Program koji će napraviti rezervnu kopiju neke datoteke

vuckoviiic

Početnik
Poruka
2
Napisati program koji će napraviti rezervnu kopiju neke datoteke tako što će kreirati jednu novu datoteku i redom isčitati zapise iz originalne datoteke i upisati ih u novu datoteku. Naziv datoteke rezervne kopije formirati tako da piše "Kopija - datum.back", pri čemu datum unosi korisnik.
To je zadatak koji trebam poslati do utorka,uradjen u C jeziku,ako neko ume da mi pomogne bila bih veoma zahvalna :D
PS ja se totalno ne razumem u programiranje
 
Ajde danas sam dobrog raspolozenja :P
Kod:
~/.../bmaxa_data/examples >>> cat backup_copy.c                                                                                                                                                                   
#include <stdio.h>
#include <time.h>

int main(int argc, char* argv[]){
    struct tm* t;
    time_t tim = time(0);
    t = localtime(&tim);
    char buf[256];
    strftime(buf,sizeof buf,"%m.%d.%y",t);
    printf("%s\n",buf);
    if (argc != 2) {
        printf("usage: %s filename\n",argv[0]);
        return 0;
    }
    FILE* ifile = fopen(argv[1],"rb");
    if (!ifile) {
        perror(argv[1]);
        return 0;
    }
    char bfname[256];
    snprintf(bfname,sizeof bfname,"Kopija-%s.back",buf);
    FILE* ofile = fopen(bfname,"wb");
    if (!ofile) {
        perror(bfname);
        return 0;
    }
    int rc;
    while (rc = fread(buf,1,sizeof buf,ifile)){
        fwrite(buf,1,rc,ofile);
    }
    fclose(ifile);
    fclose(ofile);
}
 
Napisati program koji će napraviti rezervnu kopiju neke datoteke tako što će kreirati jednu novu datoteku i redom isčitati zapise iz originalne datoteke i upisati ih u novu datoteku. Naziv datoteke rezervne kopije formirati tako da piše "Kopija - datum.back", pri čemu datum unosi korisnik.
To je zadatak koji trebam poslati do utorka,uradjen u C jeziku,ako neko ume da mi pomogne bila bih veoma zahvalna :D
PS ja se totalno ne razumem u programiranje
pao si svakako , nije rešenje da ti ovde neko napiše kod nego je rešenje da uzmeš knjigu u šake
 
Momci divni ste. Nego meni treba jedna aplikacija u fazonu tvitera, tiktoka i fejzbuka. Bila bi to neka fuzija sa fichersima brzog lajv video prenosa profila sa stabilnim serverom da radi na ios i androis win 10 i ostalim da ne nabrajam. Mrzi me da ucim, a napolju je lepo vreme, skinuli pol cas... Posaljite mi cod u pp a ja vama saljem sliku neke devojke.
 
Napisati program koji će napraviti rezervnu kopiju neke datoteke tako što će kreirati jednu novu datoteku i redom isčitati zapise iz originalne datoteke i upisati ih u novu datoteku. Naziv datoteke rezervne kopije formirati tako da piše "Kopija - datum.back", pri čemu datum unosi korisnik.
To je zadatak koji trebam poslati do utorka,uradjen u C jeziku,ako neko ume da mi pomogne bila bih veoma zahvalna :D
PS ja se totalno ne razumem u programiranje
https://support.apple.com/en-us/HT201250
 

Back
Top