PROLEĆE JE, A JA ŽIVIM U DEMOKRATSKOJ SRBIJI

draksson

Iskusan
Poruka
5.674
Setimo se grafita koji se pojavio na beogradskim ulicama, sredinom devedesetih godina prošlog veka u vreme vladavine S.M.
"Proleće je a ja živim u Srbiji"

Šta se to desilo da se taj grafitni vapaj očajnika ponovo aktuelizovao u demokratskoj Srbiji?
Prepunoj očajnika, nezaposlenih, prevarenih, osiromašenih, ozlojađenih i ostalih,
kojih je prepuna sadašnja Srbija; koja je na dnu lestvice po materijalnom standardu u Evropi,
i koja se nalazi u prilicno bednom duhovnom stanju.
Šta mislite o tome?:think:
 

To sa "osiromašenjem" su čiste gluposti, svi sada imaju više love nego pre 11 godina.

Ranije si teško mogao da dođeš i do 200 maraka, a danas Tihi kaže da je svako bez 2000 maraka mesečno siromah!!

To pokazuje kako je raja postala razmažena & obesna usled naglog skoka standarda

јагуарка..........лепо је то што слепо верујеш својој странци и што агитујеш на све стране, али под овим твојима смо доживели највећи економски суноврат у последњих 11 година.
ДС и екипа су нас пласирали на последње место по стандарду у региону а званичан број људи који живе испод границе сиромаштва је прешао 700.000 што никада у историји Србије није забележено..
 
Poslednja izmena:

To sa "osiromašenjem" su čiste gluposti, svi sada imaju više love nego pre 11 godina.

Ranije si teško mogao da dođeš i do 200 maraka, a danas Tihi kaže da je svako bez 2000 maraka mesečno siromah!!

To pokazuje kako je raja postala razmažena & obesna usled naglog skoka standarda

ovo je najjaca provala koju sam cula u poslednje vreme:))))0
 

To sa "osiromašenjem" su čiste gluposti, svi sada imaju više love nego pre 11 godina.

Ranije si teško mogao da dođeš i do 200 maraka, a danas Tihi kaže da je svako bez 2000 maraka mesečno siromah!!

To pokazuje kako je raja postala razmažena & obesna usled naglog skoka standarda


evo....pogledajte ljudi kako nas lažu.....šatro nema opasnosti i nema radijacije iz japana
 

To sa "osiromašenjem" su čiste gluposti, svi sada imaju više love nego pre 11 godina.

Ranije si teško mogao da dođeš i do 200 maraka, a danas Tihi kaže da je svako bez 2000 maraka mesečno siromah!!

To pokazuje kako je raja postala razmažena & obesna usled naglog skoka standarda

Pa kako te nije sramota da ovo pišeš,pa pogledaj ljude oko sebe,sve sama sirotinja ,pa gde ti to živiš kaži mi da dođem i ja da živiv na tom standardu.
 
Setimo se grafita koji se pojavio na beogradskim ulicama, sredinom devedesetih godina prošlog veka u vreme vladavine S.M.
"Proleće je a ja živim u Srbiji"

Šta se to desilo da se taj grafitni vapaj očajnika ponovo aktuelizovao u demokratskoj Srbiji?
Prepunoj očajnika, nezaposlenih, prevarenih, osiromašenih, ozlojađenih i ostalih,
kojih je prepuna sadašnja Srbija; koja je na dnu lestvice po materijalnom standardu u Evropi,
i koja se nalazi u prilicno bednom duhovnom stanju.
Šta mislite o tome?:think:

Nikada nije ni prestajao da bude aktuelan. Niti će prestati. Kurte, Murte... svejedno ko jaše.
 
Setimo se grafita koji se pojavio na beogradskim ulicama, sredinom devedesetih godina prošlog veka u vreme vladavine S.M.
"Proleće je a ja živim u Srbiji"

Šta se to desilo da se taj grafitni vapaj očajnika ponovo aktuelizovao u demokratskoj Srbiji?
Prepunoj očajnika, nezaposlenih, prevarenih, osiromašenih, ozlojađenih i ostalih,
kojih je prepuna sadašnja Srbija; koja je na dnu lestvice po materijalnom standardu u Evropi,
i koja se nalazi u prilicno bednom duhovnom stanju.
Šta mislite o tome?:think:

Svi znaju sta se desilo sa Srbijom, lopovi su je rasprodali i zaduzili posle petog oktobra 2000, odvojena je crna gora, kosovo postalo islamisticka arbanaska drzava, ukinuli bi i Srpsku da nije bilo Rusije.
 
Setimo se grafita koji se pojavio na beogradskim ulicama, sredinom devedesetih godina prošlog veka u vreme vladavine S.M.
"Proleće je a ja živim u Srbiji"

Šta se to desilo da se taj grafitni vapaj očajnika ponovo aktuelizovao u demokratskoj Srbiji?
Prepunoj očajnika, nezaposlenih, prevarenih, osiromašenih, ozlojađenih i ostalih,
kojih je prepuna sadašnja Srbija; koja je na dnu lestvice po materijalnom standardu u Evropi,
i koja se nalazi u prilicno bednom duhovnom stanju.
Šta mislite o tome?:think:

Mislim da nas sve treba pozvati na ODGOVORNOST, odnosno poAPSiti ;)
 
Ispod linije siromaštva živi čak 700.000 ljudi
Autor/izvor: SEEbiz / Tanjug

intro-2.jpg


BEOGRAD - Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić izjavio je da bi vlast u narednih 8 meseci trebalo da uradi nešto ozbiljno, pa i po cenu da izgubi naredne izbore.

Prema njegovim rečima, najvažnije je pokrenuti proizvodnju, ali i urediti državu, vladu, smanjiti broj agencija na najmanju moguću meru, smanjiti broj poslanika, smanjiti javnu potrošnju, ne dozvoliti da se samo trguje, ne zapošljavati samo u državnim službama…

Ministar je rekao da, prema projekcijama Ministarstva rada i socijalne politike, u Srbiji živi oko 700.000 ljudi ispod linije siromaštva.

To znači, prema njegovim rečima, da tročlana porodica ima mesečni prihod niži od 18.500 dinara, što je značajno manje od minimalne potrošačke korpe koja iznosi 23.000 dinara.

Srbija, rekao je Ljajić, nije Beograd i na svega tridesetak kilometara južnije ili istočnije od prestonice, situacija gotovo nadrealna.

"Stanovništvo u tom području se suočava sa katastrofalnom situacijom koja je posledica loših privatizacija i nespremnosti da se uđe dublje u proces tranzicije…Ljudi tu još mentalno žive u vremenu 90-tih godina", rekao je on.

Ljajić je dodao da nema preciznih podataka koliko ljudi danas kupuje bajati hleb, ali je najavio da njegovo ministarstvo poslednja tri meseca pokušava da napravi nešto što će, kako je rekao, biti najpribližnije socijalnoj slici Srbije.

Ministar je ukazao da nijedna reforma od 2000. godine nije završena do kraja, već je svaka nova vlada koja je dolazila sve pokretala od početka.

"Sada je došla voda do poda i ovako se više ne može… Moramo da radimo, da proizvodimo, da izvozimo, jer nema alhemije koja će nam pomoći u ovoj situaciji koja značajno dodatno otežana ekonomskom krizom", rekao je Ljajić.

Analitičar Miroslav Prokopijević smatra da postoje dva načina vođena socijalne politike - razvojnom politikom u kojoj će dohodak rasti i drugi je preraspodela siromaštva.

"S te strane problem može da se reši tako što bi se vodila precizna i neselektivna socijalna politika, socijalna politika 'sunčevog zraka', usmerena ka ljudima kojima je ona potrebna", rekao je on.

Prema njegovim rečima, držanje nerealne cene hleba je pogrešno, jer to uništava poljoprivredu, kao i nedozvoljeni izvoz pšenice kojim se ostvaruje profit od cena na svetskom tržištu.

Primer loše socijalne politike je i različita cena struje za različite potrošač, pri čemu se kažnjavanju oni što troše više, što je, takođe, pogrešno, rekao je Prokopijević, koji kaže da ne vidi da postoji raspoloženje da se takva politika promeni.

http://seebiz.eu/sr/makroekonomija/srbija/ispod-linije-siromastva-zivi-cak-700.000-ljudi,108914.html
 
Back
Top