Proglašenje pobednika poetskog konkursa na temu VETAR

Lud je to covek ( to sam mu i licno rekla barem 100x :zcepanje: )
Mladi pesnici moraju da guglaju ne bi li razumeli o cemu pesme da pevaju.
Umesto da kaze lepo "prividjenje", mozda i "mashtarije" on
ide direktno na Fate i Morgane;)
Cestitke Sojo:heart:
Nemoj da si stroga i surova, mladi su oni, mogla si u blažem tonu pojasniti na pr: poezija nije ćeranje miša u slobodnom stihu, pazi, slobodnom!
To mu dođe da "svaka šuša ganja miša" kako je neko davno rekao. Mi koji smo počeli pisati na papiru pa na starim Remington pisaćim mačinama
o čemu mnogi današnji stihoklepci nit čuli niti videli.
Poezija se teško uči, posebno kad se počne ćerati miš na modernoj (wunderbüchse*) švapski (paket-čudnovata kutija) treba nešto imati u genima, zar ne?
Ovo nije kritika, ovo je moja opaska.

Büchse* u ovom slučaju nije kremenjača - flinta..

Evo još na predhodnu temu, nije poželjno u svakom sthu ponavljati, vetar, pa vetar kao pevačići, malo mašte, zar ne Rayela?

sićušne ovčice nebom plove
ljut vetar im češlja pramenove

skuplja u mala malena krda
pa horizontu da pasu sa brda

digne u nebesa, promeni boju
u plavo-crnu, kresne varnicu koju

otvori nebo ko iz kabla pada
na brdo i dol gde pasu stada

a čobanica skrivena ispod jele
od vunice plete čarape bele.

Sojo
 
Đeco! Evo, može da se ne pomene tema, eventualno staviti u naslov FATAMORGANA ;)

Fatamorgana

''Bože mili kud sam zašo"*
šta to vidim, je l’ to žena
po mirisu sam te našo
o, devojko bezimena!

Hej, ja lutam još od lani
divljinom pužem i putujem
slutim da si žena, stani, stani
samo da te pomilujem

Krvavih ruku bespućem tumaram
izbavi me iz pustinje i lavirinta
ja nisam divljak da te smaram
eh, vidim, lebdiš iznad horizonta

Slepac sam još od lani
ja krvarim, vidi venu
žena, žena me rani
u oko, u zenu

Trn u oko što mi denu
da slep lutam i da kunem
tu prokletu ženu
neka umrem, i nek trunem...

''Bože mili kud sam zašo"* Ukrao od Preradovića

Sojo


 
@Sojo zaista je nedolično ovo što si uradio, da pozivaš druge da glasaju za tebe i time da pokušaš da obesmisliš konkurs, pesme divnih učesnika i glasove poštenih forumaša. Mislim da pobeda ne bi trebalo da ti se oduzme, pošto se po tvom zalaganju vidi da ti dosta znači, a mi smo ovde dobrodušni. Ali bih voleo da ti se dalje učestvovanje onemogući, kako se ovakve prevare ne bi ponavljale.

Sramota je vaša podjednako @Rayela, @Полексија, @novi komšija, @lahor
 
@Sojo zaista je nedolično ovo što si uradio, da pozivaš druge da glasaju za tebe i time da pokušaš da obesmisliš konkurs, pesme divnih učesnika i glasove poštenih forumaša. Mislim da pobeda ne bi trebalo da ti se oduzme, pošto se po tvom zalaganju vidi da ti dosta znači, a mi smo ovde dobrodušni. Ali bih voleo da ti se dalje učestvovanje onemogući, kako se ovakve prevare ne bi ponavljale.

Sramota je vaša podjednako @Rayela, @Полексија, @novi komšija, @lahor
Pošto mi se ime pominje ovde, nisam morala, ali hoću da se oglasim tim povodom i pitam te, odakle ti pravo da izvodiš zaključak da sam pozvana da glasam za njegovu pesmu?
Ovde sam, mislim na Krstaricu dovoljno dugo da sam se načitala svega i svačega i mnogo nedoličnijih stvari. Nije vama problem dolično ili nedolično pisanje već njegova pobeda, očigledno ste imali drugačiji plan.
S kojim pravom ti mene i još par imena ovde nazivaš nepoštenim, ako su oni drugi pošteni, mi smo dakle nepošteni. Po čemu sam to ja nepoštena? Po tome što sam glasala za njegovu pesmu, a ne za onu koju biste vi hteli.Izvini , molim te, pesmu je lajkovala , ni manje , ni više Nina, još pre glasanja, hoćeš li reći da je i ona nepoštena !?
Smesta da si povukao reč da sam pozvana da glasam, jer nisam!!!
Isto tako nemaš prava da tog čoveka omalovažavaš , jer očigledno nisi čitao ništa njegovo osim ovog ovde. Vidiš, mi koji smo glasali za njega, jesmo. Konkretno ja sam ga čitala pre više od deset godina na sajtovima za koje ti nisi ni čuo, čitam ga i danas, gde god znam da piše, a piše. Mene ne mora da poziva da glasam za njega, uvek ću prepoznati njegov stil, bio on šaljiv , kao sada, bio ozbiljan, kao što i te kako ume da bude.Sumnjam da ćeš ikada napisati nešto poput onoga što je on ozbiljno napisao.Znači: da najgoru nebulozu postavi ovde, glasaću za to, a ti mi uskrati to ako možeš i smeš!!!
To što neki nisu videli prvog dana da je glasanje u toku, ne znači da su pozvani.
Čovek poput njega se nikada, ni na jednom sajtu nije bavio tako nečim, pa nije ni ovde.
Tebe treba da je sramota što proizvoljno pišeš laži, jer da smo pozvani je tvoja pretpostavka, a ja vidiš znam da nisam pozvana i zato neću da ti dozvolim da mi prišivaš nekakvu sramotu, a njemu da prišivaš i sramotu i nedoličnost.
Sramota je tvoja i sličnih, što ste digli ovoliku prašinu, zato što je zaboga pobedio Sojo, a ne neko drugi.
 
@Sojo zaista je nedolično ovo što si uradio, da pozivaš druge da glasaju za tebe i time da pokušaš da obesmisliš konkurs, pesme divnih učesnika i glasove poštenih forumaša. Mislim da pobeda ne bi trebalo da ti se oduzme, pošto se po tvom zalaganju vidi da ti dosta znači, a mi smo ovde dobrodušni. Ali bih voleo da ti se dalje učestvovanje onemogući, kako se ovakve prevare ne bi ponavljale.

Sramota je vaša podjednako @Rayela, @Полексија, @novi komšija, @lahor
Ko si bre ti da meni spocitavas koje pesme moraju da mi
se svidjaju? Ja volim njegov neobican stil, klasicna ljubavna,
zenska poezija meni nije interesantna. Tako ce biti i ubuduce.
 
Pošto mi se ime pominje ovde, nisam morala, ali hoću da se oglasim tim povodom i pitam te, odakle ti pravo da izvodiš zaključak da sam pozvana da glasam za njegovu pesmu?
Ovde sam, mislim na Krstaricu dovoljno dugo da sam se načitala svega i svačega i mnogo nedoličnijih stvari. Nije vama problem dolično ili nedolično pisanje već njegova pobeda, očigledno ste imali drugačiji plan.
S kojim pravom ti mene i još par imena ovde nazivaš nepoštenim, ako su oni drugi pošteni, mi smo dakle nepošteni. Po čemu sam to ja nepoštena? Po tome što sam glasala za njegovu pesmu, a ne za onu koju biste vi hteli.Izvini , molim te, pesmu je lajkovala , ni manje , ni više Nina, još pre glasanja, hoćeš li reći da je i ona nepoštena !?
Smesta da si povukao reč da sam pozvana da glasam, jer nisam!!!
Isto tako nemaš prava da tog čoveka omalovažavaš , jer očigledno nisi čitao ništa njegovo osim ovog ovde. Vidiš, mi koji smo glasali za njega, jesmo. Konkretno ja sam ga čitala pre više od deset godina na sajtovima za koje ti nisi ni čuo, čitam ga i danas, gde god znam da piše, a piše. Mene ne mora da poziva da glasam za njega, uvek ću prepoznati njegov stil, bio on šaljiv , kao sada, bio ozbiljan, kao što i te kako ume da bude.Sumnjam da ćeš ikada napisati nešto poput onoga što je on ozbiljno napisao.Znači: da najgoru nebulozu postavi ovde, glasaću za to, a ti mi uskrati to ako možeš i smeš!!!
To što neki nisu videli prvog dana da je glasanje u toku, ne znači da su pozvani.
Čovek poput njega se nikada, ni na jednom sajtu nije bavio tako nečim, pa nije ni ovde.
Tebe treba da je sramota što proizvoljno pišeš laži, jer da smo pozvani je tvoja pretpostavka, a ja vidiš znam da nisam pozvana i zato neću da ti dozvolim da mi prišivaš nekakvu sramotu, a njemu da prišivaš i sramotu i nedoličnost.
Sramota je tvoja i sličnih, što ste digli ovoliku prašinu, zato što je zaboga pobedio Sojo, a ne neko drugi.

Nit znam ko je Sojo, niti znam šta je ranije pisao. Nit me interesuje. Nit imam nešto protiv njega. Niti mi njegova pobeda smeta, ali način na koji je došao do nje? Svakako.

Niko od vas me ne može ubediti da je slučajnost da se četiri osobe, koje u poslednjih godinu dana nisu uopšte glasale, iz čega se može zaključiti da ne prate ili slabo prate konkurse, dođu i daju po 5 poena pesmi, koja je dobila ukupno 1 poen od svih preostalih glasača.

A ti si zaslužila moje izvinjenje što sam izneo predrasudu da si pozvana da glasaš
 
@Sojo zaista je nedolično ovo što si uradio, da pozivaš druge da glasaju za tebe i time da pokušaš da obesmisliš konkurs, pesme divnih učesnika i glasove poštenih forumaša. Mislim da pobeda ne bi trebalo da ti se oduzme, pošto se po tvom zalaganju vidi da ti dosta znači, a mi smo ovde dobrodušni. Ali bih voleo da ti se dalje učestvovanje onemogući, kako se ovakve prevare ne bi ponavljale.

Sramota je vaša podjednako @Rayela, @Полексија, @novi komšija, @lahor
S. Dali, sinko, kad sam ja prvi sonet napisao ooogromna većina članova na ovim stranicama nije bila u planu a kamoli rođena. Pa je meni stalo do neke pobede među "klincima" ma hajde!
Moja namera je bila da učesnike podstaknem da se potrude, probude i da uputim poneku kritiku. A što se tiče glasača koji su za mene glasali, nit čuo nit video, niti koga poznajem, istina, sa Rayelom sam se susretao na stranicama poezije, jer je hvalila moj način pisanja. Da, i davno sam zaključio da da puno čita, čak, na nemačkom kao i moja malenkost, mada, mi se čini da imam više staža po pitanju švapskog jezika.
Ovdje je problem tema, namerno sam odabrao da vidim kako bi se izborili sa "fatamorganom", što očito svima stvara problem.

Iskreno, nije meni stalo do neke pobede, čekao sam, slutio sam, znao sam da su se mnogi iznenadili, došao neki "divljak" i vidi prvi na tabeli. Davno, davno sam ja bio učesnik na takmičenju.
A sad fino proglasite koga hoćete, nekog ko će zadati jednostavniju temu, a Tebi Salvatore poručujem, knjigu u ruke i pokušaj da se uključiš, nešto napišeš na stranici poezije, da bi čika napisao kritiku...
 
Hvala gospodine Šojo (ili Sojo?), nažalost ne pišem. Morate priznati da kada se pojave osobe, koje inače ne glasaju, i dodele maksimum bodova pesmi, koja je od drugih dobila jedan bod, to mora izazvati sumnju. Slažem se da je moja reakcija bila nagla i gruba, te Vam se izvinjavam, kao i ostalima koje sam uvredio.

Tako se javilo i bezbroj kriticara koji Handkeu osporavaju Nobela i lupetaju da nije nikakav knjizevnik,
nego psi laju, karavan prolazi i tako ;)
Zivot pise romane, ljubav sve pobedjuje:D
Inace, nema potrebe da se ti izvinjavas, ti i tako ne mozes da znas kako sam recimo ja licno
glasala ranije i nisi pratio bas dobro fabulu radnje pa ne znas da sam uvek bila
odusevljena Sojinim stihovima pa tako i glasam.
 
Ja opste ne mislim da je Nina nepostena.

I meni je sasvim nekako podrazumevajuce da neko ko pise kao Nina, glasa za Soja.
Bilo bi mi cudno da neko talentovan glasa za Soja, mozda bismo u tom slucaju mogli da pricamo o nepostenju, ali nije Sojo SNS pa da podmicuje nepostenu intelektualnu elitu.

IMHO je prosto trolanje u pitanju.

Talentovan za? Za poeziju i muziku?
Nego si ti malo zaboravila srpski, ja uopste ne razumem ove tvoje konjuktive koji u srpskom i
ne postoje.
Jel mozes to nekim normalnijim srpskim da objasnis?
Ja to razumem tako da je Sojo neki bzvze lik , netalentovan, ili sam ja netalentovana jer glasam za njega, al
opet ja ne pisem, samo glasam pa valjda nisam tu ili kako?
SNS, Vesic, Sojo, nepostenje:D
Moja bi pokoja baba rekla UzNi me Boze:D
 
Gospodje su, koliko vidim, sve i jedna potvrdile da su pri glasanju unapred znale za koga glasaju, te da glasaju za osobu, a ne za pesmu. :)

Sojo, Srbine!

tenor.gif
 
Zdraaaaaavo! sjedite, sjedite dječice,
tiho! svi prisutni? dobro, tiho curice!

Sad ćemo da obnovimo gradivo,
hajde da vidimo šta ima novo.

Idemo, šta smo učili ovih dana?
Ustani Danja! p, p, pa, fa, fatamorgana.

N, n, ne, ne znam, ideja je moja,
"neko talentovan glasa za Soja"

Sjedi! imaš problem sos padeži,
zadatak, 100 x napisati Sojo, važi!?
 
Nit znam ko je Sojo, niti znam šta je ranije pisao. Nit me interesuje. Nit imam nešto protiv njega. Niti mi njegova pobeda smeta, ali način na koji je došao do nje? Svakako.

Niko od vas me ne može ubediti da je slučajnost da se četiri osobe, koje u poslednjih godinu dana nisu uopšte glasale, iz čega se može zaključiti da ne prate ili slabo prate konkurse, dođu i daju po 5 poena pesmi, koja je dobila ukupno 1 poen od svih preostalih glasača.
Upravo zato što je ovde malo glasača moderatori pozivaju sve forumaše po kafanama da dođu, pa sad ko je tamo video - video je. Ja nisam, pa me zato nema među glasačima.
 

Back
Top