Quantcast

Прослављена прва година од избора новог Патријарха

Poruka
19.892
Литургијским сабрањем прослављена прва година од избора Патријарха српског Г. Иринеја

Данас наша Света Црква молитвено обележава прву годину избора и устоличења Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.

У Саборној цркви Светог Архангела Михаила у Београду јутрос је Светом Архијерејском Литургијом началстоваво Патријарх српски Г. Иринеј уз саслужење викарног Епископа хвостанског Г. Атанасија и протојереја-ставрофора Петра Лукића, старешина Саборне цркве, др Драгана Протића, ректора Богословије у Београду, Стојадина Павловића, директора ПУО СПЦ, архијерејских намесника Бранка Митровића, Драгомира Убипариповића и Бранка Топаловића, протојереја Виталија Тарасјева, старешине Подворја Руске Цркве у Београду, презвитера Панајотиса Каратасиоса, клирик Грчке Православне Цркве, презвитера Славише Поповића и Небојше Тополића, секретар Кабинета Патријарха српског, као и протођакона Радомира Перчевића, Стевана Рапајића и ђакона Александар Секулића.

После Свете Литургије, за служашче свештенство, званице и госте, међу којима су били чланови породице српског тенисера Новака Ђоковића и кошаркаш Дејан Томашевић, уприличено је послужење у Српској Патријаршији.

Па, где су верници? Верника ни од корова...
Само нека они наставе путем екуменизма.

Ми данас живимо у времену кад је народ духовно обогаљен и у таквој ситуацији један духовник би могао науком Божјом да просветљује народ и доприноси решавању њихових проблема. Само кад би се мало људима указала пажња и брига, људи би постали гладни знања о Богу и начина на који могу да решавају све што их тишти. Али, ко да им то понуди?
Екуменисти се не брину за људе, него само за себе и своје грађевине. Замислите кад се у ово време сакупљају новци да се граде прескупе кртсаче високе неколико десетина метара. И зато нема никога. Људи су препуштени телевизији и мафији на њихову духовно-физичку пропаст, а црквени јерарси нам Цркву претварају у духовног богаља и римску секту. Е, шта смо доживели...

Нема народ праве пастире...Жалост екуменизма. :sad2:

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Литургијским сабрањем прослављена прва година од избора Патријарха српског Г. Иринеја

Данас наша Света Црква молитвено обележава прву годину избора и устоличења Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.

У Саборној цркви Светог Архангела Михаила у Београду јутрос је Светом Архијерејском Литургијом началстоваво Патријарх српски Г. Иринеј уз саслужење викарног Епископа хвостанског Г. Атанасија и протојереја-ставрофора Петра Лукића, старешина Саборне цркве, др Драгана Протића, ректора Богословије у Београду, Стојадина Павловића, директора ПУО СПЦ, архијерејских намесника Бранка Митровића, Драгомира Убипариповића и Бранка Топаловића, протојереја Виталија Тарасјева, старешине Подворја Руске Цркве у Београду, презвитера Панајотиса Каратасиоса, клирик Грчке Православне Цркве, презвитера Славише Поповића и Небојше Тополића, секретар Кабинета Патријарха српског, као и протођакона Радомира Перчевића, Стевана Рапајића и ђакона Александар Секулића.

После Свете Литургије, за служашче свештенство, званице и госте, међу којима су били чланови породице српског тенисера Новака Ђоковића и кошаркаш Дејан Томашевић, уприличено је послужење у Српској Патријаршији.

Па, где су верници? Верника ни од корова...
Само нека они наставе путем екуменизма.

Ми данас живимо у времену кад је народ духовно обогаљен и у таквој ситуацији један духовник би могао науком Божјом да просветљује народ и доприноси решавању њихових проблема. Само кад би се мало људима указала пажња и брига, људи би постали гладни знања о Богу и начина на који могу да решавају све што их тишти. Али, ко да им то понуди?
Екуменисти се не брину за људе, него само за себе и своје грађевине. Замислите кад се у ово време сакупљају новци да се граде прескупе кртсаче високе неколико десетина метара. И зато нема никога. Људи су препуштени телевизији и мафији на њихову духовно-физичку пропаст, а црквени јерарси нам Цркву претварају у духовног богаља и римску секту. Е, шта смо доживели...

Нема народ праве пастире...Жалост екуменизма. :sad2:
Sto ce mu vjernici, tu su sve braca iz rozenkrojcerske gnosticke loze!

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
...a da bih bio pravoslavac,nije potrebno da poznajem simboliku drugih hriscanskih konfesija.
Nekad su nas u Crkvi savjetovali da se cuvamo zamki koje nam neprijatelji Hristovi namijestaju. Medju tim zamkama bilo je gazenje krsta pa su nam savjetovali da ne kupujemo cipele u cijim dzonovima su sare u obliku krsta. Eto tako su nas popovi onda ucili I savjetovali. I cuvali smo se birajuci cipele I prema sarama u dzonovima.

To nije bilo davno, mozda u vrijeme kad se ti jos nisi bio rodio, ili se tek rodjen u ono vrijeme.

A danas, u vrijeme kad su vise nema popova nego su "ocevi", danas po podovima hramova vladike I svestenici postavljaju krstove radi gazenja po krstovima.

Naveo sam ti samo jedan primjer po cemu se moja vjera razlikuje od tvoje vjere. U mojoj vjeri ne moze na Hristovom raspecu (I to na Hristovom stomaku) da bude gnosticka zmija sa lavljom glavom niti onaj ko nosi takav krst moze biti moje vjere. U mojij vjeri zmija je drugo ime za djavola nad svim djavolima.Sve to tebi ne smeta I to je jos jedan primjer razlika izmedju moje I tvoje vjere.

Episkopi moje vjere nikad se nisu molili skupa sa drugim vjerama, tvoji episkopi se mole. I tu je razlika nasih vjera.

I moja vjera je Pravoslavlje, a I ti za svoju tvrdis da je Pravoslavlje, medjutim vidimo da te dvije vjere nisu iste i da je jedna lazna. Koja od ove dvije vjera je istinita, a koja je lazna?
Istinita je ona koja ima potporu u dogmatima I kanonima Pravoslavne Crkve, a lazna je ona koja tu potporu nema.

Poslednja izmena:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Nekad su nas u Crkvi savjetovali da se cuvamo zamki koje nam neprijatelji Hristovi namijestaju. Medju tim zamkama bilo je gazenje krsta pa su nam savjetovali da ne kupujemo cipele u cijim dzonovima su sare u obliku krsta. Eto tako su nas popovi onda ucili I savjetovali. I cuvali smo se birajuci cipele I prema sarama u dzonovima.
Hahah.:D
Ako su te tome ucili,nije ni cudo sto su nam vernici takvi kakvi jesu.Hrastovnice,ne mozes za svake dve ukrstene linije tvrditi da je krst.Tako ces krst naci na svakom mestu.Onda najbolje nemoj da izlazis iz kuce.:)
A danas, u vrijeme kad su vise nema popova nego su svestenici, danas po podovima hramova vladike I svestenici postavljaju krstove radi gazenja po krstovima.
O ovome smo toliko puta razgovarali da je vise besmisleno.
Naveo sam ti samo jedan primjer po cemu se moja vjera razlikuje od tvoje vjere. U mojoj vjeri ne moze na Hristovom raspecu (I to na Hristovom stomaku) da bude gnosticka zmija sa lavljom glavom niti onaj ko nosi takav krst moze biti moje vjere. Sve to tebi ne smeta I to je jos jedan primjer razlika izmedju moje I tvoje vjere.

Episkopi moje vjere nikad se nisu molili skupa sa drugim vjerama, tvoji episkopi se mole. I tu je razlika nasih vjera.

I moja vjera je Pravoslavlje, a I ti za svoju tvrdis da je Pravoslavlje, medjutim vidimo da te dvije vjere nisu iste. I da je jedna lazna. Koja od ovin dvije vjera je istinita, a koja je lazna?
Istinita je ona koja ima potporu u kanonima Pravoslavne Crkve, a lazna je ona koja tu potporu nema.
A koja je to tvoja vera o kojoj toliko pricas?Tj.koja je tvoja Crkva i ko su tvoji episkopi?Navedi imena.

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Hahah.:D
Ako su te tome ucili,nije ni cudo sto su nam vernici takvi kakvi jesu.Hrastovnice,ne mozes za svake dve ukrstene linije tvrditi da je krst.Tako ces krst naci na svakom mestu.Onda najbolje nemoj da izlazis iz kuce.:)

O ovome smo toliko puta razgovarali da je vise besmisleno.

A koja je to tvoja vera o kojoj toliko pricas?Tj.koja je tvoja Crkva i ko su tvoji episkopi?Navedi imena.
Malo ti je godina da bi meni savjete dijelio, malo ti je znanja da bi meni ucitelj bio.

Moji episkopi bili su episkopi Pravoslavne Crkve, tvoji to nisu. Moji episkopi bili su nasljednici I cuvari zavjeta Svetoga Save, tvoji to nisu. Moji episkopi bili su muceni strasnim smrtnim mukama jer su se gnusali jeresi, a tvoji se sa jereticima bratime nekim novim Hristom kojeg su episkopi moje Crkve Antihristom zvali.

Imena mojih episkopa je istorija svetosavskih Srba Hristove Pravoslavne Crkve. Sad znas koja je moja Crkva I ko su moji episkopi, jer znas da te Crkve I tih episkopa u tvojoj danasnjoj SPC nema.

Poslednja izmena:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Malo ti je godina da bi meni savjete dijelio, malo ti je znanja da bi meni ucitelj bio.

Moji episkopi bili su episkopi Pravoslavne Crkve, tvoji to nisu. Moji episkopi bili su nasljednici I cuvari zavjeta Svetoga Save, tvoji to nisu. Moji episkopi bili su muceni strasnim smrtnim mukama jer su se gnusali jeresi, a tvoji se sa jereticima bratime nekim novim Hristom kojeg su episkopi moje Crkve Antihristom zvali.

Imena mojih episkopa je istorija svetosavskih Srba Hristove Pravoslavne Crkve. Sad znas koja je moja Crkva I ko su moji episkopi, jer znas da te Crkve I tih episkopa u tvojoj danasnjoj SPC nema.
Znaci,tvoji episkopi i Crkva vise ne postoje?Posto kazes "bili su".
I jel mozes jednom da mi se obratis a da ne iskoristis neku logicku gresku?

Poslednja izmena:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Ne postoje episkopi, ali postoji naslijedjena Pravoslavna vjera, a gdje je Pravoslavna vjera tu je i Hristos Crkva.
Po kojoj to elisiologiji???????
Nemas episkopa,nemas Crkvu,a sebe nazivas pravoslavcem??????Pa ti si sto puta veci ekumenista od mene.:D
Ajde potkrepi tvoj zakljucak makar jednim citatom sv.otaca?A da,za tebe su i vaseljenski sabori i oni jeretici.

Poslednja izmena:

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Po kojoj to elisiologiji???????
Nemas episkopa,nemas Crkvu,a sebe nazivas pravoslavcem??????Pa ti si sto puta veci ekumenista od mene.:D
Ajde potkrepi tvoj zakljucak makar jednim citatom sv.otaca?A da,za tebe su i vaseljenski sabori i oni jeretici.
”Ко хоће да се спаси, тај пре свега мора да сачува Саборну Веру, коју ако не сачува у потпуности и непорочности, тај несумњиво гине заувек." (Свети Атанасије Велики)

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
”Ко хоће да се спаси, тај пре свега мора да сачува Саборну Веру, коју ако не сачува у потпуности и непорочности, тај несумњиво гине заувек." (Свети Атанасије Велики)
Naravno."Sabornu veru".A za tebe je Vaseljenski Sabor jereticki.A ta "saborna vera" takodje ne postoji van Crkve.

"U jednu,svetu,sabornu i apostolsku Crkvu".

ps.nisi naveo delo.

Poslednja izmena:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
"Не мoже имати Бoга за Oца онај коме Црква није мајка"(Св.Кипријан Картагински "О јединству католичанске Цркве");

"Наше је веровање сагласно са Евхаристијом, и Евхаристија опет потврђује нашу веру"(Св.Иринеј Лионски,"Против јереси");

"Ова света Тајна(=Евхаристија) представља светлост за оне који су већ чисти и очишћење за оне који се очишћују; она је учитељ вештина онима који се боре против лукавога и против страсти. Првима ништа друго не преостаје него да, попут ока које се неког оштећења ослободило, приме светлост света; а за оне који још увек потребују Онога Који их може очистити, шта друго може бити очишћење? "Јер, Крв Сина Божијег очишћује нас од свакога греха" (1. Јн. 1,7), вели Јован, многољубљени Христов ученик. А ко не зна да је победу против лукавога однео једино Христос, чије Тело постаде једини стег у борби против греха! Његово Тело може да помогне онима који се уз његову помоћ боре, јер је и Он Сам њиме пострадао, те је претрпевши искушења, победио"(Св.Никола Кавасила,"Какав допринос животу у Христу даје Свето причешће");

Unus christianus,nullus christianus-један хришћанин као ниједан хришћанин(Св.Августин).

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
"Не мoже имати Бoга за Oца онај коме Црква није мајка"(Св.Кипријан Картагински "О јединству католичанске Цркве");

"Наше је веровање сагласно са Евхаристијом, и Евхаристија опет потврђује нашу веру"(Св.Иринеј Лионски,"Против јереси");

"Ова света Тајна(=Евхаристија) представља светлост за оне који су већ чисти и очишћење за оне који се очишћују; она је учитељ вештина онима који се боре против лукавога и против страсти. Првима ништа друго не преостаје него да, попут ока које се неког оштећења ослободило, приме светлост света; а за оне који још увек потребују Онога Који их може очистити, шта друго може бити очишћење? "Јер, Крв Сина Божијег очишћује нас од свакога греха" (1. Јн. 1,7), вели Јован, многољубљени Христов ученик. А ко не зна да је победу против лукавога однео једино Христос, чије Тело постаде једини стег у борби против греха! Његово Тело може да помогне онима који се уз његову помоћ боре, јер је и Он Сам њиме пострадао, те је претрпевши искушења, победио"(Св.Никола Кавасила,"Какав допринос животу у Христу даје Свето причешће");

Unus christianus,nullus christianus-један хришћанин као ниједан хришћанин(Св.Августин).
Ti navodis citate pravoslavnih otaca, zaboravljajuji ucenje Pravoslavne Crkve da van jedne , svete, saborne I apostolske Crkve nema drugih Crkava, dakle nema ni blagodatnih tajni i spasenja. Shvati da je SPC odricanjem od IX clana Simvola Vjere da je Pravoslavlje jedina Bozija Crkva, SPC odstupila od Pravoslavlja.

Taj "sveti" Avgustin je ispovijedao jeres filiokve i misljenje jeretika mene ne zanima.

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Stupanjem u SSC i potpisivanjem Ustava ove svejereticke organizacije, SPC morala je po dokumentu SSC (Toronto Statement) da se odrekne IX clana Simvola Vjere koji glasi: " Vjerujem u jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu".
Nije morala.Jer tamo jasno piše:

Nevertheless, membership does not imply that each Church must regard the other member Churches as Churches in the true and full sense of the word.
Dakle,članstvo u SSC ne povlači za sobom priznanje svih ostalih crkava-članica,stoga prestani više da lažeš.
Tako je SPC stupila u sabornot sa 347 hriscanskih dominacija sirom svijeta.
Sabornost se postiže zajedničkim pričešćivanjem a ne prostim potpisivanjem nekog papira.Ali naravno,pošto poričeš eklisiologiju to ti ništa ne znači.
Osim toga Balamandskim sporazumom SPC za Crkvu priznaje rimokatolicku crkvu, ta je u duhovnoj sabornosti I sa rimokatolicima sto prakticno to pokazuje I priznaje.
SPC nije ni potpisala taj dokument.Sem toga,Ravenskim ugovorom je ta šteta u mnogo čemu ispravljena.Tek kad se budu papa i patrijarh zajedno pričestili možeš nešto da prigovoriš.
Nekakva potkrijepljenja svetih otaca trazis? Meni nicije rijeci nisu potrebne da bih ostao ovo sto sam bio, jer znam sta je Pravoslavlje I znam sta I kako se u Pravoslavnoj Crkvi vjeruje.
A zašto si onda navodio Sv.Atanasija,ako ti ne trebaju nikakva potkrepljenja????I nisi mi rekao iz kog je dela onaj citat????

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Ti navodis citate pravoslavnih otaca, zaboravljajuji ucenje Pravoslavne Crkve da van jedne , svete, saborne I apostolske Crkve nema drugih Crkava, dakle nema ni blagodatnih tajni i spasenja.
TO nikada nisam poricao.Ponovo mi imputiras nesto sto nigde nisam rekao.
Shvati da je SPC odricanjem od IX clana Simvola Vjere da je Pravoslavlje jedina Bozija Crkva, SPC odstupila od Pravoslavlja.
Nije ga se odrekal kao sto sam lepo pokazao u proslom postu.Prestani vise da lazes.
Taj "sveti" Avgustin je ispovijedao jeres filiokve i misljenje jeretika mene ne zanima.
Onda je jeretik i Sv.Maksim,Sv.Isak,Sv.Grigorije,Sv.Justin....da nabrajam jos????

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
TO nikada nisam poricao.Ponovo mi imputiras nesto sto nigde nisam rekao.

Nije ga se odrekal kao sto sam lepo pokazao u proslom postu.Prestani vise da lazes.

Onda je jeretik i Sv.Maksim,Sv.Isak,Sv.Grigorije,Sv.Justin....da nabrajam jos????
Ekumenski dogovor je jasan Torontskim sporazumom: ni jedna crkva ne moze da pretenduje da je jedina Bozija Crkva. SPC je potpisnik I tu zavrsavamo pricu: SPC ne ispovijeda deveti clan pravoslavnog Simvola Vjere. Eno ti na sajtu "Borba za veru" sve lijepo objasnjeno.

Sto se tice "sv." Avgustina to je jedini "svetac" koji je zacetnik I osnivac jeresi filiokve. Hulitelj na Svetog Duha ne moze biti svetac, ali politika je I onda drmala u Crkvi.

Poslednja izmena:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Torentski sporazum kaze sledece:

Nevertheless, membership does not imply that each Church must regard the other member Churches as Churches in the true and full sense of the word.

Citao sam neke analize sa "borbe za veceru",i nisam nesto zadivlje.Umete vi i bolje.
Ponovo nisi odgovorio na pitanje:da li to znaci da su i Sv.Maksim,Sv.Isak,Sv.Justin,Sv.Grigorije jeretici????

Poslednja izmena:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Sto se tice "sv." Avgustina to je jedini "svetac" koji je zacetnik I osnivac jeresi filiokve. Hulitelj na Svetog Duha ne moze biti svetac, ali politika je I onda drmala u Crkvi.
Znaci i Crkva pre 1000 godina nije bila Crkva?A koja je to onda istinita Crkva?Hocu ime.Posto je jasno da to nije pravoslavna(cim ne priznajes njene svetitelje,vaseljensske sabore itd.).

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.