Прогон свештеника из Српске Православне цркве

Какав прогон ?
Мислиш на митрополита или на свештенике ?
Који свештеници су у прогону ?
Отац Стефан из цркве Свете Тројице у Трстенику.

А епархија рашко призренска цела је у егзилу са Косова и Метохије.
 
Отац Стефан из цркве Свете Тројице у Трстенику.
Шта се десило ?
А епархија рашко призренска цела је у егзилу са Косова и Метохије.
То није ничији прогон.
Дејан Виловски је побегао са парама у Грчку.
Какав прогон, Артемије обећао брда и долине монасима.
Па је Артемије пробао да освоји све манастире, па се на крају закључао у собу да су разваљивали браву.
Који то човек иде са својим монасима у намери да их заузме ? Поштен сигурно не.
 
Отац Стефан из цркве Свете Тројице у Трстенику.

А епархија рашко призренска цела је у егзилу са Косова и Метохије.
Додај пола Америке, Аустралије...

Зилоте да и не помињемо, он су и пре Артемија добили етикету "непријатеља (приватне) цркве"
 
Ko vrsi progon - srpska pravoslavna crkva
Nema veze, vazno da ih neko proganja
СПЦ само извршава Вучићеве стратешке зилочине...

Скембали су Артемија по истом сценарију, кад се њиховим Америчким поробљивачима Космета, од којих су узели велике паре, успротивио...

Мора истрага екумениста
 
Шта се десило ?

То није ничији прогон.
Дејан Виловски је побегао са парама у Грчку.
Какав прогон, Артемије обећао брда и долине монасима.
Па је Артемије пробао да освоји све манастире, па се на крају закључао у собу да су разваљивали браву.
Који то човек иде са својим монасима у намери да их заузме ? Поштен сигурно не.
Обећао брда и долине монасима, шта наприча ,

Сменили га јер се успротивио доласку Бајдена на Косово и Метохију.
 
Обећао брда и долине монасима, шта наприча ,

Сменили га јер се успротивио доласку Бајдена на Косово и Метохију.
Амери будале, уплатиле паре за издају Космета на Дечане, место директно у Београд Павловим сведоцима...

Виловски спречио да се тих 5 Милијарди $ пребаци са Дечана на приватне СПЦ рачуне, и ето "случаја Артемије"
 
Обећао брда и долине монасима, шта наприча ,

Сменили га јер се успротивио доласку Бајдена на Косово и Метохију.
Ти ниси чуо за комисију Синода ?
Ниси чуо за Предрага Суботичког и предузеће Раде Неимар.
Ниси чуо за америчког лобисту који је финансиран из црквене касе Косова и Метохије.
Јел знаш који је извештај комисије Синода и када је она била ? То је било пре 2006 да те подсетим.
Обећао брда и долине монасима, шта наприча ,
Tи не знаш ко је Дејан бивши Симеон Виловски и како је побегао у Грчку ?
Јел тако раде поштени људи ?
Предраг Суботички и Дејан (бивши Симеон) Виловски су правоснажно осуђени због проневере новца.
 
Crkveni velikodostojnici znaju mnogo bolje od mene, na primer, tekstove i Svetog Isaka Sirina, O smirenoumlju ili Jovana Lestvičnika, i razne druge odlične knjige i tekstove iz teologije, što bi značilo ovoj sredini, bilo bi lekovito.
Ali naprotiv, oni govore nešto sasvim drugo. Tako da potpuno kontra dobiješ, od tih u božijoj službi. Oni, koji bi trebalo da brinu o čoveku i duhovnosti, ušli su u ono najniže, u politiku
 
СПЦ само извршава Вучићеве стратешке зилочине...

Скембали су Артемија по истом сценарију, кад се њиховим Америчким поробљивачима Космета, од којих су узели велике паре, успротивио...

Мора истрага екумениста
Ama zar je moguce da spc ne radi po savesti i bozjem ucenju?
:mrgreen:
 
Ama zar je moguce da spc ne radi po savesti i bozjem ucenju?
:mrgreen:
Не иду савест и жеља за новцем и влашћу никад руку под руку...

Савест смета материјалистичка, зато је изопачују и код себе и код других, наивних
 
Crkveni velikodostojnici znaju mnogo bolje od mene, na primer, tekstove i Svetog Isaka Sirina, O smirenoumlju ili Jovana Lestvičnika, i razne druge odlične knjige i tekstove iz teologije, što bi značilo ovoj sredini, bilo bi lekovito.
Ali naprotiv, oni govore nešto sasvim drugo. Tako da potpuno kontra dobiješ, od tih u božijoj službi. Oni, koji bi trebalo da brinu o čoveku i duhovnosti, ušli su u ono najniže, u politiku
Немају они појма о подвижништву и подвижницима...

Они се баве манипулацијама, а не просветом себе и других
 
Tи не знаш ко је Дејан бивши Симеон Виловски и како је побегао у Грчку ?
Јел тако раде поштени људи ?
Предраг Суботички и Дејан (бивши Симеон) Виловски су правоснажно осуђени због проневере новца.
Чудна су то нека суђења. Епископ Артемије није дочекао крај суђења. А Суботички и Виловски су осуђени након 15 година. То је дуже суђење него на Хашком трибуналу. Прво: ти судови уопште нису надлежни. АП Косово и Метохија су предати на управу Уједињеним Нацијама и тамошњи судови су надлежни, а не судови у Београду и остатку Републике Србије. Друго: наведена лица су фактички деловала у условима окупације и треба имати разумевања за њих.
Треће: архимандрит др Виловски је клирик Цркве Грчке.
Четврто: Ако су стварно неке паре присвојили за себе, а да се не ради о поштеној награди за њихов рад, онда је то стварно за осуду.
 
Screenshot_20260518_223334_Samsung Internet.jpg

Најбржи и најлакши начин да се сви српски расколи и свађе међу јерархијом рашчисте је да се сви наведени покоре римском папи и Ватикан ће да их брзо доведе у ред. И биће више пара, па-ра, па-ра. Нашој цркви напаћеној само паре фале. Свега има: епископа, свештеника, храмова, манастира, конака, богословија, академија и факултета; али нема пара за све то. Народ не даје довољно пара, а римски папа има пара...
Да у СПЦ има више пара не би било свађа, исто као и у браку.
 
Poslednja izmena:

Back
Top