Propast Hrvatske : Demografi kažu da smo pali ispod 4 milijuna ljudi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam procitao vest da je 40-45% hrvatskih poljoprivrednih gazdinstava propalo nakon ulaska u EU.

Kljucno pitanje - ZASTO SU PROPALE?

Pa zato sto su Hrvati ulaskom u EU ukinuli sve mehanizme zastite domace poljoprivredne proizvodnje. Prosto.

A bez zastite mali ne moze da pobedi velikog. Nema sanse.

Velike ribe jedu male ribe.

Ekonomski liberalizam ih je doveo da prdnu u cabar u svakom pogledu. Ekonomskom, demografskom....

Liberalizam omogucava jakim ekonomijama da zatru i uniste male. Jer male ekonomije se odricu elemenata zastite domace proizvodnje po nalogu velikih. A to u praksi uvek dovodi do gasenja i propasti malih i kocentracije profita u rukama malog broja jakih firmi....

To ceka i nas ako udjemo u EU. Mi smo i propali mnogo zbog SSP-a. Kad god si ekonomski slab u odnosu na konkurenciju moras slediti put ekonomskog intervencionizma i zastite domace privrede narocito u strateski najbitnim sektorima tj da stitis ono sto sam proizvodis visokim carinama.

Ako sledis put liberalizma, gubis radna mesta, samim tim gubis stanovnistvo, ekonomija stagnira, drzave na to odgovaraju rastom tj dizanjem poreza sto u konacnici dovodi do totalnog kolapsa.

Zapad je nametanjem te ideje malim evropskim drzavama prakticno napravio moderno robovlasnistvo i na taj nacin delimicno izdrzavaju sami sebe.

A glupi Hrvati, Siptari, Srbi, Bugari nikako to da skapiraju.
A da nije možda zato jer siješ pšenicu, imaš posla 2 tjedna godišnje i očekuješ uzeti paru?
Pa onda ako je suša kmečiš jer je suša pa slabo rodilo, a ako nije suša i dobro rodi, onda kmečiš kako je mala otkupna cijena?
Uzgajaj ekološku aroniju, brusnicu, štajaznam, samo odustani više od pšenice i kukuruza ako to možeš na tržištu kupiti za siću.
 
A da nije možda zato jer siješ pšenicu, imaš posla 2 tjedna godišnje i očekuješ uzeti paru?
Pa onda ako je suša kmečiš jer je suša pa slabo rodilo, a ako nije suša i dobro rodi, onda kmečiš kako je mala otkupna cijena?
Uzgajaj ekološku aroniju, brusnicu, štajaznam, samo odustani više od pšenice i kukuruza ako to možeš na tržištu kupiti za siću.
Ili radiš pšenicu i kuruz na jedno 500 ha, i dobar si.
 
IMG_20210914_110528.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top