Promena misljenja u vezi sa fakultetom

Poruka
17.135
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovako nesto, mozda je Psihologija bolja za ovo, ali rizikovacu ...

Ne znam za ostale maturante ali ja od kako sam zapoceo IV godinu promenio sam 4 misljenja za fakultet . :neutral: Zelim samo da cujem misljenja drugih i priupitam ih da li je isto i kod njih ili sam ja za kod psihologa :lol: Evo sad mi je sinula medicina na pamet :zroll:


Pa ???
 
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovako nesto, mozda je Psihologija bolja za ovo, ali rizikovacu ...

Ne znam za ostale maturante ali ja od kako sam zapoceo IV godinu promenio sam 4 misljenja za fakultet . :neutral: Zelim samo da cujem misljenja drugih i priupitam ih da li je isto i kod njih ili sam ja za kod psihologa :lol: Evo sad mi je sinula medicina na pamet :zroll:


Pa ???

Ako ne moraš da odlučiš odmah, ostavi sebi vremena. Očigledno ti treba malo odmora od pritisaka.
Ako moraš da odlučiš, moj ti je savet da upoznaš ljude koji se bave tim strukama i vidiš kako žive. Oni koji žive približno tvojim željama studirali su to što ti leži.
 
Kako si krenuo na kraju ćeš odabrati lingvistiku :lol:.
Odoh ja na albanologiju :lol:
haha,pa to znaci da ne treba uopste da ides na faks,to tvoj mozak pokusava podsvesno da ti kaze :D
:huh:
Ja sam promenio jedno 10 razlichitih mishljenja u martu/aprilu, ali ipak se opredelio za prvobitnu opciju, tako da, da, mislim da je normalno.
Hmmm znaci ipak je kao sto babe kazu, prvo misljenje najbolje na kraju :lol:
Ako ne moraš da odlučiš odmah, ostavi sebi vremena. Očigledno ti treba malo odmora od pritisaka.
Ako moraš da odlučiš, moj ti je savet da upoznaš ljude koji se bave tim strukama i vidiš kako žive. Oni koji žive približno tvojim željama studirali su to što ti leži.

Ali kako da dam sebi oduska , kad jos ni ne znam sta cu upisati :lol: a kamoli da spremim prijemni :lol:

Ovo drugo je malo nemoguce jer toga u mom gradu nema a ne mogu da nahvatam te ljude cak u Beogradu .
 
Ako ti je baš nemoguće da odlučiš, pauziraj godinu. Bolje da odmoriš, razmisliš, nego da upišeš bilo šta i posle se kaješ. Troši se vreme, novac, energija.
Za problem sa upoznavanjem ne znam šta da kažem. Gledaj filmove, serije u kojima ima tih zanimanja. Vidi kako prikazuju te ljude. Filmovi se snimaju prema životu. Jesu malo nafrizirani, ali budi pametan pa skloni šlag i pogledaj unutra. Nadam se da u tvom mestu ima gde iznajmiti filmove ili slično.
Ne znam. Plinije Stariji je savetovao da se pre izgradnje kuće/imanja najpre vidi kako izgledaju ljudi na toj teritoriji. Ako su napaćeni, tužni, onda bataliti zemlju, ma kako delovala privlačno. Ako su opuštenog držanja, veseli, onda je to dobra zemlja.
Ako već nemaš jaku želju za nečim, trebalo bi da osluškuješ i gledaš u tim pravcima koji te zanimaju, a u međuvremenu spremaj ono što je zajedničko svima u vezi sa prijemnim. Ili uči od svega po malo. Možda ti i to pomogne.
 
Upisi ono za cim imas barem malo sklonosti. Onda suzi izbor na 2-3 srodna fakulteta, a izmedju njih izaberi onaj koji ima vecu prohodnost za posao, koje je mozda lakse zavrsiti itd. Kazi sta te zanima, pa da ti pomognemo. Evo, pomenuo si medicinu. Imam dosta drugara koji je studiraju. Ako to volis, samo napred. Znaj da moras da budes spremanda ucis nenormalno mnogo. Dalje, spremi se da anatomiju znas u prste za ispit, a to podrzaumeva ucenje latinskih naziva napamet. Ima tu jos stvari, ali ako volis (a iskreno nisam siguran da volis, cim menjas misljenja cesto) upisi.
 
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovako nesto, mozda je Psihologija bolja za ovo, ali rizikovacu ...

Ne znam za ostale maturante ali ja od kako sam zapoceo IV godinu promenio sam 4 misljenja za fakultet . :neutral: Zelim samo da cujem misljenja drugih i priupitam ih da li je isto i kod njih ili sam ja za kod psihologa :lol: Evo sad mi je sinula medicina na pamet :zroll:Pa ???

Stevee ne glupiraj se i upiši ono što voliš i o čemu si razmišljao prethodnih godinu dana.Dakle Fizička hemija- ako se dobro sećam.Tako pametan čovek treba da upiše nešto što je na njegovom intelektualnom nivou.Mada je po mom mišljenju lepša Hemija ali je super i F.hemija.
Pozdrav
 
normalno je. naravno, nikada mi opcija nije bila neka prirodna nauka, ali u okviru onoga što bih mogla da radim menjalo se tokom srednje škole 10-ak zanimanja. na kraju sam se išla razumom a ne srcem i upisala faks za koji nikakav poseban talenat nije potreban ali školuje za zanimanje koje može doneti mnogo novca.
 
Svi mi smo uglavnom prolazili kroz takvu fazu i na kraju odluchili...
Ono shto ti ne bih preporuchio jeste da pauzirash godinu dana radi razmishljanja i odmora, raspust koji ti predstoji posle maturiranja je vishe nego dovoljan odmor.
A za fakultet ne treba da se panichi, sam cesh shvatiti shta ti najvishe odgovara i gde se najbolje pronalazish.
Ako nishta drugo, preporuchujem metodu iz posta iznad, puno srece u izboru. :)
 

Back
Top