Promena zvuka koji se cuje prilikom logovanja

  • Začetnik teme Začetnik teme falco
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

falco

Ističe se
Poruka
2.006
Potrebno je da se zeljena melodija prebaci u:

Kod:
/usr/share/sounds/ubuntu/stereo/

i kasnije u programu Startup Applications (System > Preferences > Startup Applications) edituje "GNOME Login Sound".

Dovoljno je da se umesto desktop-login napise naziv vase melodije

Ovako izgleda po defaultu:
Kod:
/usr/bin/canberra-gtk-play –id=”[B]desktop-login[/B]” –description=”GNOME Login”

I primer koda gde je ubacen drugi zvuk:

Kod:
/usr/bin/canberra-gtk-play –id=”[B]soothing[/B]” –description=”GNOME Login”
 

Back
Top