Pronadjen je nacin za kontrolu interneta

Poruka
4.292
Ljudi sve se vise suska da je pronadjen nacin kako Amerika, a preko nje i vladari iz senke, da kontrolise internet, to jest sloboda protoka slobodnih informacija preko interneta! Zapravo dani su odbrojani za slobodan internet jer ono sto ce nastupiti vratice nas u mracno doba kontrolisanih informacija iz jednog centra kakvo je bilo pre 1990 godine.

E sad postavlja se pitanje kako kontrolisati neshvatljivo veliki broj informacija koje kruze internetom svakog delica sekunde. Naravno nece se ici na to da se kontrolise informacija po informacija vec ce udariti na mesta gde se informacije pojavljuju. E sad sta to znaci? Naravno i dalje ce se dopustati da se otvaraju sajtovi kao do sada ali da ce samo mali broj sajtova biti vidljiv sa svih tacaka planete i na taj nacin ce se stvarati privid da je i dalje internet slobodan. Znaci u okviru jedne drzave bice dopusteno kao i do sada sloboda protoka informacija, ali na globalnom planu ce se dozvoliti samo onim sajtovima da budu vidljivi koji su kontrolisani od strane vladara iz senke. Time ce se omoguciti da jednostavno na globalnom nivou informacije budu totalno kontrolisane.

Naravno stim u vezi i facebook i google bice redukovani i promenjeni kako preko njih ne bi mogle da cure slobodne informacije.
 
Teoretski gledano .... moguce je .... delimicno, apsolutna kontrola mislim da nije moguca, primer peer to peer konekcija koja preuzima podatke direktno sa racunara na racunar a ne sa velikih servera gde je podatke nemoguce ograniciti i kontrolisati i sl. metode.

ALi sve u svemu, mnogi koliko vidim ovde nisu ni svesni posledica.

PS.
Kada spominjes Facebook on odavno pruza svima informacije korisnika svakome na izvol'te, ali tebe niko nije puskom terao da se prijavis tamo, sto govori da sem tehnologije ima dosta i psihologije u celoj ovoj prici.
 
Poslednja izmena:
nisu uvek, to jest sad nisu. Eto recimo ti ovde mozes pisati sta god zelis a neko iz australuije to moze citati. U buducnosti to nece biti moguce.

Naravno pogresno da me ne shvati neko, naravno da komunikacija pojedinac - pojedinac nece biti onemogucena na primer preko telefona, MSN itd vec samo ovako putem sajta da ti recimo nesto napises na nekom forumu, blogu, facebook profilu i slicno a da to moze da procitaju stotine, hiljade ili milioni ljudi sirom sveta. Zapravo mocice da procitaju samo ljudi u okviru tvoje drzave a nikako globalno.
 
Poslednja izmena:
Pa cila zagora ga voli od kad zna da je mali od Francetica rod :)

francetic.jpg
 
dechac tema ti je lupanje..

ne moze niko da izmisli toplu vodu jer je vec otkrivena

sajtovi mogu da se blokiraju od strane provajdera
ali i blokade mogu da se prilicno lako zaobidju

ko hoce da zna sta je s druge strane uvek ce znati naci i nacin
ko ne zna da se potpishe, koji ce mu tuki i komp i net..

da bi minirali kolichinu podataka kojom se internet svakodnevno tovi ne bi ni bog zna kakav super kompijuter uspeo
a i kad bi ko ce u tome razdvojiti gosip od namera, vest da ce pasti bomba, od vesti da je pala bomba, o yajebanciji da se nesto minira i stvarnoj nameri da se nesto otrese
u pitanju su nijanse

a one popularne vesti tipa nasli na internetu gledali email i slicno su populistickog karaktera i nemaju veze s istinom

kontrolisace net, lmao, jeste sutra pocinju...

sasvim je normalno da poslodavci nece da im radnici vise na fejsbuku pa ce blokirati takvu lokaciju mada i za to postoji bajpas
sasvim je ocekivano da ce neki sajtovi biti blokriani od strane vlada, ili provajdera ili cak i anti virusa

ali ako neko hoce da nadje i vidi neki sadrzaj naci ce ga i bez interneta
to je jednostavno zakon da svako biva privucen stvarima koje ga privlace.

kontrolisace internet..
rofl
 
dechac tema ti je lupanje..
ko hoce da zna sta je s druge strane uvek ce znati naci i nacin

Ne shvatas poentu. Njima nije cilj blokada informacija onima koji znaju da postoji pa je traze vec je cilj da vecina ljudi ne sazna informacije koje vec neznaju. Znaci ti ukljucis internet i jednostavno te cekaju niz informacija sirom sveta koje unapred nisi ni mislio da ces pronaci jer stizu sa svih krajeva planete jer je danas internet jedinstven.

Kad se internet rasparca na 1000 ili 100000 manjih interneta koji su medjusobno totalno razdvojeni tebi ce biti dostupne informacije iz majusne srbijice ali nikako neces moci nikad saznati slucajno istinite informacije koje je neko nocas prokljuvio u pentagonu ili beloj kuci i resio da je objavi. Tad ces moci da odes na neki americki sajt ali taj sajt ce plasirati samo podobne informacije, to jest bolje reci dezinformacije koje se kuvaju u glavama vladara iz senke.

 
tczb

to sto ti pokusavas da ovom temom pokazes ce im pojesti veci budzet od nuklearnog naoruzanja

internet je zver koju niko ne moze zaustaviti

a informacije se sire viralno, od osobe do osobe, od grupe do grupe, preko twittera fejsa spejsa i slicno

spice must flow

nemoguce je zaustaviti

pokusaj da se ukroti mogu da izvedu na svom sajtu,, donekle sigurno jer sam njihov sajt moze da se menja adekvatnom penetracijom

korporativna sloboda moze biti kontrolisana
sadrzaj odredjenog sajta
odziv nekog tlda takodje

ali sloboda informacija nikada
 
Internet je uveden između 1995. i 1998, a posle 10 godina interneta i dalje niste znali da je naziv "Milosrdni anđeo" fabrikacija režimlija iz SRJ, a ne naziv stvarne operacije.

I sad ti kao znaš neke "gospodare iz senke," a ovamo ne znate ni osnovna fakta sa sunca.
Да ли се варварска агресија против Југославије 1999. звала Милосрдни анђео или Операција Савезничка сила је небитно, већ је битно да се ради о кршењу Повеље Уједињених нација и да та операција представља једно од најтежих кривичних дела Злочин против мира.
Чак нема ту ништа необично што чин варварске агресије на Југославију има два назива, нпр. искрцавање Савезника у Нормандији 1944. у историјографи се наводи као: Операција Врховни господар (Operation Overlord), Операција Нептун, Дан Д или варварска агресија нацистичке Немачке на Краљевину Југославију 1941: Директива 25, Подухват 25, Казна, Одмазда.
 
Poslednja izmena:

Internet je uveden između 1995. i 1998, a posle 10 godina interneta i dalje niste znali da je naziv "Milosrdni anđeo" fabrikacija režimlija iz SRJ, a ne naziv stvarne operacije.

I sad ti kao znaš neke "gospodare iz senke," a ovamo ne znate ni osnovna fakta sa sunca.

Милици је јако битно како се звала операција...мали је српски речник да се опише неко као ти.
 

Back
Top