Quantcast

Професор величао “чувеног генерала” Недића на РТС-у

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Esad Dzudo

Poznat
Banovan
Poruka
7.095
Naši kvislinzi su samo dovodili i držali žrtve dok su ubijane.
Velika je sramota što u UN-u visi ogromna slika vešanja antifašiste sa prkosno uzdignutim rukama kojeg vešaju naoružani srpski vojnici , a nemački oficiri im radoznalo gledaju preko ramena.
Nemoj izjednačavati antifašiste i komuniste, samo deo partizana su bili i komunisti.
Teroriste crvenih kmera je trebalo čereciti još njuska katolička iz Opuzena došla rovariti u Srbiju tkoja štuje Njemački rajh. Jak onda tak i danas.

capitosinora

Poznat
Poruka
7.978
Скандал на часу историје: Професор величао “чувеног генерала” Недића на РТС-у, историчари се не би сложили (ВИДЕО)
Novosti Online | 24. март 2020. 15:37 | Коментара: 23
Професор причао да је Недић формирао владу током окупације иако је знао да ће то скупо платити

СРОДНЕ ВЕСТИ
Један наставник историје привукао је пажњу родитеља, али и корисника друштвених мрежа предавањем у ком велича колаборационистичког премијера Србије за време Другог светског рата Милана Недића.

Његово предавање емитовано је на каналу РТС 3 у оквиру дигиталне наставе током епидемије вируса корона.

“Више особа је понуђено, најважнија особа која се налазила на територији Србије Милан Недић, чувени генерал из Првог светског рата, веома познат, херој, веома битна национална фигура…”, наводи се на почетку часа на тему овог генерала.
Прочитајте још: Недићеви потомци без наследства: Потврђено решење Агенције за реституцију
Професор наставља констатацијом да је Недић формирао владу током окупације иако је знао да ће то скупо платити.

- Више пута је одбио понуђену част, али чувши за злодела у Независној држави Хрватској, мислећи да ће моћи да помогне бар колико-толико, Милан Недић је 29. августа 1941. прихватио да формира владу националног спаса, иако је највероватније знао да било каква сарадња са окупатором неминовно води такође његовој пропасти - рекао је професор историје.

Настављајући причу о “чувеном генералу и хероју Првог светског рата који је хтео да сачува Србе од окупатора" предавач је пренео да је током своје владавине Недић наговарао народ да се не буни против окупатора због немачке наредбе да стреља 100 људи за сваког убијеног војника.

Подсећамо, Виши суд у Београду одбио је у јулу 2018. захтев да се Милан Недић рехабилитује. Поступак рехабилитације активно је трајао пуне три године, током којих је одржано 12 рочишта. Прво је одржано 7. децембра 2015, и то је био покушај враћања грађанских права ратном премијеру из трећег покушаја. Наиме, претходна два захтева Српске либералне странке, па после Српског либералног савета и Удружења политичких затвореника и жртава комунистичког режима, суд је одбацио из формално-правних разлога, али су те одлуке укинуте у жалбеном поступку.

Од четворо историчара који су давали исказе пред судом, двојица њих јавно су изнела став о Недићевој кривици. Проф. др Милан Ристовић тврдио је да је он говорима подстицао злочине и антисемитизам, а његов апарат учествовао је у хапшењу Јевреја и антифашиста, и стрељањима. Др Александар Стојановић оптужио га је за издају, јер је, супротно уставу, негирао правни субјективитет Краљевине Југославије.

Недићева влада распуштена је 4. октобра 1944, а он је два дана касније, са већином министара, пребачен из Београда у Беч, а затим у Кицбил. Британци су га предали југословенским снагама 1. јануара 1946. Према званичној верзији, убио се скоком кроз прозор затвора Озне у Змај Јовиној 21. Недић никада није формално оптужен, ни осуђен.

https://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:854951-Skandal-na-casu-istorije-Profesor-velicao-cuvenog-generala-Nedica-na-RTS-u-istoricari-se-ne-bi-slozili-VIDEO
Vrlo objektivno predavanje.

Poruka
21.964
Nisam ja imao nikakvu diskusiju sa tobom.

Tvoje kreveljenje i imputiranje da ti misliš da ja mislim i ostale tvoje baljezgarije nisu diskusija.

Onaj tko se ruga u svemu ovome si ti jer jeftino koristiš WW2 kao pogonsko gorivo za svoju mržnju.

Bolesno..

Odahebi u skokovima..
Pa da, već sam rekao da i nije neka diskusija gdje ti negiraš ustaške zločine a ostali ti pružaju dokaze koje očigledno sam nisi mogao da nađeš.
Naravno, otkud kolegama pomisao da si funkcionalno nepismen, pa da ne znaš za ustaške zločine (akcije, što bi rekli tvoji doma), is beyond me.

Niko ti ne bi mogao imputirati bilo šta, da imaš muda bilo šta otvoreno da kažeš, nego se kao kakva ***** kriješ iza šatro neke misterije, tri tačke, kako sam samo nedorečen.

Kaži, je li Jastrebarsko prijatelj djece?

Poruka
9.834
Ti si Bosanac iz onog vica pa ti treba malo duže da shvatiš...

Ti si funkcionalno glup tup i neupotrebljiv.

Nitko ne negira ustaške zločine, ti to dobro znaš samo provociraš i seruckaš bez veze.
Pa da li je,po tvome,Jastrebarsko prijatelj dece a Aušvic prijatelj Jevreja? :think:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
  Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.