Program za pravljenje sadrzaja i spajanje vise dokumenta

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Otkucao sam neku knjigu u Wordu 2000 (sadrzi slike, tekst, tabele...) i oblikovao ga tako da izlazi na 170 strana, ali je sve odvojeno na vise dokumenta (npr. od 1. do 10. strana = prvi dokument, 11. do 30. strana = drugi dokument...) tako da ih ima negde petnaestak.

Postoji li neki program koji moze da spoji sve ovo u jedan dokument?

Posto sve imam u .doc i u .pdf formatu treba mi samo da ga spojim (po mogućstvu i jedno i drugo)

I još nešta...

Trebao bih da odradim Sadržaj (imala je opcija u Wordu ali ne znam kako se zove, ali ne mogu da uradim Wordom jer je sve odvojeno na vise dokumenta, pa ću morati ručno, ali Vas molim da mi kažete kako se zove opcija u wordu).

Da li postoji neki program sa kojim mogu da napravim sadržaj ručno (znači da sam sve napišem) ali da mi ne izmrda sve kao Word. Znate kako izmrda (1, pa dva ispod njega dodje 2 mm udaljeno), hocu da kazem nije sve u liniji, a ako koristim tabulator onda pa ne mogu da doteram one tačkice (npr. Predgovor........................................... 1)!

Da li imate neko rešenje kako da se ovo odradi??? Ili neki program???
 
Moj predlog je da sve to prebaciš u html i da uzmeš jedan od e-book programa koji objedinjuje sve stranice.
Ne mogu sad da se setim svih programa, ali evo na primer Active E-Book Compiler koji ćeš morati malo da savladaš i koji čuva sve fajlove u exe fajlu. Program je trajal, osim ako možda... :)
http://www.ebookcompiler.com/
Ako imam vremena pogledaću za još neke programe iz moje kolekcije pa ću ti dati predlog.
 
Hvala na shortcutu do index and tables...
Ali mi to ne dozvoljava da rucno unesem naslove i broj stranica...
Samo ispisuje ERROR...

A sto se tice ebookcompilera, mozda on moze da posluzi, ali ja ne mogu da ga koristim, jer mi treba ovo kasnije za stampu (knjiga ide u stampariju), a oni tamo nemaju pojma o kompajliranju i o exe fajlovima...


Ako moze jos neka pomoc???
 
Mozda ja nisam potpuno skapirao sta tebi treba, ali da ne bi gubio vrijeme sa kojekakvim programima sve to lijepo uradis pjeske, vjerovao ili ne manje ces vremena da izgubis..

Ako sam dobro razumio radi se o nekom Diplomskom radu, koji po logici stvari sadrzi taj broj stranica..

Da napisem sta bih ja uradio, s obzirom da sam radio takav vid dokumenata..

Dakle krenes od prvog napravljenog dokumenta i svaki naredni otvaras i Copy, pa zatim paste na nastavak.. Kada to sve iskopiras dobijes jedan grub nedoradjen dokument..

Sta je potrebno iza toga, samo malo strpljenja..

Ides stranicu po stranicu i slazes sve to lijepo.. Kako treba i zalis da bude..

Ostranicis i kad to zavrsisi, ides na kucanje sadrzaja i postavis tamo gdje je planirano.. ako je planirano na pocetak, predvidi prije nego pocnes ista da radis prostor za sadrzaj da ne bi imao problema sa stranicama kasnije..

Ovo pisem iz eto nekog iskustva, a dok nadjes sve programe koji bi ti to automatizovano odradili vec si na ovakav nacin zavrsio posao..

Mislim da nekih 170 stranica i da si totalno lijen mozes da poslozis za maximun sat-dva..

Poz.
 
Da bi povezao više word dokumenata u jedan ne treba ti neki poseban program, to možeš da uradiš u samom wordu VBA kodom (taj način ne može da se iskoristi za pdf dokumenta, ali njih mozeš da konvertuješ u word dokumeta pa ih posastavljaš).
Kad praviš sadržaj preko TOC ne možeš (skoro) ništa da upišeš, ali ako pravilno formatizuješ tekst (definišeš poseban stil za naslov, podnaslove i ostali tekst) TOC opcija ce sve sama da odradi.
Ako baš hoćeš da pišeš ručno sadržaj (što nije preporučjivo iz više razloga) da bi dobro fromatizovao poravnanja možeš da koristiš tabelu.
Ako ti trebaju neka dodatna objašnjenja javi se na pp.
 
Svaka cast majstori aa zante da komplikujeste stvari nema sta:
1. Word NIJE Graficki program
2. Da si se verovatno malo raspitao mogao si dobiti informaciju koja je tebi potreba takvu opciju koliko je meni poznato ima Ventura generise bilo sta sadrzaj, pravi iindekse i slicno a postoje i drugi naravno GRAFICKI programi.
3. Izbor alata je los (uzeti cetkicu za likovno uzeti molerski valjak nije isto ako trebas da okrecis recimo Sava Centar)
4. nema vise e da dobro sam se setio jedne gluposti jako bitne za sam Word pazi sad KAKO CES isprintati na paus jer verovatno treba da se stampa knjiga. Odgovor je jednostavno NIKAKO da ne objasnjavam previse pogledaj tacku 3

STA BI SE DESILO KADA BI SVAKO RADIO SVOJ POSAO
 
NICS:
Svaka cast majstori aa zante da komplikujeste stvari nema sta:
1. Word NIJE Graficki program
2. Da si se verovatno malo raspitao mogao si dobiti informaciju koja je tebi potreba takvu opciju koliko je meni poznato ima Ventura generise bilo sta sadrzaj, pravi iindekse i slicno a postoje i drugi naravno GRAFICKI programi.
3. Izbor alata je los (uzeti cetkicu za likovno uzeti molerski valjak nije isto ako trebas da okrecis recimo Sava Centar)
4. nema vise e da dobro sam se setio jedne gluposti jako bitne za sam Word pazi sad KAKO CES isprintati na paus jer verovatno treba da se stampa knjiga. Odgovor je jednostavno NIKAKO da ne objasnjavam previse pogledaj tacku 3

STA BI SE DESILO KADA BI SVAKO RADIO SVOJ POSAO


Brate, koliko vidim ti si ovde najveći majstor??? Sve kritikuješ a sebe ne vidiš. Nisam rekao da sam crtao sve te slike u WORDU nego su samo uvežene unutra! A šta ti misliš, preko kojeg sam programa trebao da radim knjigu??? Sve se lepo štampa, sve lepo radi, samo je problem to je sve odvojeno... što znači da treba da se spoji... a moje pitanje je kako???

Ništa drugo nisam pitao... Niti kako okrečiti Sava Centar, a još me interesuje zašto da štampam na paus???
Pa valjda oni tamo u štampariji znaju kako se štampa?? Ja imam i u pdf, pa neka se snadju... ja sam moje završio! A ako znaš neki bolji program za pravljenje (kucanje) knjiga ti javi...
 
Brate, znam ja za to tvoje! To je i najbolji način. Ali poslušaj...

Knjiga ima kao header i footer linije (______________), a na nekim stranama nema, pa ne mogu nikako da izvučem da na jednoj strani u jednom dokumentu ima futera i hedera, a da na drugoj nema... razumes???

Hteo sam ja to još pre ovog foruma, ali...


Hvala na odgovorima i pozdrav...

I još nešta... Koji je taj Adobeov program???

Jel ima taj QuarkPress (ili kako vec) negde na internetu da se skine???
 
QarkXpress je program namijenjen iskljucivo za tzv. PRELOM TEXTA i ovaj program uglavnom koriste ljudi koji se bave izdavastvom i novinama kao i knjigama.. Inace ga imam i probao sam ga..

Na ocigled izgleda jednostavno ali i nije bas ni komplikovan ni jednostavan.. Uglavnom je dobar program.. Vecina ozbiljnijih stamparija pored Corela ima i ovaj program..

A ako se dobro sjecam program koji moze da posluzi za namjene u stampanju a potice iz Adobea je Adobe InDesign..


Linkovi:
http://www.entrebits.com/descargas/programas/quarkxpress/
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/11887
http://www.quark.com/service/desktop/downloads/details.jsp?idx=516


Poz. : :)
 
nidzesi:
Brate, znam ja za to tvoje! To je i najbolji način. Ali poslušaj...
Knjiga ima kao header i footer linije (______________), a na nekim stranama nema, pa ne mogu nikako da izvučem da na jednoj strani u jednom dokumentu ima futera i hedera, a da na drugoj nema... razumes???

Ali čoveče i to može u Word-u. Ideš na Insert>Break pa izabereš prekid stranice ili samo sekcije (potpuno nezavisno formatiranje). Ako hoćeš malo detaljnije pročitaj u Helpu.
 
Tryout verzija Adobe Acrobata (dakle ne Readera) može da se slobodno skine sa zvaničnog Adobeovog sajta (naravno, posle isteka 30 dana snađeš se). Ovim programom možeš vršiti izmene u pdf dokumentu (tekst, slike i dr), praviti pdf iz doc-a, jpeg-a itd., pa i spajati više pdf dokumenata u jedan.
http://www.adobe.com/products/acrobatpro/tryout.html
Registruješ se i dobiješ mail sa linkom odakle ga možeš skinuti.
PS. Program nije mali (mislim oko 200MB)
 
Kao što sam ti rekao sve te PDF fajlove možeš spojiti u jednu cjelinu (JEDAN DOKUMENT)
ako nabaviš Adobe Acrobat 7.0 Professional (u prošlom odgovoru sam greškom napisao reader). On ima opciju create files>create multiple files>zatim ti ponudi okvir da nađeš folder u kom se nalaze ti pdf fajlovi, sve ih izabereš i klikneš na save as (naravno u folder koji si odabrao da sačuvaš dokument). Svi fajlovi će biti spojeni u jedan PDF dokument. Nijesam siguran da će ti Trial verzija dati ovu mogućnost.
 

Back
Top