Rezultati Proglašenje pobednika na temu ZVONO

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
16.734
Rezultat glasanja je sledeći:

Prvo mesto pesma br. 3 (@milance19 ) - 73 poena
Drugo mesto pesma br. 4 (@Danik ) - 38 poena
Treće mesto pesma br. 2 (@Sojo ) - 31 poena
Četvrto mesto pesma br. 1 (@The_Night_Hawk ) - 18 poena

Zahvaljujem se svim učesnicima i čestitam @milance19 na pobedi, koga ću zamoliti da zada temu za naredni konkurs.

Što se tiče nagrade, promene generičkog natpisa ispod nicka, obrati se @tab503

Link ka pesmama

Tema 'Glasanje na temu Zvono' https://forum.krstarica.com/threads/glasanje-na-temu-zvono.953882/

Sojo

sliko-stihoklepac
Poruka
1.947
Đeco, bez sujete i ljubomore da ne pomislite stari "konj ušao među ždrebad" da se bije.
Ne, kako već odavno trubim: " kad sam ja pisao mnogi su bili, bla, bla...

Istina, sve je igra, ja se čak i pomalo sprdam, što je u redu, ali jedna stvar nije u redu,
a to je, nefer takmičenje, evo kako:

1. Niko nije demantovao moju (opravdanu) opasku, kritiku za "pobjedničku" pjesmicu.
Jasno je meni, kad emocije krenu da se često pregalopira i fatalno greši, što je u ovom slučaju
vidljivo iz aviona. Mada, i nakon moje kritike se i dalje glasalo za istu. Šta nam to govori, prosudite sami?
Kome nije jasno neka ponovo pročita.

2. Oštećen je drugoplasirani takmičar Br. 4.!

3. Pogledajte koliko (moderatora) je glasalo za pjesmu Br. 3. što stavlja tračak sumnje i
pristrasnosti, možda i malverzacije, zar ne? Što me navodi na pomisao da bi trebalo zabraniti
moderatorima da glasaju, ali ni to ne bi pomoglo ako je u pitanju malverzacija, zato...

4. Panem et circenses...:D:whistling:

The_Night_Hawk

Cloud surfer
Poruka
30.893
Đeco, bez sujete i ljubomore da ne pomislite stari "konj ušao među ždrebad" da se bije.

Istina, sve je igra, ja se čak i pomalo sprdam, što je u redu, ali jedna stvar nije u redu,

1. Niko nije demantovao moju (opravdanu) opasku, kritiku za "pobjedničku" pjesmicu.
Jasno je meni, kad emocije krenu da se često pregalopira i fatalno greši, što je u ovom slučaju
vidljivo iz aviona. Mada, i nakon moje kritike se i dalje glasalo za istu. Šta nam to govori, prosudite sami?

3. Pogledajte koliko (moderatora) je glasalo za pjesmu Br. 3. što stavlja tračak sumnje i
pristrasnosti, možda i malverzacije, zar ne? Što me navodi na pomisao da bi trebalo zabraniti
moderatorima da glasaju, ali ni to ne bi pomoglo ako je u pitanju malverzacija, zato...

Onog dana kad iskontrolishesh svoj egotrip bices covek.
Sretno na tom putu...

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
16.734

Moderator koji organizuje, ne glasa, sto je sasvim dovoljno, zato sto drugi moderatori nemaju veze sa konkursa.

Sojo

sliko-stihoklepac
Poruka
1.947
Onog dana kad iskontrolishesh svoj egotrip bices covek.
Sretno na tom putu...
Sinko, ne razumijem ja taj uličarsko - tripovani zargon, ipak, biti "čovek" egoista ponekad je vrlina.

Moderator koji organizuje, ne glasa, sto je sasvim dovoljno, zato sto drugi moderatori nemaju veze sa konkursa.
Hvala, ne odnosi se na organizatora.

Danik

Autor Lošeg Života
Poruka
3.964

Drago mi je što Vam se svidela moja pesma...
Poštujem Vaše iskustvo i Vaše mišljenje i rado pročitam Vaše pesme
Ja recimo, pesme pišem samo zato što volim
i volim da ih podelim sa drugima,
bezuslovno pripadaju svakome ko ih pročita i kome se svide

S dužnim poštovanjem,
Moje skromno mišljenje je da ovde niko nikada ne može biti oštećen ja se sigurno ne osećam tako.

Svi smo bogatiji za jedno novo druženje, četiri nove pesme, mnogo lepih osećanja!

@milance19 je zasluženo pobedio i ja sam se radovala s njim... JE JE :heart2:
probajte i vi...lako je:z;:

Baudrillard

Zaslužan član
Moderator
Poruka
115.126

Ne znam otkud ti uopšte ideja da će posle tvoje kritike drugačije glasati, svako glasa za ono što mu se dopada.
O malverzacijama bolje da ne otvaramo priču, ko razume shvatiće, a mislim da ćeš i ti.

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
37.275
Jedno je zezanje, a drugo ovo, i ovako je često bilo nekih problema oko glasanja i konkursa uopšte.

znaci da se menja nesto i osluskuje sta pisci kazu.
Pravila nisubozije slovo da se ne prodiskutuje javno o njima
i donese kompromisno resenje.

zasto ne bi pesme bile odmah javne u smislu da se zna ko je napisao?

Odmah cu ti reci i zasto
tako je lepo transparentno i svako moze da isprati ko je za koga glasao.

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
16.734
Pravila nisubozije slovo da se ne prodiskutuje javno o njima
i donese kompromisno resenje.
To nikad nije bilo problem, cak postoji i tema za to, gde svako moze da kaze sta ima oko konkursa
zasto ne bi pesme bile odmah javne u smislu da se zna ko je napisao?
Zato sto tek tad bi bilo pristrasnosti (ono na sta se pozalio Sojo)

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
37.275
To nikad nije bilo problem, cak postoji i tema za to, gde svako moze da kaze sta ima oko konkursa

Zato sto tek tad bi bilo pristrasnosti (ono na sta se pozalio Sojo)

Kad vec pisemo ovde
zasto si u startu iskljuciva da bi "tek tad bio problem" ?
Napravi se anketa i opipa puls ko zeli da da neki predlog i kul.

Pisem uopsteno za sve "konkurse" ne zgrce se ovde milionska lova da se pravi problem
oko amaterskog pisanja na kome cak i ne pisem :)

Malo mi je podcenivacki ono 'ko razume shvatiće"
kao da ce nekome da padne kruna sa glave ako dobije
komenatar kojem se nije nadao

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
16.734
Kad vec pisemo ovde
zasto si u startu iskljuciva da bi "tek tad bio problem" ?
Nisam rekla problem, rekla sam pristrasnost
Napravi se anketa i opipa puls ko zeli da da neki predlog i kul.

Pisem uopsteno za sve "konkurse" ne zgrce se ovde milionska lova da se pravi problem
oko amaterskog pisanja na kome cak i ne pisem :)

Rekla sam u predhodnom postu da ima tema za predloge oko konkursa, ko hoce, ko ima predlog, moze slobodno da piše.

I slazem se da pravila nisu nepromenljiva, ali i ne može uvek da se menjaju, jer nikad nisu svi složni oko svega, uvek nekome nesto zasmeta, i onda probleme i svadje.
A nismo tu zbog toga.
Malo mi je podcenivacki ono 'ko razume shvatiće"
kao da ce nekome da padne kruna sa glave ako dobije
komenatar kojem se nije nadao
Ja nisam to rekla.

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
37.275
Nisam rekla problem, rekla sam pristrasnost

Rekla sam u predhodnom postu da ima tema za predloge oko konkursa, ko hoce, ko ima predlog, moze slobodno da piše.

I slazem se da pravila nisu nepromenljiva, ali i ne može uvek da se menjaju, jer nikad nisu svi složni oko svega, uvek nekome nesto zasmeta, i onda probleme i svadje.
A nismo tu zbog toga.

Ja nisam to rekla.

sto se ponasas kao da ti ja nesto sudim ?

evo necu da ti se obracam vise necu na knjizevnost ni da gvirim i sve kul

Uzdravlje

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.