Profesore a kad ce petica?

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Ocena saradnje sa Hagom ostaje 4+:rotf:
Autor: FoNet | Foto:FoNet | 02.11.2009. - 09:05

Glavni haški tužilac Serž Bramerc u posetu Beogradu stiže u sredu, u trenutku kada je iz Evropske unije poručeno da je Hag "uslov svih uslova" za nastavak evrointegracija.


Ne treba, međutim, očekivati da će Bramerc čuti nešto novo.
"Očigledno je da srpske vlasti ne mogu da reše haški problem na pravi način, a to je hapšenje Mladića i Hadžića", kaže za Dojče vele Bratislav Grubačić, vlasnik diplomatskog biltena VIP.
One u tom smislu stoga pokušavaju da nekakvim dodatnim dovijanjem na spoljnom i unutrašnjem planu kupe dodatno vreme, smatra Grubačić.
"Vlasti se trude da dobiju odmrzavanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, a da nekako ostave ispod tepiha problem sa Mladićem i Hadžićem za kasnije. Kod vlasti u Srbiji postoji uverenje da se to odmrzavanje neće ni dogoditi, ali jednostavno oni to ne žele da priznaju srpskom javnom mnjenju", naglasio je Grubačić.
Prema njegovim rečima, Srbija izvesne nade polaže i u eventualne podele u međunarodnoj zajednici kada je reč o ispunjavanju haških obaveza. Navodna američka inicijativa i pritisak na Holandiju se stoga vidi kao mogućnost dobijanja dodatnog popusta.
Bratislav Grubačić to vidi kao još jednu diplomatsku iluziju Srbije da će uspeti da se pod svojim uslovima približi Evropskoj uniji.
"Mislim da Holandija neće popustiti i da će cela ova stvar biti uzaludan pokušaj srpskih vlasti da odigraju na kartu razlika unutar Evropske unije i na eventualno neslaganje EU i Amerike po tom pitanju", zaključio je Grubačić.
http://www.blic.rs/politika.php?id=118586

Nema europejskih integracija dok se ne uhvate begunci(za sta prepustam vama da zamislite!:per:).
 
Naravno Evropa se mora ispostovati.
Lepo mi da isporucimo sve optuzene, priznamo Kosovo, blokiramo Juzni Tok, udjemo u Nato, damo Vojvodini status federalne jedinice, nateramo Srbe u Bih da prihvate unitarizaciju, pa da lepo dobijemo beli shengen, za ostalo cemo vec nesto da smislimo.
 
Naravno Evropa se mora ispostovati.
Lepo mi da isporucimo sve optuzene, priznamo Kosovo, blokiramo Juzni Tok, udjemo u Nato, damo Vojvodini status federalne jedinice, nateramo Srbe u Bih da prihvate unitarizaciju, pa da lepo dobijemo beli shengen, za ostalo cemo vec nesto da smislimo.

Zaboravio si da pomenes i legalizaciju homoseksualnih brakova,marihuane i abortusa.
 
Мисим да је суштина да ови наши политичари не знају да Брамерцу покажу лепоте наше државе .ја бих га например одвео на Космет ,ето може у Дренички крај и дао му тробојку Српску да махне пар пута испред куће неког Арнаута,па кад то преживи одвео бих га на север Маракане и дао му заставу Партизана да навија гарантујем да би нас после волео као браћу
 
Naravno Evropa se mora ispostovati.
Lepo mi da isporucimo sve optuzene, priznamo Kosovo, blokiramo Juzni Tok, udjemo u Nato, damo Vojvodini status federalne jedinice, nateramo Srbe u Bih da prihvate unitarizaciju, pa da lepo dobijemo beli shengen, za ostalo cemo vec nesto da smislimo.

bp-carrot-stick.jpg
 

Back
Top