Prosvetni radnik druge vere

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko bi vam , ukoliko bi uopste , smetalo da vam detetu predaje nastavnik/profesor druge vere? Koje verosipovesti po vasem mislenju prosvetni radnik nikako ne bi smeo da bude i zasto ?

Zašto bi tako nešta smetalo bilo kome...Dobar čovek, dobar stručnjak, dobar pedagog u dobrom i iskusnom nastavniku je jedno a njegova privatna stvar je njegovo versko opredeljenje.

To bi isto bilo kada bi neko odbio da ga recimo operiše vrhunski hirurg samo zato što nije iste vere kao on.
 

Mada tu i nemaš puno izbora, znaš.

Ali nemaš ga ni inače.

Baš me briga koje je vere, ukoliko svoju veru drži na lancu. Ukoliko ju je u stanju razgraničiti od posla koji obavlja, a koji ne bi trebao imati nikakve veze s ovim pitanjem.

S druge strane, šta ako je verski fanatik? Šta ako se sutra moja ćer vrati iz škole s idejama o nošenju čadora, naprimer, ili poštovanja subote?

A šta ako se vrati s idejom o poštovanju JK i grandparade?

U ovoj zemlji se prosvetni radnici ubiru s koca i konopca; a dve trećine ih nije ni za konopac. Ali, pa šta sad.

Nisu ni roditelji.

Kad se presabereš, smešno pitanje.
 
Искрено, био би ми проблем да уопште иде у овакву накараду од школа.

Боље би му ја предавао већину предмета, од данашњих курсаџија и партијских ухлебљеника.

Дакле ... хоум скулинг...
 
Искрено, био би ми проблем да уопште иде у овакву накараду од школа.

Боље би му ја предавао већину предмета, од данашњих курсаџија и партијских ухлебљеника.

Дакле ... хоум скулинг...

Pretpostavljam da bi mu bolje predavao i muzičko, i istoriju, i fiziku, i hemiju, i biologiju, i matematiku, i računarstvo? Pa ti si genije, samo te niko ne razume.

Izgleda da ideš stopama nesrećne Milje Vujanović, i ona je svoju decu ispisala iz škole i učila ih svojim budalaštinama.
 
Mada tu i nemaš puno izbora, znaš.

Ali nemaš ga ni inače.

Baš me briga koje je vere, ukoliko svoju veru drži na lancu. Ukoliko ju je u stanju razgraničiti od posla koji obavlja, a koji ne bi trebao imati nikakve veze s ovim pitanjem.

S druge strane, šta ako je verski fanatik? Šta ako se sutra moja ćer vrati iz škole s idejama o nošenju čadora, naprimer, ili poštovanja subote?

A šta ako se vrati s idejom o poštovanju JK i grandparade?

U ovoj zemlji se prosvetni radnici ubiru s koca i konopca; a dve trećine ih nije ni za konopac. Ali, pa šta sad.

Nisu ni roditelji.

Kad se presabereš, smešno pitanje.

Ključno i potpuno istinito.
 
Pretpostavljam da bi mu bolje predavao i muzičko, i istoriju, i fiziku, i hemiju, i biologiju, i matematiku, i računarstvo? Pa ti si genije, samo te niko ne razume.

Izgleda da ideš stopama nesrećne Milje Vujanović, i ona je svoju decu ispisala iz škole i učila ih svojim budalaštinama.

Миља је твој калибар, окултиста и ''медијум'' за ''прекогницију''. Ували је себи геније.

А у школи сам био вуковац и увек добар студент, тако да знам како и са чиме.

Ето музичко, једино не бих могао.
 
Миља је твој калибар, окултиста и ''медијум'' за ''прекогницију''. Ували је себи геније.

А у школи сам био вуковац и увек добар студент, тако да знам како и са чиме.

Ето музичко, једино не бих могао.

Da je "uvalim"? Tako li govori istinski pravoslavac o preminulima?

A da si bio specijalan, to verujem bez daljeg.:mrgreen:
 
Treba imati u vidu da pojedine verske organizacije( jehovini svedoci , pentakostalci advenstisti , hare krisna) od svojih clanova zahtevaju obavezno propovedanje ( vrbovanje novih clanova) a videli smo vec da neke od verskih organizacija koje operisu na tlu Srbije vrbuju maloletnike . Meni bi jako smetalo da mi se dete vrati iz skole sa bilo kakvim religijskim ili antireligijskim stavovima .
Za one koji trube o toleranciji - bilo bi mudro , ako ste u stanju , da prvo procenite stepen svoje tolerancije u odnosu na ljude drugacijih verskih uverenja .
 
Da ne smrdi ovo na širenje verske netolerancije? :lol:
Da! I to jako!
Nastavnik, kao i svako drugi, ili radi svoj posao dobro ili ga ne radi dobro!

Ako izlazi iz okvira svog predmeta na bilo koji način - ne radi ga dobro! Osnov za žalbu i protivljenje može biti samo i jedino loš rad!

Verujem da bi svi hrišćanski roditelji i učenici jedne ovdašnje srednje škole više voleli da im matematiku predaje musliman koji zna svoj posao umesto osobe koja sada predaje a ne zna svoj posao i đaci ne nauče ništa!
 
Poslednja izmena:
Koliko bi vam , ukoliko bi uopste , smetalo da vam detetu predaje nastavnik/profesor druge vere? Koje verosipovesti po vasem mislenju prosvetni radnik nikako ne bi smeo da bude i zasto ?

Ne smeta mi nijedna veroispovest, ne smeta mi nijedna druga nacionalnost, ne smeta mi nijedna druga rasa. Zanima me stručnost i karakter osobe koja predaje, ne ulazim u to kom bogu se moli, ili koje mu je boje koža.
 
Koje verosipovesti po vasem mislenju prosvetni radnik nikako ne bi smeo da bude i zasto ?
Meni bi jako smetalo da mi se dete vrati iz skole sa bilo kakvim religijskim ili antireligijskim stavovima .
Za one koji trube o toleranciji - bilo bi mudro , ako ste u stanju , da prvo procenite stepen svoje tolerancije u odnosu na ljude drugacijih verskih uverenja .

Hehehe :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top