Quantcast

Promenada - da li nam je trebala?

Da li nam je Promenada bila potrebna?

• Da

glasova: 1 16,7%
  • Ne

glasova: 5 83,3%

• Ukupno glasova
    6
  • This poll will close: .

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
108.438
Šetam tako Promenadom danas tek drugi put u životu i sve nešto razmišljam - šta nam je to uopšte trebalo? Tržnih centara u okolini ima još, a Spens kao gradska imovina je upropašten. Ko još normalan samom sebi pravi konkurenciju?! Već s Merkatorom se postavljalo to pitanje, a sad je zadat konačan udarac. Na sve to treba dodati nerešene probleme s podzemnom vodom i protivpožarnom zaštitom zbog kojih nije izdata upotrebna dozvola. Verovatno nikad i neće. Vest da nakon izbijanja požara niko gledaoce u bioskopskoj sali nije obavestio da treba da se evakuišu zaista zvuči zastrašujuće. Tad su imali sreće, a da li će tako biti i sledeći put?
Mislim da je sve to jedna velika greška.

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.544
Razlog zasto je prodato zemljiste je to sto je grad u govnima jer ga je Komsinica Maja zaduzila kada je napravila deal sa Devicem u vezi autobuske stanice i grad je duzan nekih 100-150m evra.
Spens je urnisan decenijama jer se isto tako nije ulagalo u njega. Fukcija Spensa i sam dizajn je zastareo, ja sam vise za to da se sve pocev od informatike, katastra.... prebaci u njega i da se na gornjem spratu napravi jedno 100 lokala ( ili manje ) u koje ce smestiti advokate ( dati im lokale za tepsiju ribe ).

Pozar nije izbio, tj gorelo je ono sranje na krovu koliko sam ja u toku, sutradan je sve radilo kao da se nista nije desilo. Novi Sad generalno ima problem sa podzemnim vodama, pogotovo taj deo blize Dunavu ( znam jer zivim u ulici koja izlazi na Spens i Dunav ) a drugi problem je sto se vec 20godina gradi kao popizdelo a ne menja se kanalizacija koja nije predvidjena za toliko ljudi i toliku kolicinu govana.

WIBU

Poznat
Poruka
7.621
Koliko vidim narod ga koristi i to poprilično, tako da biće da je bio potreban.
Druga stvar je što su prilikom izgradnje napravljeni ozbiljni propusti, ali to je već neka druga priča.
Čak i Merkator pored njega nekako funkcioniše, mada kada je otvorena Promenada tek se tada moglo videti šta je to što Merkatoru sve nedostaje od sadržaja.
Slažem se sa Markom da bi rekonstrukcija Spensa mogla da pored sportsko rekreativnih sadržaja obuhvati i grupisanje javnih i komunalnih službi.

toz972

Iskusan
Poruka
6.586
Al što je katastofalan kvalitet izgradnje.Mislim da bih ga ja koji nikada nije ređao behaton bolje ga poređao nego oni što su ga ređali oko Promenade.Ono je užas.Svaki drugi se klima.Bio sam u više navrata u Promenadi.Ima ljudi ali je to jako malo da bi maloprodaje koje su u njemu profitabilno poslovale.Toliko ima prostora sa sličnim sadržajem u Novom Sadu da je veliko pitanje da li je Novi Sad baš toliko veliko tržište da zadovolji sve te trgovce.Zmaj Jovina,Dunavska,pasaži,Bazar,Nork(davno nisam bio u njemu tako da ni ne znam da li još radi i šta tamo ima),Futoška ulica,Spens,Big centar,Merkator...