PROGRAMI ZA PROJEKTOVANJE

ALEZI:
POTREBNI SU MI PROGRAMI ZA PROJEKTOVANJE VODOVODNIH INSTALACIJA I PROGRAMI ZA CRTANJE ELEKTRIČNIH ŠEMA.
DALI POSTOJI NEKI SOFTVER ZA TO.
Naravno da postoji, ali sve se moze uraditi i u AutoCad-u, samo treba malo vremena da formiras simbole. Posle ih samo kopiras i spajas.Mogu ti reci da je on jedino precizan(zbog nagiba kanalizacionih cevi i oblika).Svi drugi su priblizno tacni.Kad se uvezbas veoma se radi brzo i zabavno. :wink:
 
Kanonada:
ALEZI:
POTREBNI SU MI PROGRAMI ZA PROJEKTOVANJE VODOVODNIH INSTALACIJA I PROGRAMI ZA CRTANJE ELEKTRIČNIH ŠEMA.
DALI POSTOJI NEKI SOFTVER ZA TO.
Naravno da postoji, ali sve se moze uraditi i u AutoCad-u, samo treba malo vremena da formiras simbole. Posle ih samo kopiras i spajas.Mogu ti reci da je on jedino precizan(zbog nagiba kanalizacionih cevi i oblika).Svi drugi su priblizno tacni.Kad se uvezbas veoma se radi brzo i zabavno. :wink:
Da se dopunim mozes da koristis i program Visio 2000, koji mislim da moze da ti elementarno pomogne
 
Postoji program za projektovanje elektricnih instalacija, zove se ePlusMenuCAD, izgleda da se tek skoro pojavio, odlican je. Integriše se u AutoCAD-u kao padajuci meni i ima sve zivo u sebi, oko 1000 blokova uticnica, svetiljki, ormana, crtanje jednopolnih sema, telekomunikacioni simboli, proracun pada napona i presek kabla, fotometrijski proracun na crtežu.
Kosta 180eura bez pdv-a, ali mislim da cu ga kupiti. Bas to mi treba za projektovanje. Dosad sam stalno jurio i insertovao blokove sa zilion mesta na disku. Dobro je sto je 60 dana trial, pa mozes da ga dobro istestiras.
Preporuka u svakom slucaju.
 
POTREBNI SU MI PROGRAMI ZA PROJEKTOVANJE VODOVODNIH INSTALACIJA I PROGRAMI ZA CRTANJE ELEKTRIČNIH ŠEMA.
DALI POSTOJI NEKI SOFTVER ZA TO.

Postoji dosta softvera za ovu oblast neki od njih su :
Nemechek,Autocad pipe,RAUinteg....ja to crtam u AutoCADu,imam pripremljene
blokove,atribute,vrste linija....uglavnom sve sto mi treba da brzo nacrtam.:bye:
 

Back
Top