hrana je mast, a tek onda proteini.

Pojeo sam prikolicu oraha lešnika badema semenki suncokreta ludaje
 
Ja pokušavam da budem bas na strogom rezimu, samo jaja i meso, bez kackavalja i salata, paradajz na svaka 3 dana, i za 10 tak dana 5,6 kg. Mislim da je to super. Koliko iko si dugo na tom rezimu, i da je bilo jo jo efekat?
Не волиш парадајз? Треба јести поврће како би надокнадио оно чега нема у месу.

У том режиму исхране сам био од почетка појаве поврћа на тезгама па до јесени. То је сигурно 4 месеца и можда који дан више.

Ова дијета није здрава, и мора се прекинути, али после ње сам се опет угојио, али не као пре.
 
Nisi napisao koliko je dugo kod tebe trajao taj letnji period. Cenim 3 meseca?
Ne razumem koja je razlika izmedju kackavalja i nekog belog sira.
Inace je odlicno da si ti jeo meso i povrce jer ove proteinske dijete
nisu na duze staze preporucljive.
Нешто више од 4 месеца, док има поврћа. Качкаваљ или бели сир? Не знам, али лакше је јести качкаваљ без хлеба.
 
Не волиш парадајз? Треба јести поврће како би надокнадио оно чега нема у месу.

У том режиму исхране сам био од почетка појаве поврћа на тезгама па до јесени. То је сигурно 4 месеца и можда који дан више.

Ова дијета није здрава, и мора се прекинути, али после ње сам се опет угојио, али не као пре.
Nije da ne volim, samo pokusavam da izbegavam, i u njemu ima ugljenih hidrata. Planiram 4 nedelje ovaj rezom, pa posle da ubacim mlecne proizvode, naravno bez hleba.
 
Nije da ne volim, samo pokusavam da izbegavam, i u njemu ima ugljenih hidrata. Planiram 4 nedelje ovaj rezom, pa posle da ubacim mlecne proizvode, naravno bez hleba.
Slobodno jedi paradajz.
Možeš kilo da pojedeš i da ne pređeš dozvoljenu dnevnu količinu ugljenih hidrata.
Ima oko 2, 8 grama na 100 grama a dozvoljen dnevni unos ti je do 30 grama komotno, isprobano.

Meni je pomoglo da jedem kajganu sa kokosovim brašnom, čvarke i kiseo kupus.
Najedeš se se , a 0 grama ugljenih hidrata
 
Evo ecepta za sok.

1. pola rakijske čašice soka od bobica zove, sad se beru.
2. pola čašice jabukovog sirćeta, sad se pravi od neprskanih jabuka
3 pola kašičice stevia zaslađivača
4. na vrh noža ili prstohvat himalajske soli.
5. pola litra vode.

To makneš svaki put kad si gladan između 19h pa do sutra u 11h.

Kaže Dr Berg da je važno to što nema insulinskih spajkova tokom tih 16 sati.

Preporučuje čak i da se jede OMAD one meal a day, a neki ljudi čak jedu svaki drugi dan kako bi se rešili insulinske rezistencije.

Ne znam kako je , nisam probao.
 
Evo ecepta za sok.

1. pola rakijske čašice soka od bobica zove, sad se beru.
2. pola čašice jabukovog sirćeta, sad se pravi od neprskanih jabuka
3 pola kašičice stevia zaslađivača
4. na vrh noža ili prstohvat himalajske soli.
5. pola litra vode.

To makneš svaki put kad si gladan između 19h pa do sutra u 11h.

Kaže Dr Berg da je važno to što nema insulinskih spajkova tokom tih 16 sati.

Preporučuje čak i da se jede OMAD one meal a day, a neki ljudi čak jedu svaki drugi dan kako bi se rešili insulinske rezistencije.

Ne znam kako je , nisam probao.
Hvala puno. Probacu to. 😊
 

Back
Top