Projekt Beograd 2020 sutra pred Beogradjanima

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
BEOGRAD, 5. maja 2011. (Beta) - Agencija za evropske integracije promovisaće u nedelju kandidaturu Beograda za evropsku prestonicu kulture 2020. godine, akcijom na ulicama glavnog grada.

Ulična akcija koja promoviše kandidaturu Beograda za prestižnu ulogu koju ove godine dele estonski grad Talin i finski Turku, biće simbolično organizovana uoči proslave Dana Evrope - 9. maja.
 
BEOGRAD, 5. maja 2011. (Beta) - Agencija za evropske integracije promovisaće u nedelju kandidaturu Beograda za evropsku prestonicu kulture 2020. godine, akcijom na ulicama glavnog grada.

Ulična akcija koja promoviše kandidaturu Beograda za prestižnu ulogu koju ove godine dele estonski grad Talin i finski Turku, biće simbolično organizovana uoči proslave Dana Evrope - 9. maja.
А ко ће то да плати?
 
А ко ће то да плати?

Kulturna prestonica se ne postaje pravljenjem prezentacija, već ulaganjem i razvijanjem kulturnih institucija. U Beogradu ne rade neke od najbitnijih institucija. Pomenimo samo Narodni Muzej.

U to se treba ulagati i ne treba pitati "ko će to da plati", jer nam džaba svi manastiri na Kosovu, ako ne održavamo kulturu u svom glavnom gradu.
 
Kulturna prestonica se ne postaje pravljenjem prezentacija, već ulaganjem i razvijanjem kulturnih institucija. U Beogradu ne rade neke od najbitnijih institucija. Pomenimo samo Narodni Muzej.

U to se treba ulagati i ne treba pitati "ko će to da plati", jer nam džaba svi manastiri na Kosovu, ako ne održavamo kulturu u svom glavnom gradu.
Да за болдовано, само да се не заваравамо, ништа без лобирања...да то фино кажем.
 
Kulturna prestonica se ne postaje pravljenjem prezentacija, već ulaganjem i razvijanjem kulturnih institucija. U Beogradu ne rade neke od najbitnijih institucija. Pomenimo samo Narodni Muzej.

U to se treba ulagati i ne treba pitati "ko će to da plati", jer nam džaba svi manastiri na Kosovu, ako ne održavamo kulturu u svom glavnom gradu.

Narodni muzej im se raspada samo sto se ne srusi a oni bi da budu prestonica kulture
 
Да за болдовано, само да се не заваравамо, ништа без лобирања...да то фино кажем.

Mi smo deplasirali prioritete. Prioritet je ulazak u EU, a ne razvoj koji ide do i nakon prijema. Prioritet je dobijanje statusa kulurne prestonice, a nije razvijanje kulture. Neki bi rekli da je to isto, ali nije. Veoma je bitno tačno predstaviti šta su prioriteti.

Želim da kažem da me status ne zanima, već kultura. Jasno mi je da nema ništa bez lobiranja, ali ono bi trebalo da bude manje bitno.
 
Narodni muzej im se raspada samo sto se ne srusi a oni bi da budu prestonica kulture

I takav stoji 10 godina. Ne znam kako nije svakog čoveka u vlasti sramota prošetati Knez Mihalovom i gledati oronuo muzej. I ne samo one na vlasti. Za svaku se sitnicu demonstrira i štrajkuje glađu. Ne sećam se da je bilo protesta zbog muzeja i sličnih stvari.
 
Mi smo deplasirali prioritete. Prioritet je ulazak u EU, a ne razvoj koji ide do i nakon prijema. Prioritet je dobijanje statusa kulurne prestonice, a nije razvijanje kulture. Neki bi rekli da je to isto, ali nije. Veoma je bitno tačno predstaviti šta su prioriteti.

Želim da kažem da me status ne zanima, već kultura. Jasno mi je da nema ništa bez lobiranja, ali ono bi trebalo da bude manje bitno.
Добро, ово је већ ствар избора, као што рецимо култура мене лично много мање интересује од науке.
Али да се не заваравамо, 2020. нећемо бити ни научна, ни културна престоница ма чега.
Ово је само јефтина жвака.
 
I takav stoji 10 godina. Ne znam kako nije svakog čoveka u vlasti sramota prošetati Knez Mihalovom i gledati oronuo muzej. I ne samo one na vlasti. Za svaku se sitnicu demonstrira i štrajkuje glađu. Ne sećam se da je bilo protesta zbog muzeja i sličnih stvari.

E da je za svaku sitnicu gde bi nam bio kraj. Niko se ovde ne buni i ne strajkuje...to je retkost u Srbiji
 
Добро, ово је већ ствар избора, као што рецимо култура мене лично много мање интересује од науке.
Али да се не заваравамо, 2020. нећемо бити ни научна, ни културна престоница ма чега.
Ово је само јефтина жвака.
Neodvojive su to stvari u zdravom društvu. Treba paziti i na jedno i drugo.
E da je za svaku sitnicu gde bi nam bio kraj. Niko se ovde ne buni i ne strajkuje...to je retkost u Srbiji
Nije retkost. Samo je selekcija onoga zbog čega se protestuje nepotpuna.
 
Ово што најављују је само маркетнг, с обзиром да су једино у томе добри, а ево како стоје ствари!

Секретаријат за културу Скупштине града Београда је, намерно или случајно, постао главни ''саучесник еутаназије'' београдског позоришног живота која ће се, ако се нешто битно не промени, ове године сигурно десити. Јер, док новац за програме за сва београдска позоришта у 2011. години износи око 100 милиона динара – дотле је прошле године више од 100 милиона из градског буџета издвојено за следеће манифестације: Мадонин концерт (20 милиона), "Београдизација" (више од 20 милиона), "Белеф" (више 20 милиона), "Београд 2020" (15 милиона), дочек Нове године 2011 (око 24 милиона). Да ли се то зове ''домаћинско трошење'' народних пара?

Уосталом, шта рећи о руководиоцима једне државе као што је Србија, у чијем главном граду, Београду, једно од њених највећих националних обележја, Народни музеј, као ''мртвачки сандук српске културе'', не ради већ 10 година! Народна библиотека Србије практично не ради од 2000. године, а и оно што ради своди се се на неку врсту културно-политичког инжењеринга, чији је вероватно крајњи циљ да се овом народу наметне нека нова свест о српској књижевности и српској култури.

У Београду су приватизоване све биоскопске сале, а затим затворене и претворене у магацине, или, једноставно, у депоније велеградског ''духовног и културолошког отпада''.
 

Back
Top