Projekt "NOJEVA BARKA"

Није проблем што нико од нас двоје није био ни на ком од места које спомињеш, већ је твој једини аргумент мистификација без краја и конца, без имало знања.
Напросто ти чак и не разумеш зашто се не може лажирати спуштање на Месец, зашто још нисмо нити ћемо бити на Марсу бар још 20 година нити да је потпуно илузорно причати о сукобу и борби са ванземаљцима...
Ебте па да си се само ослонио на Кларка и Асимова као класике СФ-а чија дела имају логичке и научне основе не би тврдио то што тврдиш, а да не говорим да си мало проњушкао на нету макар о размерама Сунчевог система, капацитетима ракета носача, раздаљини између звезда, условима на површини Месеца или Марса......

Opusti se, ja tvrdim da je nemoguce bilo poslati coveka na Mesec sa svemirskom tehnologijom koja je tad bila u rangu, ono sto ja volim da kazem, u rangu fetusa.

Znam ja da je memorija tog programa bila manja od danasnjeg lap-topa i nije bilo sanse za takvo nesto. Pola miliona kilometara tamo, lepo se spuste i lepo polete i opet pola miliona kilometara nazad, sa takvom tehnologijom? Ne ide.

Ali kad sam procitao Kuperov dokument, samo sam malo drukcije poceo da razmisljam. Ko zna zaista sta je istina o sletanju na Mesec. A to sto si rekao da se ne moze lazirati si lupio, ali iskreno. Mislim da nisu mogli da snime sve to u studiju?

Ja ne mistifikujem, vec pricam kako se moze u nedostatku dokaza. Sve sto mozemo je da razmisljamo.

Opusti se, ja tvrdim da je nemoguce bilo poslati coveka na Mesec sa svemirskom tehnologijom koja je tad bila u rangu, ono sto ja volim da kazem, u rangu fetusa.

Znam ja da je memorija tog programa bila manja od danasnjeg lap-topa i nije bilo sanse za takvo nesto. Pola miliona kilometara tamo, lepo se spuste i lepo polete i opet pola miliona kilometara nazad, sa takvom tehnologijom? Ne ide.

Ali kad sam procitao Kuperov dokument, samo sam malo drukcije poceo da razmisljam. Ko zna zaista sta je istina o sletanju na Mesec. A to sto si rekao da se ne moze lazirati si lupio, ali iskreno. Mislim da nisu mogli da snime sve to u studiju?

Ja ne mistifikujem, vec pricam kako se moze u nedostatku dokaza. Sve sto mozemo je da razmisljamo.
Главнина рачунарског посла је одрађивана са земаљским рачунарима.
Није ти то компјутерска игра, мада занимљиво би ми било да чујем како неко ко ти замишља због чега му треба рачунар неке нарочите снаге.
Не заборави да је Фау два полетала из Пенеминдеа у Немачкој досезала и до 110+ километара висине, прелетала око 350 км, кретала се брзином око 8 маха и са 850 кг експлозива погађала Лондон!
Није имала никакав компИјутер.
Гагарин је облетео земљу без да је ракета и капсула на врху те ракете у којој је Гагарин био уопште имала компјутер.
Америчке мисије из програма Меркјури којима су астронаути облетали Земљу такође нису имали никакав компјутер.
Компјутери су дошли тек касније и нису били нарочито битни за лет.
Компјутери у свемирској станици која кружи на висини од око 360 км око Земље, се готово искључиво користе за експерименте из физике, астрономије и обраду података из биологије.
Дакле за чега би ти користио неки, јел, снажан компИјутер, кад већ инсистираш на њему???

Poslednja izmena:
Pa zato sto svi u NASI sklocaju nesto pre nego sto posalju nesto u svemir. Jel se secas kompjutera koji zauzimaju celu sobu, a moj fon ima vise memorije od njih. Jednostavno ti treba komp za takvo nesto. Mada, kazem ti, ta teorija o sletanju je jako musava.
Ти и даље не разумеш да је за лет у свемир потребна поуздана ракета носач, пре свега, а не процесор и количина меморије.
Јел знаш да Војаџери имају само 4 килобајта меморије, а да уско грло није електроника већ гориво за ракетни мотор и термички елекрорадиоактивни генератор који испоручује струју за одржавање мерних инструмената на одговарајућој температури(иза Плутона је баш 'ладно).
Узгред кад си већ тако натенкован меморијом и осталим, како то да ниси већ први Србин у космосу???

Nema tu misterije !!!

Prvo da vidimo - Gde su tu pare ?!?!?! Zatim da seokrenemo oko sebe. Sta vidimo ? Ajde da saberemo 2 i 2.

1. Pravo i zdravo seme treba da se sakrije na samo 10-20-30 godina.
2. Rasiriti upotrebu GM semena i potamaniti izvorne sorte.
3. Posle turbulentnih godina gladi i ratova (depopulizacije), izaci sa dobrim starim sortama i krenuti iz pocetka. Dalje ide politika a o tome ne bih...

Back