Prosjaci i pobožnost

gost 433974

Veoma poznat
Poruka
12.863
Kako se to ogleda u pravoslavlju

Sta kaže Biblija za beskućnike i za one koji mole za novac
Treba li okrenuti glavu ili ne
I okrećete li Vi glavu ili ne

I zasto se meni cini da su muslimani više naklonjeni pomaganju beskućnicima nego pravoslavci

I najvažnije ovo:
Postavljam ovo na ovaj pdf jer me zanima,
Vi koji ste pobozni kako i sta radite kada vidite prosjaka da moli, a naročito Vas direktno
 
Поједини просјаци су уиграни тим који нису баш сиромашни, напротив.
У животима светих људи, описано је да су поједини одвајали 1/3 прихода за Цркву, 1/3 за сиромашне а са остатком живели.
Слажем се да је милостиња наглашенија код припадника исламске вероисповести, али и други људи који нису то, хоће да помогну. Сетимо се само многобројних скупљања новца за оболелу децу.
 
Поједини просјаци су уиграни тим који нису баш сиромашни, напротив.
У животима светих људи, описано је да су поједини одвајали 1/3 прихода за Цркву, 1/3 за сиромашне а са остатком живели.
Слажем се да је милостиња наглашенија код припадника исламске вероисповести, али и други људи који нису то, хоће да помогну. Сетимо се само многобројних скупљања новца за оболелу децу.
Da, ali ne mislim o uigranim timovima

Vec o coveku, siromasnom, beskucniku, koji dodje do tebe pruzi ti ruku i moli za novac

Sta tad uradis

Ako si pobožniji jel im pomogneš ili ne
 
Откуд ја знам да ли је неко заиста бескућник ?
Када је било ванредно стање и када није било пролазника, једне новине су нудиле бескућницима да продају новине да би преживели. Прихватило је двоје људи.
Изгледа да су они некада и сами одговорни за своје сиромаштво.
Ја остављам новац људима који зарађују.
Перачима прозора аутомобила.
Свирачима и певачима на улици.
Остатак оставим за хуманитарне акције помоћи болесним људима (јер се за децу брзо скупи новац, а неки чекају месецима за неки новац који се за дете скупи за један дан).
Ко је болестан и има више од 20 година је у јако тешкој ситуацији јер људи не уплаћују пуно за одрасле људе, већ су осетљивији на децу. Ја гледам да то исправим колико могу са понеком уплатом тј. SMS-om.
 
Kako se to ogleda u pravoslavlju

Sta kaže Biblija za beskućnike i za one koji mole za novac
Treba li okrenuti glavu ili ne
I okrećete li Vi glavu ili ne

I zasto se meni cini da su muslimani više naklonjeni pomaganju beskućnicima nego pravoslavci

I najvažnije ovo:
Postavljam ovo na ovaj pdf jer me zanima,
Vi koji ste pobozni kako i sta radite kada vidite prosjaka da moli, a naročito Vas direktno
Imash temu koja je izgleda obrisana koju sam pokrenuo. Radi se o tome da kada dodjes u vishe stanje
svesti treba da se otarasish novca i postoji test inteligencije da prepoznash pravog i lazhnog prosjaka.
 
Откуд ја знам да ли је неко заиста бескућник ?
Када је било ванредно стање и када није било пролазника, једне новине су нудиле бескућницима да продају новине да би преживели. Прихватило је двоје људи.
Изгледа да су они некада и сами одговорни за своје сиромаштво.
Ја остављам новац људима који зарађују.
Перачима прозора аутомобила.
Свирачима и певачима на улици.
Остатак оставим за хуманитарне акције помоћи болесним људима (јер се за децу брзо скупи новац, а неки чекају месецима за неки новац који се за дете скупи за један дан).
Dobro, otkud znas dal je neko stvarno beskucnik
Ali otkud onda znas da stvarno idu pare u humanitarne svrhe za obolele ljude
 
Imash temu koja je izgleda obrisana koju sam pokrenuo. Radi se o tome da kada dodjes u vishe stanje
svesti treba da se otarasish novca i postoji test inteligencije da prepoznash pravog i lazhnog prosjaka.
Kako ti postupas u situacijama kad na tebe naleti beskucnik i krene da te moli za novac

Ne mora da te moli, vec je na ulici i sedi skuplja novac, a ti prolazis pored njega

Što činiš
 
Kako se to ogleda u pravoslavlju

Sta kaže Biblija za beskućnike i za one koji mole za novac
Treba li okrenuti glavu ili ne
I okrećete li Vi glavu ili ne

I zasto se meni cini da su muslimani više naklonjeni pomaganju beskućnicima nego pravoslavci

I najvažnije ovo:
Postavljam ovo na ovaj pdf jer me zanima,
Vi koji ste pobozni kako i sta radite kada vidite prosjaka da moli, a naročito Vas direktno
I nas narod daje i pomaze beskucnicima,samo se ne hvali.Davao sam,kad god sam naisao na njih,kada sam davao ciganima koji su se vrljili namerno da bi tako zaradili.Ovo kazem zato sto sam licno video par njih kako prose,a posle kako normalno idu i ruke i noge normalno.beskucnici to ne mogu da rade,oni su syvarno ugrozeni.Moje licno misljenje je da im treba pomoci,pa koliko ko moze.
 
Kako se to ogleda u pravoslavlju

Sta kaže Biblija za beskućnike i za one koji mole za novac
Treba li okrenuti glavu ili ne
I okrećete li Vi glavu ili ne

I zasto se meni cini da su muslimani više naklonjeni pomaganju beskućnicima nego pravoslavci

I najvažnije ovo:
Postavljam ovo na ovaj pdf jer me zanima,
Vi koji ste pobozni kako i sta radite kada vidite prosjaka da moli, a naročito Vas direktno
okrenem glavu
 
Kako se to ogleda u pravoslavlju

Sta kaže Biblija za beskućnike i za one koji mole za novac
Treba li okrenuti glavu ili ne
I okrećete li Vi glavu ili ne

I zasto se meni cini da su muslimani više naklonjeni pomaganju beskućnicima nego pravoslavci

I najvažnije ovo:
Postavljam ovo na ovaj pdf jer me zanima,
Vi koji ste pobozni kako i sta radite kada vidite prosjaka da moli, a naročito Vas direktno
ako prose ispred crkve onda okrenem glavu. Ne podnosim ljude koji zarađuju zloupotrebljavajući tuđu religioznost.
uličnim sviračima dam nešto ako mi se svidi ono što sviraju. Oni pošteno zarađuju svoj novac.

pravi beskućnici ne prose nego kopaju po kontejnerima. Nosio sam se mišlju da nekom ko kopa po kontejneru dam novac ali osećam da to ne bi prihvatili jer su previše ponosni da bi zarađivali kao prosjaci . Razmišljao sam o tome da podignem pred njima svoj novac sa zemlje i pitam da li je možda njima ispao. Ali onda bi ih uvalio u situaciju gde biraju između laži i gladi, pa to nisam nijednom uradio.

Nekad uplatim na one žiro račune što stižu uz infostan, ali sam u zadnje vreme izgubio poverenje da to ide ljudima kojima je potrebno. Naprimer skoro je bio žiro račun za višedetne porodice Balkana. Čista prevara ako mene pitate. Zar su u Srbiji svi siti i zadovoljni pa da skupljamo novac za višedetne porodice Balkana? To neki političar skuplja za sebe a koristi reč Balkan jer tu niko neće da mu proverava kako troši novac i kome daje.

Dobro je pomoći kad možeš ali ne treba biti krava muzara za lažne prosjake.
 
Ne znam šta se tačno podrazumeva pod tim ''pobožni ljudi'', jer ako je kako to sama razumem, ne spadam u njih.
Kao čovek, želim pomoći koliko mogu i ne okrećem glavu, ali moram priznati da sam pojedinima želela samo da umaknem jer su mi delovali više umobolno nego siromašno.
To sam i bez Biblije znala da je ljudski, jer nikad se ne zna, možda i sama spadnem na te grane nekad, pa mi tuđe malo bude sve.
 
Ima Davidov psalm koji dodatno ohrabruje ljude, vernike ili one koji mare za Bibliju i te stvari da obrate pažnju na siromašne:

1 Srećan je onaj ko obzirno postupa
prema ubogome, u dan nevolje Gospod će ga
izbaviti. 2 Gospod će ga zaštititi i sačuvati u životu.
Biće srećan na zemlji,
ti ga nećeš predati duši neprijatelja njegovih.
3 Gospod će ga na postelji bolesničkoj okrepiti,
brinućeš o njemu u bolesti njegovoj.
 
Primetio sam da oni što džaraju po kontejnerima nikad ne traže od prolaznika.

Za cige se obično dvoumim... Znam da su bedni al ako im daš jednom onda se navade pa traže i cigaru i tu onda popi@@im pa onda ja njima tražim neki dinar i cigaru.
 
Kako se to ogleda u pravoslavlju

Sta kaže Biblija za beskućnike i za one koji mole za novac
Treba li okrenuti glavu ili ne
I okrećete li Vi glavu ili ne

I zasto se meni cini da su muslimani više naklonjeni pomaganju beskućnicima nego pravoslavci

I najvažnije ovo:
Postavljam ovo na ovaj pdf jer me zanima,
Vi koji ste pobozni kako i sta radite kada vidite prosjaka da moli, a naročito Vas direktno
Bez samilosti prema bliznjem nema ulaska u raj ,naravno da pomognem koliko mogu .
Muslimani smatraju da cinjenjem “dobrih dela” da ce im to obezbediti mesto u dzenet ,ako nadvladaju dobra dela da im je raj zagarantovan ….u sustini nije to bas tako ,jer tzv dobra dela mogu da se cine i iz sujete.
Mi ne znamo da li su ta dobra dela Bogougodna ,Bogu su najdraza dela koja se cine u tajnosti da levica ne zna sta cini desnica.
 
Primetio sam da oni što džaraju po kontejnerima nikad ne traže od prolaznika.

Za cige se obično dvoumim... Znam da su bedni al ako im daš jednom onda se navade pa traže i cigaru i tu onda popi@@im pa onda ja njima tražim neki dinar i cigaru.
Ако се двоумим, купим им нешто да једу, не дајем паре.
Има бескућника, видео сам их у подземном пролазу испод палате Албанија, скупе се када је јака зима са ћебадима и јастуцима. За њих знам да су бескућници и њима бих дао новац.
Проблем је што поједини иду и лажу да им треба за храну а у ствари не треба. Неким људима стварно треба новац и они који измишљају им само кваре ситуацију.
 
Po bibliji se ne okreće glava i daje se novac, ja lično ponekad dajem ponekad ne.
По Библији се даје од жеље, не од морања, јер Бог не прима даваоца који не даје из срца.
Pravi beskućnici ne prose nego kopaju po kontejnerima. Nosio sam se mišlju da nekom ko kopa po kontejneru dam novac ali osećam da to ne bi prihvatili jer su previše ponosni da bi zarađivali kao prosjaci . Razmišljao sam o tome da podignem pred njima svoj novac sa zemlje i pitam da li je možda njima ispao. Ali onda bi ih uvalio u situaciju gde biraju između laži i gladi, pa to nisam nijednom uradio.
Ja сам пре пар година дао прилог човеку који је продавао цвеће, јер ми цвеће није требало, мало се увредио, али сам му рекао да је то прилог, не милостиња.
Сада, како је кренула криза, нико не одбија понуђени новац. Мени цвеће не треба, боље да човек добије чисте паре, него да му ја купим нешто безвезе.
Волим да купујем од људи који продају на аутобуским станицама. То су велика сиротиња који немају новца да иду на пијацу, и продају обично хемијске или неке ситнице, знам да новац иде у праве руке.
 

Back
Top