Propast Hrvatske : Demografi kažu da smo pali ispod 4 milijuna ljudi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
32.809
Interesantno je da se u ta srećna vremena Blejka i Kristl, nisu pominjali nikakvi "Srbi."

Ta reč je tek naknadno forsirana, npr. 1992, i zato mi nikada nije prirasla za pretkomoru

Да, рецимо моји Баба и Деда су били Срби, али то је значило да причају Екавицом, да славе Божић 07.01. или да у Трсту трговца фармеркама "Је ли бре, јеси ти Србин?", са циљем да провере да ли их исти разуме. Неке тако органске ствари.

Одједном је нагло 1987. то што је неко Србин посто озбиљан топик разговора. Као да сад сатима распредамо о томе што пишемо десном руком.

Победоносцев

Stara legenda
Banovan
Poruka
77.801
Да, рецимо моји Баба и Деда су били Срби, али то је значило да причају Екавицом, да славе Божић 07.01. или да у Трсту трговца фармеркама "Је ли бре, јеси ти Србин?", са циљем да провере да ли их исти разуме. Неке тако органске ствари.

Одједном је нагло 1987. то што је неко Србин посто озбиљан топик разговора. Као да сад сатима распредамо о томе што пишемо десном руком.

То је била реакција на репресију националног у обе Југославије, вероватно. И то је разумљиво.

Али је сад, упркос томе што је разумљиво, већ толико заморно да немам више речи за то. И ако је Јови Змају пристајало да серенда нон-стоп о Србчади Малој, мада и он читав век касни, сада, два века касније, из моје перспективе мене то једноставно пре свега замара.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
32.809
То све иде заједно ако мене питаш, то су фацети исте личности. Страх од будућности (од садашњости!), идеализација неке фиктивно светле а у суштини врло мрачне и запањујуће бедне прошлости, и начелна подршка белосветским манијацима типа Дутерте и Лукашенко (јер они не дају на се!)

У сваком друштву имаш те крике из бунара, али у Србији су запањујуће доминантни. Вероватно зато што је Србија беднија од просека за Европу. Оно што су у некој Француској мисли маргиналних лузера, у Србији су мисли већине.

Зато и кажемо да је ЕУ супер перспектива за Србију, јер ће не само дозволити младима да се удаље од тих менталних амбиса, него ће и регулативом позитивно утицати на преостале. Нема бољег плана.

Осим наравно уније са Сјеверном Корејом итд итд итд

ЕУ ће:

Отклонити осећај изолације и живљења у Гету који осећају млади Срби.
Преко оних неких Еразмус размена омогућити дружење и сексуалне афере са вршњацима из других држава
Створити неке Неустрашиве Маринике које се боре против Транзиционе Корупције

Томе на путу стоји и расизам у ЕУ, кад преврну очима "Јаој, па где још ових Балканаца са кратким фризурама у сивим тренеркама, они нам кваре Сецесију".

Зато је идеја Тони Блера да на слепо прими СРЈ у ЕУ 2004. била Фантастична.

А ја сам отишао још даље и тврдим да је ЕЕЗ за Угаљ и Челик примила Турску у ЕУ 1956, данас не би било Ердогана.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
32.809
То је била реакција на репресију националног у обе Југославије, вероватно. И то је разумљиво.

Али је сад, упркос томе што је разумљиво, већ толико заморно да немам више речи за то. И ако је Јови Змају пристајало да серенда нон-стоп о Србчади Малој, мада и он читав век касни, сада, два века касније, из моје перспективе мене то једноставно пре свега замара.

Па да, али то национално није било баш толико потиснуто, нити је то некоме сметало. У Југославији је било доста Ћирилице, и којеакве САНУ и Матице Српске су имале много више значаја тада него у Независној Свесрбској Србији. Луди Краљ Александар Први У Рат Увалитељ је покушао неких 5 година да укине Српски (и све друге народе), и после су под Брозом Бокасом од 1970их којекакви лички југославени из Београда мало гадили на Опанак и слично,
али нешто најгоре што се Српству догодило је да је форсирана та секуларно-социјалистичка србијанска култура, уместо православне из 19. века.

И одједном су 1986. сви постали неке Жртве жељне Освете.

Онда се Српству догодило много горе него што су Комунисти или Луди Аца Масон могли да смисле- постало је синоним за бестијалности по којекаквим Боснама.

iamaphoney

Veoma poznat
Poruka
12.535
Srbija da uđe sutra u EU, u SF scenariju, istog momenta bi ostali samo vučićevi penzosi. U Srbiji se živi još gore nego u Hrvatskoj i zato ne razumem naslađivanje demografskom situacijom u Hrvatskoj. Tome mogu da se naslađuju samo vučićevi botovi kojima je zlatno doba, dok normalni ljudi beže glavom bez obzira iz ekonomskog Tigra.

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
57.016
ЕУ ће:

Отклонити осећај изолације и живљења у Гету који осећају млади Срби.
Преко оних неких Еразмус размена омогућити дружење и сексуалне афере са вршњацима из других држава
Створити неке Неустрашиве Маринике које се боре против Транзиционе Корупције

Томе на путу стоји и расизам у ЕУ, кад преврну очима "Јаој, па где још ових Балканаца са кратким фризурама у сивим тренеркама, они нам кваре Сецесију".

Зато је идеја Тони Блера да на слепо прими СРЈ у ЕУ 2004. била Фантастична.

А ја сам отишао још даље и тврдим да је ЕЕЗ за Угаљ и Челик примила Турску у ЕУ 1956, данас не би било Ердогана.
Nisam baš siguran to za Tursku i uopšte autokratiju. Pogledaj dešavanja u Madjarskoj i Poljskoj a one su u EU. Dakle desničarski lideri koji mantraju dan i noć o Sorošu i borbama sa dubokim državama, zabrani abortusa i hrišćanstvu sama po sebi EU nije sprečila ni kod sebe a treba da to spreči na Balkanu.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
32.809
Još plus neki kažu da ta reč potiče od Servant što znači konobar

A ovi degustatori Kovićevog proliva se još time hvale

Значи "Сабрани". Тако имаш реч Сабор, Собрање је скупштина у Македонији, а у Немачкој имаш једну словенску етничку заједницу која се зове "Сорби". То је старослеванска реч за људе на окупу.
Већине земаља преведене са древних језика имају неимпресивна имена, рецимо Немачка, Дојчланд, потиче од старогерманског "Диу Тиск Ланд", што значи "Овог Народа Земља" или тако нешто грозно. Иначе се на Норвешком се Немачка и дан данас зове "Тиск".

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
32.809
Nisam baš siguran to za Tursku i uopšte autokratiju. Pogledaj dešavanja u Madjarskoj i Poljskoj a one su u EU. Dakle desničarski lideri koji mantraju dan i noć o Sorošu i borbama sa dubokim državama, zabrani abortusa i hrišćanstvu sama po sebi EU nije sprečila ni kod sebe a treba da to spreči na Balkanu.

Да Мађарска и Пољска нису у ЕУ биле би отворено фашистичке земље са концентрационим логорима, као Русија нпр. Унутар ЕУ се то лудило ипак контролише и каналише.

Poruka
21.200
Srbija da uđe sutra u EU, u SF scenariju, istog momenta bi ostali samo vučićevi penzosi. U Srbiji se živi još gore nego u Hrvatskoj i zato ne razumem naslađivanje demografskom situacijom u Hrvatskoj. Tome mogu da se naslađuju samo vučićevi botovi kojima je zlatno doba, dok normalni ljudi beže glavom bez obzira iz ekonomskog Tigra.
To je redovno ponašanje rusobuljičara.

Optužuju Zapad za X, a to isto u rusiji je gore.

Победоносцев

Stara legenda
Banovan
Poruka
77.801
Па да, али то национално није било баш толико потиснуто, нити је то некоме сметало. У Југославији је било доста Ћирилице, и којеакве САНУ и Матице Српске су имале много више значаја тада него у Независној Свесрбској Србији. Луди Краљ Александар Први У Рат Увалитељ је покушао неких 5 година да укине Српски (и све друге народе), и после су под Брозом Бокасом од 1970их којекакви лички југославени из Београда мало гадили на Опанак и слично,
али нешто најгоре што се Српству догодило је да је форсирана та секуларно-социјалистичка србијанска култура, уместо православне из 19. века.

И одједном су 1986. сви постали неке Жртве жељне Освете.

Онда се Српству догодило много горе него што су Комунисти или Луди Аца Масон могли да смисле- постало је синоним за бестијалности по којекаквим Боснама.

Имаш у Крлежиним "Заставама" један фасцинантан моменат када у посету пресветлом Емеричком долази његов пријатељ из Србије, Грујић (мислим?)

И упозорава их да живе у сређеној држави, држави закона, и да ће их романтичарски занос и југословенство одвести у миље где постоји култ клањања опанку и војничкој чизми. И да ће се зајебати најгрђе. Камило га наравно не слуша.

Крлежу треба читати не само зато што је без сумње једини велики хрватски писац икад, него зато што је добро разумео те балканске дилеме.

Победоносцев

Stara legenda
Banovan
Poruka
77.801
Нашао сам на читачу. А и мало да љутим народ.

Господин Груић: "nego ti, batice moj, izvoli da se pokloniš opanku do crne zemlje, jer gejak i opanak je, razumeš li, bitango pisarska na strani, gejak i opanak je narodna svetinja, više od toga, »Narod«, sam po sebi (»das Volk an sich«), a gospoda ofisiri su, opet, »Narod« za sebe (»das Offizierscorps an sich«), te ako njihove gardiske čizmetine sa sedamdeset pet dinara mesečne plate nisu »nacionalni ideal«, pitamo se, gospodo, šta je na ovome svetu idealnije od gardiske čizmetine? I tako, bato, pišeš i pišeš, dobar dan, gospodo gardiski ofisiri, vi ste nada i uzdanica naša narodna, jer da nema vas, ne bi ni nas ubogih građanskih podanika, razume se, bilo, i mi smo na službu vašu, jadna civilska družba, danonoćno prisutni, mi služimo, dakako, i mi se ne mešamo u vašu politiku, ni levo, ni desno, razume se, jer naša građanska svest i savest naređuju nam da slušamo u stavu - mirno, razume se, i tako argatuješ i potpisuješ bljuvotine, a to sve samo zato da bi dočekao svoj ukaz sa sto dvadeset dinara mesečne plate kao pisar inostranstvujušči, kao javni i nacionalni radnik u ime seljačke bede, kao čovek patriota, koji vrši važne nacionalne i državne poslove, a, de facto, kao priglupa luda, a ja sam se baš takvom ludom rodio i najbolje bi bilo da me Gospod nogom obori jednoga dana, pak da se završi ova luckasta zavrzlama, đavo je odneo..."

Droid

Buduća legenda
Poruka
45.852
Па то је супер, јер је тај млад свет могао да оде из њихове трулежне домовине и ради на бољем месту.

Мислиш да би било боље да су закључани у царству трулежи, као млади Срби?
Jok bolje kao ti da sede zaključani u stanu godinama. 🤣🤣

Победоносцев

Stara legenda
Banovan
Poruka
77.801
И још мало од гос'н Груића :D

Све врло поучно, стварно.

"Ljudi moji, rušiti vašu Austriju, bez obzira na okolnosti, bile one negativne ili pozitivne, rušiti ovu vašu Austriju za račun malih balkanskih država, sutra će Prenk Bib Doda ili Esad da stave krunu na svoju mnogopoštovanu glavu, pak da vidite njihova Kosova, njihove Slivnice i Bregalnice, i to će da bude bal, istorija, razume se, balkanska istorija, dakle, rušiti Austriju, ovu vašu Rvacku, braćo moja, ovu lepu zemlju s vašim kelnerima i s vašim hotelima i kafanama, pa irria li to smisla baciti srebrnu kasrolu kroz prozor za krvavu džigericu na kasapskom panju? O, Gospode Bože, pa zar vi, ljudi, ne vidite šta je džumbus? Vi tako udobno i lepo putujete po vašem starom voznom redu, kao regnikolarci Hrvatskoga sabora, čast, i ja, eto, prolazeći ovom vašom blaženom Austrijom, uvek mislim, bože, bože, kako ovi ljudi nisu svesni kako je udobno živeti u prilikama gde fijakeri uvek stoje na jednom te istom mestu već čitav jedan vek, gde su restorani po stanicama gospodski kao u Engleskoj, klupske fotelje, tiho otkucavanje satova, gdje se vreme zaustavilo na šenbrunskom balkonu, pa uživa u tišini perivoja, i zato, gospodo, postoji li neki savet za vas, svakako je najmudrije, quieta non movere."

GrdobanS

Veoma poznat
Poruka
12.516
Od svih Srba su mi najmrskiji rusofiličari . Komunjare najobičnije.
Boli njih briga za umetnost, knjizevnost, arhitekturu, balet pa i istoriju Rusije (osim naravno povremenih ratova iste protiv ''mrskog Zapada'').

Sva njihova rusofilicnost se svodi na frustracije sto im Zapad 90-ih nije dao da se sire do Karlobaga i Virovitice i usput pobiju ''par miliona ustasa, siptara i balija''. :P Isto vazi i za relativno novopecenu ljubav prema Kini.

MOST6

Elita
Poruka
17.365
DZS Hrvatske u petak objavljuje prve rezultate popisa stanovništva 2021. godine pa ćemo da vidimo brojeve... Koje su vaše prognoze?
Ja mislim između 3.9 i 3.95 milijuna.
Prema utemeljenim procjenama ne može biti ispod 3,9 stanovnika u Hrvatskoj. Statistički, naravno. To ne znači da ih doista toliko živi u Hrvatskoj, nego vjerojatno manje, jer su i emigranti koji su se u trenutku popisa zatekli kod kuće također popisani, kao vjerojatno i jedan dio Srba koji borave u Hrvatskoj manje od mjesec dana godišnje, ali su prijavljeni i bili su u Hrvatskoj u trenutku popisa.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.