Quantcast

Propoved na Gori Isusa Hrista

hm337

Aktivan član
Poruka
1.093
Da dok nisu istrazili i shvatili da su to paganski simboli
to je bilo u zacetcima
kak ose bilo sta saznaje ne mozes sve od jednom nauciti
nego postepeno
Proucavajuci Bibliju izbacili su sve sto je pagansko
zanimljivi su ti počeci JS. Simbol koji su uzeli nije bio krst kao kod drugih hrišćana, nego krst i kruna. To je simbol koji su koristili masoni posebno vitezovi templari. Za Keopsovu piramidu su u početku smatrali da je Biblija u kamenu, i iz njenih dimenzija su izvodili proročka viđenja o godinama kada će se zbiti događaji iz Otkrivenja. Vremenom su i piramide odbacili, pa se sad stide prvog vernog i razboritog roba Rasela i njegovih prorokovanja na osnovu dimenzija piramida.

zašto baš kruna? da bi pokazali da su oni nešto više u odnosu na obične hrišćane. Krst su odbacili ali se krune ne odriču. Tako su sebe identifikovali sa skakavcima iz Otkrivenja možda baš zbog zlatnih kruna koje ovi nose na glavama. Osim te želje za zlatnim krunama, drugih sličnosti sa skakavcima baš i nema.

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.655
zanimljivi su ti počeci JS. Simbol koji su uzeli nije bio krst kao kod drugih hrišćana, nego krst i kruna. To je simbol koji su koristili masoni posebno vitezovi templari. Za Keopsovu piramidu su u početku smatrali da je Biblija u kamenu, i iz njenih dimenzija su izvodili proročka viđenja o godinama kada će se zbiti događaji iz Otkrivenja. Vremenom su i piramide odbacili, pa se sad stide prvog vernog i razboritog roba Rasela i njegovih prorokovanja na osnovu dimenzija piramida.

zašto baš kruna? da bi pokazali da su oni nešto više u odnosu na obične hrišćane. Krst su odbacili ali se krune ne odriču. Tako su sebe identifikovali sa skakavcima iz Otkrivenja možda baš zbog zlatnih kruna koje ovi nose na glavama. Osim te želje za zlatnim krunama, drugih sličnosti sa skakavcima baš i nema.
Ko kaze da su hriscani?
Kakvi su to hriscani koji ne priznaju Hrista za Boga?

aeternum

Zainteresovan član
Poruka
468
Ko kaze da su hriscani?
Kakvi su to hriscani koji ne priznaju Hrista za Boga?
kakvi su hriscani koji veruju da Isus nije Bozji Sin kako je rekao Bog
nego veruju Caru Konstantinu paganinu koji je proglasio Isusa za Boga.
Isus nije nikada rekao ja sam Bog.
Isus je rekao Ja sam Bozji Sin.
Bog je rekao za Isusa On je Bozji Sin.
Kao sto je i Bog rekao ja sam Jehova JHVH Bog.

Eto kada nadjete u Bibliji da je Isus rekao Ja sam Bog javite :D

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.655

Eto kada nadjeste da je Isus rekao Ja sam Bog javite :D
Pravi Hriscani znaju ali znaju da je Isus Hrist Bog.:)
Sta misle krivi hriscani necu u to da ulazim.
Hulenje je na Hrista ne smatrati ga Bogom
E tako :)

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.301
Arokana, nisam ja baš mnogo uveren u tvoju spremnost i sposobnost da debatuješ na osnovu činjenica.
Nekako, svaka takva debata se završi time što ti ili "imitiraš Isusa" izbegavanjem odgovora, ili masovnim prijavama i galamom o kleveti i vređanju.

Kako uopšte da pričamo o istorijskim činjenicama, kad ti ne čitaš ozbiljne, naučno prihvaćene knjige na temu istorije Crkve? To, prosto, ne može

Glasnik.

Elita
Poruka
22.126
Cestitam Arijani.
Ona je shvatila da razboriti rob prica neistine, i nasuprot njegovim zabranama, drznula se da propoveda na internetu.
Mislim da je ovo velika hrabrost od nje, na ovaj nacin reci razboritom robu, ti nisi razborit i da onda postupa protivno razboritom, pokszujuci tako da nije u pravu.
I to je to dobar znak.
Razboriti rob motivise JS da propovedaju njegovu razboritu nauku, a onda hoce da im povuce rucnu?
E razboriti, Arijana je prepoznala tvoju nerazboritost i tvoje prave razloge zasto ti hoces da povuces rucnu JS na internetu.
Neki JS su razboritiji i od tebe i nece dati da im ti propisujes ne istine.
Samo nspred, JS se bude.
Postupite i u drugim stvarima tako sa razboritim.

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.988

Nažalost skakavci iz Otkrivenja imaju negativnu konotaciju...oni nisu ništa pozitivno jer "muče" ljude a njihov gospodar je "Avadon" ili "razarač" tj. simbol za Hristovog neprijatelja kome je dato da muči one koji nisu verni Bogu pa su prepušteni ovom razaraču tj. demonu da ih zato muči i ubija...ako se JS identifikuju sa "skakacima" to je užasno loša konotacija...za njih jer Biblijski skavci ne predstavljaju ništa pozitivno i gospodar im je "Avadon" a ne Hristos.

hm337

Aktivan član
Poruka
1.093
Nažalost skakavci iz Otkrivenja imaju negativnu konotaciju...oni nisu ništa pozitivno jer "muče" ljude a njihov gospodar je "Avadon" ili "razarač" tj. simbol za Hristovog neprijatelja kome je dato da muči one koji nisu verni Bogu pa su prepušteni ovom razaraču tj. demonu da ih zato muči i ubija...ako se JS identifikuju sa "skakacima" to je užasno loša konotacija...za njih jer Biblijski skavci ne predstavljaju ništa pozitivno i gospodar im je "Avadon" a ne Hristos.
prouči ovo
https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/1101988022

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.988
Skakavci svakako predstavljaju negativnu konotaciju..jer predstavljaju jedno u nizu "zala" koja pogađaju stanovnike zemlje. Naime, ako pogledamo od počekta tj. u Otkrrivenju 8 od samog starta svaki anđeo koji je zatrubio najavio je zlo. To zlo uglavnom predstavljaju nedaće, ratove i osvajanja...anđeo zatrubi i najavi zlo koje pogađa stanovnike. To zlo ne može da bude nešto "dobro" a najmanje Božija organizacija koja bi bila poistovećena sa propovedanjem jevanđelja. Ono ne može da bude u kontekstu "zla" koja pogađaju stanovnike jer bi prema takvom tumačenju i propoevedanje jevanđelja bilo izjednačeno sa zlom poput ratova, osvajanja i prirodnuih katastrofa i nedaća..to je jasno da ne može biti nikako.

No, da vidimo šta kaže stih po stih:

"I peti anđeo zatrubi, i videh zvezdu gde pade sa neba na zemlju, i dade joj se ključ od bezdana", Otkrivenje 9,1

Dakle "zvezda" koja pade sa neba ima konotaciju samog sotone jer je on poistovećen sa zvezdom koja pade sa neba..Hristos nije nikada spao sa neba jer je On spustio se dobrovljno a ne da je oboren. Ovde vidimo zvezdu koja pada ili spada sa neba...sličan scenario kao sa Sotonom. Po tome vidimo odmah od početka da ovo ne može imati nikakve konotacije sa Hristom i jevanđeljem. Naravno, ova zvezda koja spade sa neba isto kao Sotona jeste samo ponavljanje sličnog scenarija tj. najava jednog velikog zla poput samog Sotone koje će se sručiti na zemlju.

Toj zvezdi se daje "ključ bezdana" tj. simbol smrti "bezdan" ili grob koji guta bez dna i nikada nije zadovljan...nevolja, zlo aposlutno. Nikakve konotacije sa jevanđeljem i Gospodom Isusom...

Idemo dalje...

"I otvori studenac bezdana, i iziđe dim iz studenca kao dim velike peći, i pocrnje sunce i nebo od dima studenčeva", Otkrivenje 9,2

Dakle, iz ovog bezdana(konotacija smrti i zla) izlazi dim iz koga će izaći skavci. Ni taj dim ne može da predstavlja ništa dobro jer je simbol "zamračivanja" od koga pocrne sunce...u ovom kontekstu sunce ima simbol nečega pravednog (Hristos je negde poistovećen sa "suncem pravde") a ovaj dim ima za cilj da "potamni" ili "pomrča" istinu. Jasno je da ne može ni ovo imati dobru konotaciju jer iz dima može samo da "pomrča" istina a ne da se iznosi putem propovedi jevanđelja. Očigledno skakci koji izlaze iz ovog "pomrčenja" istine(sunca) ne mogu da budu dobar znak...nikako

Idemo dalje...

"I iz dima iziđoše skakavci na zemlju, i dade im se oblast, kao što i škorpije imaju oblast na zemlji", Otkrivenje 9,3

Iz tog "pomračenja" istine(sunca) izlaze skakavci. Je li oni nose istinu evanđelja ili zamrčenje jevanđelja? Jasno je da nose pomešanu istinu i zablude brojne..sunce(istina) pomračena dimom..iz nje izlaze skakavci. Jasno je samo po sebi ko su oni i kakvo im je poreklo. Njihovo mučenje je poistovećeno sa ujedom škorpije..otrovncom od koje su umire...jevanđelje ne nosi smrt već život...ovi skakavci imaju ujed škorpije i usmrćuju i muče..tj. ubijaju istinu pa i one koji su je odbacili kao kazna. Još jednom, nikako dobar simbol.

Idemo dalje...

"I reče im se da ne ude travi zemaljskoj, niti kakvoj zeleni, niti kakvom drvetu, nego samo ljudima koji nemaju pečata Božijega na čelima svojim", Otkrivenje 9,4

Kao što možemo videti skakvci nisu "prenosioci" istine jevanđelja jer postoje ljudi "koji imaju pečat" Božiji dakle skavci njima neće nauditi...ali skakvci nisu "ljudi koji imaju pečat" već zlo koje sustiže one koji nemaju pečata. Narod Božiji(poistovećen sa zeleni i travom i drvećem) će izbeći napad ovih skakavaca a ne da su skakvci narod Božiji. To je očito.

Dalje...

"I dade im se da ih ne ubijaju, nego da ih muče pet mesec; i mučenje njihovo biješe kao mučenje škorpijino kad ujede čoveka", Otkrivenje 9,5

Negativna konotacija, muče a ne ubijaju. Dakle, neće potrti tu populaciju skroz već je samo izmučiti kontinuiranim napadom i ratnim kampanjama koje traju simboličnih pet meseci ili 150 dana..

dalje..

"I u te dane tražiće ljudi smrt, i neće je naći; i željeće da umru, i smrt će od njih bežati", Otkrivenje 9,6

Dakle, civilizacija ili populacija koja je bila na samrti na izmaku svojih snaga od ovih mučenja ipak istaje u životu ali teško ranjena i mučena da žali što nije uništena..što je svedok ovoh razaranja, mučenja i strahota.

Dalje..

"I skakvci bejehu kao konji spreljeni na boj; i na glavama njihovim kao krune od zlata, i lica njihova kao lica čovečija", Otkrivenje 9,7

Jasno je da su konji i ljudi predstavljeni kao narod ili civilizacija koja napada drugu..ratne kampanje ljudi na konjima..konjički narod koj napada na one koji nemaju pečata Božijega. Nikako nisu vernici jevanđelja niti prenosici istine već oni koji su ratno nastrojeni..da ubijaju, muče i pustoše.

dalje..

"I imahu kose kao ženske, i zubi njiohovi bejahu kao u lavova", Otkrivenje 9,8

Imaju neke karakteristike obeležja na glavi koje Jovanu deluje kao "kose ženske"..najbliži ovom ospisu su "turbani" tih naroda koji ove nevolje čine...a zubi kao u lavova opet opisuju način na koji postupaju sa plenom te grebežljivost osvajača i proždiranje plena.

dalje..

"i imahu oklope gvozdene, i glas krila njihovih bejaše kao glas kola kad mnogi konji trče na boj", Otkrivenje 9,9

Ukazuje opet na ratnu kampanju...oni lete(krila) ukazuje na lakoću i brzinu njiohovih osvajanja i način na koji to čine tj. sa velikom grajom i pompom. Strahota njihove brojnsti čine da sateraju strah u kosti njjihvom neprijateljima i ta brojnost njihova stvara ovakvu buku. Dakle, to opet nius prenosioci jevanđelja jer se jevanđelje ne nosi sa zubima lavovskim niti sa pompom i grajom niti poutem i osvajanja već u miru i ljubavi.

dalje...

"I imahu repove kao škorpijine, i žalsci bejahu na repovima njihovim; i dana im beše oblast da ude ljudima pet meseci", Otkrivenje 9,10

Opet repovi škorpijini ili konotacija oružja kojim ubijaju..Jovan vidi to oružje kao "repovi škorpije" i "žalce na repovima" a mi bismo mogli drugačije identifikovati to oružje koje vuče svoje poluge iz koji ispušta kao škorpije otrov ili ono što ubija...ono se "izbacije" iz ovog oružja...to sve imaj ovi "skakvci". To svakako nisu prenosioci jevanđelja jer se jevanđelje ne prenosi putem ratne kampanje i razaranja kao što ovi imaju oružje koje ispušta ove "otrove" tj. smrtonosne plotune.

dalje...

"I imahu nad sobom cara anđela kojem je ime Jevresjki Avadon, a Grčki Apolion", Otkrivenje 9,11

Hristos ne nosi imena grčkih bogova tj. Apoliona ili Avadona koje u prevodu znači "razarač" ili "zatirač". To nije delo Hristovo već delo neprijatelja Hristovog i tako se ne prenosi jevanđelje..

"Jedno zlo prođe, evo idu još dva za ovim", Otkrivenje 9,12

Dakle, Hrisotovo jevanđelje ne može biti "jedno" od zala prolaznog a da iza njega slede još dva....

Dakle, može li iko posle ovoga tvrditi da skakcvi predstavljau Hrista i jevanđelje???

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
37.224

Eto kada nadjete u Bibliji da je Isus rekao Ja sam Bog javite :D
Znas li sta znaci Sin Bozji Prvorodjeni?
Znas li sta znaci carev sin prvorodjeni?
Znas li sta znaci kraljev sin prvorodjeni?

Znas li sta znaci - Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji?

Poslednja izmena:

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.988
Ps...još jedan dodatak. Skakavci imaju svoj mrest poznat u starom veku te njihovu putanju kada imaju "najezde" zbog potrebe za hranom i opstankom u kriznim trenucima :)

Početak je u Arabijskoj pustinji pa ka gornjim delovima Mesopotamije, odatle u Malu Aziju jedna grupa a druga ka severoj Africi i delimično završe na nekim obodima Južne Evrope...pa sad...kada nam je Biblija dala osnovne smernice mislim da nije teško identifikovati osvajače sa ovim putanjom.. predstaljene "skakavcima".:)

Glasnik.

Elita
Poruka
22.126
Pa ok misli kako hoces ne postoji nikakva zabrana interneta
Tipicni odgovor.
Nije pitanje zabrana interneta.
Svedocima nije zabranjeno da imaju internet ili da pregledaju internet...
Ali im je zabranjeno propovedanje na internetu, koje ti ne psotujes iz nekog razloga koji takodje izbegvas.
Ono sto ti pricas i ono o cemu mu pircamo ovde su dve razlicite stvari.

A ti uvek izvrces i govoris o necemui sto te niko ne pita niti tvrdi.
Tako da su svi mogli da vide kako uvek iznova pokusavas sagovornika da prevedes zedna preko vode.
Primena nacina, Teokratski nacin ratovanja.
Samo uvek iznova potvrdjujes ovu temu:

https://forum.krstarica.com/threads/teokratski-nacin-ratovanja-u-korist-bozju.518309/

aeternum

Zainteresovan član
Poruka
468
Tipicni odgovor.
Nije pitanje zabrana interneta.
Svedocima nije zabranjeno da imaju internet ili da pregledaju internet...
Ali im je zabranjeno propovedanje na internetu, koje ti ne psotujes iz nekog razloga koji takodje izbegvas.
Ono sto ti pricas i ono o cemu mu pircamo ovde su dve razlicite stvari.
JS nije zabranjeno da propovedaju preko interneta
a gde i kako to je licna stvar
Takodje JS normalno koriste drustvene mreze i mogu imati svoj sajt
i raditi posao preko interneta
ili imati hobi preko interneta
dakle normalno koriste internet

Ja ti normalno odgovaram i jasno.

pozdrav
i n4 evidim kakve to ima veze sa Propovedom na Gori

Glasnik.

Elita
Poruka
22.126
JS nije zabranjeno da propovedaju preko interneta
a gde i kako to je licna stvar
Takodje JS normalno koriste drustvene mreze i mogu imati svoj sajt
i raditi posao preko interneta
ili imati hobi preko interneta
dakle normalno koriste internet

Ja ti normalno odgovaram i jasno.

pozdrav
i n4 evidim kakve to ima veze sa Propovedom na Gori
Tacno.
JS nije zabranjeno da propoveda preko interneta.
JS organizacija to i radi i ima svoju stranu.
Ali zabranjeno je pojedinacnim vernicima.
Na primer to sto ovde sada radis.
Mada, lepo je sto si tu.

Ti si sama pocela da ucestvujes na ovo pitanje.

Naša služba za Kraljevstvo str. 3-6
4 Jehova želi da budeš razborit. Zašto? Jer zna da će te to zaštititi od različitih opasnosti. Priče Salamunove 2:10-19

17 Nažalost, neka naša braća i sestre morali su biti isključeni zbog druženja sa svjetskim osobama koje je započelo u pričaonicama na Internetu, a konačno je dovelo do nemorala. Šokirani i zaprepašteni, starješine su pisali da su neki čak ostavili muža ili ženu kako bi nastavili vezu koju su započeli preko Interneta (2. Tim. 3:6). Drugi su pojedinci napustili istinu jer su povjerovali informacijama koje su plasirali otpadnici (1. Tim. 4:1, 2).

U vezi s tim...Našoj službi za Kraljevstvo od novembra 1997, na 3. stranici je pisalo: ”Nema potrebe da itko pojedinačno za stranice Interneta priprema informacije o Jehovinim svjedocima, našim aktivnostima ili vjerovanjima. Naša službena Web stranica [www.watchtower.] iznosi točne informacije za svakoga tko ih želi saznati.“

30 Razmisli također i o količini vremena koju oduzima praćenje silne količine E-maila. Zanimljivo je ono što piše knjiga Data Smog: ”Kako čovjek provodi sve više i više vremena na mreži, E-mail se iz korisnog noviteta brzo pretvara u opterećenje koje oduzima mnogo vremena, jer svakoga dana treba pročitati i odgovoriti na desetke poruka kolega, prijatelja, obitelji (...), a tu su još i reklamne poruke koje pristižu bez da ih se traži.“