Професор величао “чувеног генерала” Недића на РТС-у

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Цовјеце, ти живиш у средини која је препуна малоумних људи чим мислиш да оваква идиотарија може да прође.

Nedic je bio kraljevski oficir. Kao kraljevski oficir on je imao casnu obavezu da odbije da radi i da im kaze, ja sam kraljevski oficir, ja ne mogu raditi za bilo koga drugog, a pogotovo ne za politicke partije i "vojsku" neke politicke partije. A on je upravo to uradio, promjenio je dres za svoju guzicu.
Nista on nije spasio osim svoje guzice u ratnom periodu. U nacistickoj Srbiji rijec su vodili njemacki nacisti. Tako da ako je iko ista spasio spasili su njemacki nacisti jer su oni i napravili nacisticku Srbiju i odlucivali sta i kako, a ne Nedic. U nacistickoj Srbiji je premijer mogao biti bilo koji demokratski bandit, a bilo ih je na pretek, i nista drukcije ne bi bilo. osim sto u tom slucaju Nedic ne bi bio veleizdajnik i terorista.
 
Nedic je bio kraljevski oficir. Kao kraljevski oficir on je imao casnu obavezu da odbije da radi i da im kaze, ja sam kraljevski oficir, ja ne mogu raditi za bilo koga drugog, a pogotovo ne za politicke partije i "vojsku" neke politicke partije. A on je upravo to uradio, promjenio je dres za svoju guzicu.
Nista on nije spasio osim svoje guzice u ratnom periodu. U nacistickoj Srbiji rijec su vodili njemacki nacisti. Tako da ako je iko ista spasio spasili su njemacki nacisti jer su oni i napravili nacisticku Srbiju i odlucivali sta i kako, a ne Nedic. U nacistickoj Srbiji je premijer mogao biti bilo koji demokratski bandit, a bilo ih je na pretek, i nista drukcije ne bi bilo. osim sto u tom slucaju Nedic ne bi bio veleizdajnik i terorista.
Ај не серендај овде кад имаш чучавац.
 
Изгледа да је угледни члан форума. Овде има екипа која може да вређа како и кад год хоће.

Izgleda da može napisati jednu od najvećih gadosti koju sam ikada pročitala ovde i ne biti banovan .

A
 
Nije Srbija ništa birala, nametnuto je.
Po tome su i Talijani birali mir zato sta su se brzo predali iako su radili invazije na druge države.
Istina je druga, Nedić je bio simpatizer nacista, zbog toga je izbačen iz vlade.
Nemci su radili samo sa svojim simpatizerima . Ko još bira da mu vuk čuva ovce?
Уопште није био симпатизер нациста. Недић је био Србин и само је гледао српски интерес. Из владе је избачен јер је ушао у сукоб са Краљем око стратегијских питања и није хтео да одступи од својих ставова. Нажалост, показало се да је био у праву већ 1941.
 
Nedić je bio ugled i autoritet , a i pre rata je važio za pristalicu sporazuma i saveza sa Nemačkom zbog čega je bio i privremeno najuren iz vojske u jesen 40' ,dok su još Englezi imali uticajna Pavla .
To je isto verovatno bilo bitno,da imaju čoveka koji je i od ugleda i od poverenja , inače bi i njega internirali da čisti štale po Bavarskoj ili u neki logor , kao i veliku većinu visokih oficira kraljevske vojske .
То је комунистичка пропаганда.
Рат се спремао већ 1939. год.
Он је већ тад почео да смењује Хрвате с битних функција, да пивлачи из битних јединица Фолксдојчере, да им у кућу шаље послугу која их запрабо контролише...па Недић је у Првом рату ратовао против тих истих и сад одједном постаје присталица и симпатизер свих њих?? Мозак на 'он' Свето.
Него није ко имао да га послуша од наше елите. Зато су и прошли славно.
 
То је комунистичка пропаганда.
Рат се спремао већ 1939. год.
Он је већ тад почео да смењује Хрвате с битних функција, да пивлачи из битних јединица Фолксдојчере, да им у кућу шаље послугу која их запрабо контролише...па Недић је у Првом рату ратовао против тих истих и сад одједном постаје присталица и симпатизер свих њих?? Мозак на 'он' Свето.
Него није ко имао да га послуша од наше елите. Зато су и прошли славно.
To sam i napisao
Pa nije bio simpatizer nacional-socijalizma al je smatrao da će Nemačka dobiti rat bez obzira na srpske želje i da sa njima treba napraviti savez i izbeći svaki sukob ,dakle iz pragmatičnih , a ne ideoloških razloga . Sad to što se zajebao u proceni to je druga stvar , nije mu ni zameriti jer leta 41' kad Nedić preuzima komesarsku upravu je stvarno izgledalo da "Nemačka pobedjuje na svim frontovima!"
Naravno da ne mislim da je on bio nacista ,fašista i ljubitelj Nemaca ,več je bio pragmatični realista ,a i bio je vojnik koji se nije mešao previše u ideologiju i politiku .
Te ideološke simpatije prema okupatoru su mnogo eksplicitnije iskazivali neki, istina malobrojni , intelektualci poput Vladimira VelmarJankovića ,Miloša Trivunca , Svetislava Stefanovića i Jonića koji su u to vreme aktivno objavljivali tekstove i radove koji se opšteno mogu okakatrerisati kao pronacistički i anti-semitski ,sa posebnim osvrtom na ulogu "Nove Srbije u Novoj Evropi pod Nemačkim vodjstvom "
 
Nedić je bio ugled i autoritet , a i pre rata je važio za pristalicu sporazuma i saveza sa Nemačkom
Da ga je poslušalo milion Srba iz Krajine i RS ne bi bilo ubijeno, srpski gradovi ne bi goreli u savezničkim bombardovanjima, ***********a Broz ne bi doveo svoje crvene horde da ubijaju i pljačkaju po Srbiji nakon tzv oslobođenja.
 
To sam i napisao

Naravno da ne mislim da je on bio nacista ,fašista i ljubitelj Nemaca ,več je bio pragmatični realista ,a i bio je vojnik koji se nije mešao previše u ideologiju i politiku . T
e simpatije prema okupatoru su mnogo eksplicitnije iskazivali neki intelektualci poput Vladimira VelmarJankovića ,Miloša Trivunca , Svetislava Stefanovića i Jonića koji su u to vreme aktivno objavljivali tekstove i radove koji se opšteno mogu okakatrerisati kao pronacistički i anti-semitski ,sa posebnim osvrtom na ulogu "Nove Srbije u Novoj Evropi pod Nemačkim vodjstvom "

Zašto ovaj nije banovan?

Zar za ono što je napisao nije zaslužio banovanje ?
 
Ovaj al bundy si direktno sprdao sa patnjama koje su proživeli stvarni ljudi , osporavao je svedočenje o tome , vređao na seksualnoj osnovi , i nije banovan

Šta treba on da napiše da biste ga banovali?

Koja je granica do koje neki mogu ići?

Zašto nije banovan?

I da dodam na primitivan, sirov i surov način , ne u razmeni mišljenja ili stavova
 
Poslednja izmena:
To sam i napisao

Naravno da ne mislim da je on bio nacista ,fašista i ljubitelj Nemaca ,več je bio pragmatični realista ,a i bio je vojnik koji se nije mešao previše u ideologiju i politiku .
Te ideološke simpatije prema okupatoru su mnogo eksplicitnije iskazivali neki, istina malobrojni , intelektualci poput Vladimira VelmarJankovića ,Miloša Trivunca , Svetislava Stefanovića i Jonića koji su u to vreme aktivno objavljivali tekstove i radove koji se opšteno mogu okakatrerisati kao pronacistički i anti-semitski ,sa posebnim osvrtom na ulogu "Nove Srbije u Novoj Evropi pod Nemačkim vodjstvom "
Ели та тог времена није ништа била боља од данашње, само ми волимо из романтичарских побуда да се заносимо.
Иначе, не мислим да се Недић зазнуо. Сачувани су животи. Свакако би страдало много више Срба да није било тог његовог потеза.
Не би било спашено око 600.000 људи с оне стране Дрине, Словенаца, Јевреја и многих других.
И не верујем да је он био неко ко је веровао да шанса не постоји да га на концу скрате за главу.
У сваком случају, био је човек с петљом и са одговорним односом према животима.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top