Program prva sansa - pitanje

njomi_k

Početnik
Poruka
34
Prvo, izvinjavam se ako sam pogresio forum ali stvarno nisam znao gde da stavim ovu temu.

Mene konkretno zanima kako pripravnik moze da da otkaz ako je u programu prva sansa. Odradio sam nekih 9 meseci i situacija u firmi je tako losa da cu radije dati otkaz i traziti drugi posao nego da im giljam i dalje. Problem je sto kruze price da ce pripravnik morati da vraca pare ako napusti program, i ako toga nema u ugovoru koji je sklopljen. Ima samo da ce poslodavac morati da vraca sredstva ako otpusti pripravnika.

Molim za savet, havla!
 
Prvo, izvinjavam se ako sam pogresio forum ali stvarno nisam znao gde da stavim ovu temu.

Mene konkretno zanima kako pripravnik moze da da otkaz ako je u programu prva sansa. Odradio sam nekih 9 meseci i situacija u firmi je tako losa da cu radije dati otkaz i traziti drugi posao nego da im giljam i dalje. Problem je sto kruze price da ce pripravnik morati da vraca pare ako napusti program, i ako toga nema u ugovoru koji je sklopljen. Ima samo da ce poslodavac morati da vraca sredstva ako otpusti pripravnika.

Molim za savet, havla!

Naravno, da nece pripravnik da vraca pare. Ti si te pare primio za minuli rad, mesecno. Ako se obustavi program, onda ni poslodavac ne dobija pare od drzave, ali ce vratiti one pare koje ti je do tada isplatio. Bar je tako bilo prethodnih godina. Moj prvi predlog je da odes u Nacionalnu sluzbu za zaposljavanje kod onih koji su nadlezni za taj program i da prijavis kako se gazda odnosi prema tebi, sta radi itd. E sad, ako je samo firma u losoj situaciji, a tebe niko ne maltretira na radnom mestu, onda nemas osnova za prekid
 

Back
Top