Program za zastitu kod USB-a

Ljudi pod 1. obavezno iskljućite autorun opciju! To vas spašava od trenutnog aktiviranja virusa ako postoji
2. svaki antivirus može da se podesi da skenira USB čim ga ubacite u računar.
3. instalirajte antivirus na flesh ;) ova opcija ima široku primenu!
 
Takav program ne posroji, Postoji Panda USB Vaccine koji napravi svoj autorun.inf koji sprecava crve da se upisu na USB. Mada ni on nije 100% siguran, ali trenutno mislim da je najbolji.

Šta to nepostoji? Pa lepo piše par postova iznad da NOD automatski prijavi virus čim gurneš fleš,u računar, a ako nadje virus odma ga i obriše i samo izbaci prozorče da je virus detektovan i obrisan.
 
NOD prijavi virus čim gurneš fleš a Avast prvo pusti viruse unutra pa ih onda hvata.Nema tu podešavanja nego je takav program,malo kasni...

Jok, nije to bas tako.

meni nod32 cim ubacim fles prijavi.
i meni eset prijavi odma cim ubacim flesku
Šta to nepostoji? Pa lepo piše par postova iznad da NOD automatski prijavi virus čim gurneš fleš,u računar, a ako nadje virus odma ga i obriše i samo izbaci prozorče da je virus detektovan i obrisan.

A znate sto vam nod odmah prijavi, zato sto je virus zakacen za autorun.inc, i odmah pokusa da vam predje na HD, i onda ga virus uoci i obavesti vas.
Medjutim ako je virus u nekom fajlu koji je u folderu (npr. crack), nod vam nece nista automatski prijaviti dok vi manuelno ne pokrenete skeniranje ili ukljucite opciju da vam svaki put odmah pokrene skeniranje celog USB sticka.....
Npr. meni kod Bit Defendera ima opcija automatic device scanning ;).
 
Poslednja izmena:
A znate sto vam nod odmah prijavi, zato sto je virus zakacen za autorun.inc, i odmah pokusa da vam predje na HD, i onda ga virus uoci i obavesti vas.
Medjutim ako je virus u nekom fajlu koji je u folderu (npr. crack), nod vam nece nista automatski prijaviti dok vi manuelno ne pokrenete skeniranje ili ukljucite opciju da vam svaki put odmah pokrene skeniranje celog USB sticka.....
Npr. meni kod Bit Defendera ima opcija automatic device scanning ;).

Pa zato sam ja pitao kako da namestim na Avastu da mi odmah skenira,a ne kad udjem u folder da prijavi virus...
Moze li jedan post da prodje bez tog tvog BD-a?
Dosadan si vise sa njim...
 
Poslednja izmena:
Jok, nije to bas tako.





A znate sto vam nod odmah prijavi, zato sto je virus zakacen za autorun.inc, i odmah pokusa da vam predje na HD, i onda ga virus uoci i obavesti vas.
Medjutim ako je virus u nekom fajlu koji je u folderu (npr. crack), nod vam nece nista automatski prijaviti dok vi manuelno ne pokrenete skeniranje ili ukljucite opciju da vam svaki put odmah pokrene skeniranje celog USB sticka.....
Npr. meni kod Bit Defendera ima opcija automatic device scanning ;).

e vidi sad, meni je nod prijavio viruse na flesu koji su prikaceni na fajlove i koje nije mogao da ocisti, nego je morao da ih brise. cim sam ubacio flash on ih je detekovao i samo mi je dao mogucnost delete. a gledao sam u podesavanjima i evo sta stoji:

http://www.dodaj.rs/?p/ZY/3MeoiE9Y/nod.jpg

i samim tim bi on trebao da odradi skeniranje sadrzaja svakog flash.
 

Back
Top