ChristopherWalken
Elita
- Poruka
- 20.538
"Neces popraviti selo ako im napravis infrastrukturu i dozvolis profitabilno poslovanje"
Nećeš. Znaš koliko zabole patka prosečnog stanovnika bilo kog grada u Srbiji što je asfaltirana tamo neka kozja staza u nekoj pripizdini. To ga neće privući nimalo. Nema više ni kome da se asfaltira. Sad je kasno za to.
A kao što rekoh, selo se sistematski uništava već sigurno 6 decenija i tim potencijalno profitabilnim poslovanjem više apsolutno niko neće da se bavi. Može da ima i 100.000 evra mesečno od jedne krave ili od jednog drveta šljive - neće. Jer je napravljen taj utisak da je živeti u selu bedno, ponižavajuće i teško. Na stranu profitabilnost, ljudima je ispod časti da žive u selu.