Profesor ne savetuje letovanje u Crnoj Gori i Hrvatskoj: Grčka najbezbednija

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.037
Stvari u koferu, a glava u torbi: Tunis, Egipat, Hrvatska, samo su neke od destinacija na kojima letuju ljudi iz Srbije. Gde je najveći rizik?

Profesor Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu Dragan Simeunović ne preporučuje Crnu Goru i Hrvatsku, a kao najbezbedniju vidi Grčku.

"Pitanje odlaska na odmor u Hrvatsku je pitanje inteligencije. Možete proći lepo, ali vi ste se kockali. Visok je procenat mogućnosti da budete napadnuti. Treba da budete opušteni na odmoru, a ne napeti. Neprijatnost možete da doživite i kod kuće, ali to nije tako često i izostaje napetost. Iz tog razloga ne preporučujem ni Crnu Goru, jer postoji ta vrsta napetosti koja se može pretvoriti u skob. Nije pametno", rekao je Simeunović.

Profesor Veroljub Dugalić bio je svedok terorističkog napada u Tunisu 2015 godini, kada je na plaži ubijeno 39 ljudi, a ranjeno 38. Letovao je na tom mestu godinama, što više nije slučaj.

"Nas četvoro smo bili u vodi, moja supruga u tom momentu nije bila na plaži. Na 30 metara od nas čuli smo jauke, a onda i zvuk kao nekih petardi. Vidim čoveka u crnom koji ima pušku i puca po ljudima... Ništa nije ukazivalo da može da se dogodi taj užas."

Profesor je dodao i da ambasada Srbije u Tunisu tad nije dobro odreagovala, jer su tek sutra došli predstavnici, dok su turisti iz Nemačke za dva sata bili deportovani na bezbedno mesto.

"Bilo je tad tridesetak ljudi iz Srbije na letovanju, a pola njih nije ni htelo da se vrati. Želeli su da iskoriste još četiri dana koja su uplatili."

Direktor Jute Aleksandar Seničić je pojasnio da Ministarstvo spoljnih poslova može da zabrani boravak svojim građanima na određenoj destinaciji.

Grčka je poslednjih 15 godina na prvom mestu po posećenosti naših turista, dodao je on.....
https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2019&mm=06&dd=17&nav_id=1555544

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samo još kad bih znao zašto profesor ekonomskog fakulteta govori o bezbednosnim aspektima turizma? :think:

Elem,iako mislim da nije u redu i korektno sad porediti i stavljati u isti koš neprijatnosti u Hrvatskoj i potencijalne neprijatnosti u CG naročito ako ovo oko crkve bude eskaliralo ovog leta (mada iskreno meni su tamo problemi infrastrukturne i estetsko-higijenske prirode daleko veći odbijajući faktor), sa ubijanjem turista po arapskim islamskim državama ipak rečenica: "...Treba da budete opušteni na odmoru, a ne napeti... " je nešto što obuhvata suštinu i mog rezonovanja po ovom pitanju.
Dakle prvi izbor za letovanje kad se svi elementi uzmu u obzir(lepota,cena,put,bezbednost,dostupnost) na Mediteranu uvek Grčka, Kipar,pa Španija, Sicilija,Turska (u all inclusive varijanti isključivo),pa Cg,Bugarska,Hrvatska pa onda ove severnoafričke zemlje i Albanija.
 
Stvari u koferu, a glava u torbi: Tunis, Egipat, Hrvatska, samo su neke od destinacija na kojima letuju ljudi iz Srbije. Gde je najveći rizik?

Profesor Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu Dragan Simeunović ne preporučuje Crnu Goru i Hrvatsku, a kao najbezbedniju vidi Grčku.

"Pitanje odlaska na odmor u Hrvatsku je pitanje inteligencije. Možete proći lepo, ali vi ste se kockali. Visok je procenat mogućnosti da budete napadnuti. Treba da budete opušteni na odmoru, a ne napeti. Neprijatnost možete da doživite i kod kuće, ali to nije tako često i izostaje napetost. Iz tog razloga ne preporučujem ni Crnu Goru, jer postoji ta vrsta napetosti koja se može pretvoriti u skob. Nije pametno", rekao je Simeunović.

Profesor Veroljub Dugalić bio je svedok terorističkog napada u Tunisu 2015 godini, kada je na plaži ubijeno 39 ljudi, a ranjeno 38. Letovao je na tom mestu godinama, što više nije slučaj.

"Nas četvoro smo bili u vodi, moja supruga u tom momentu nije bila na plaži. Na 30 metara od nas čuli smo jauke, a onda i zvuk kao nekih petardi. Vidim čoveka u crnom koji ima pušku i puca po ljudima... Ništa nije ukazivalo da može da se dogodi taj užas."

Profesor je dodao i da ambasada Srbije u Tunisu tad nije dobro odreagovala, jer su tek sutra došli predstavnici, dok su turisti iz Nemačke za dva sata bili deportovani na bezbedno mesto.

"Bilo je tad tridesetak ljudi iz Srbije na letovanju, a pola njih nije ni htelo da se vrati. Želeli su da iskoriste još četiri dana koja su uplatili."

Direktor Jute Aleksandar Seničić je pojasnio da Ministarstvo spoljnih poslova može da zabrani boravak svojim građanima na određenoj destinaciji.

Grčka je poslednjih 15 godina na prvom mestu po posećenosti naših turista, dodao je on.....
https://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2019&mm=06&dd=17&nav_id=1555544

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samo još kad bih znao zašto profesor ekonomskog fakulteta govori o bezbednosnim aspektima turizma? :think:

Elem,iako mislim da nije u redu i korektno sad porediti i stavljati u isti koš neprijatnosti u Hrvatskoj i potencijalne neprijatnosti u CG naročito ako ovo oko crkve bude eskaliralo ovog leta (mada iskreno meni su tamo problemi infrastrukturne i estetsko-higijenske prirode daleko veći odbijajući faktor), sa ubijanjem turista po arapskim islamskim državama ipak rečenica: "...Treba da budete opušteni na odmoru, a ne napeti... " je nešto što obuhvata suštinu i mog rezonovanja po ovom pitanju.
Dakle prvi izbor za letovanje kad se svi elementi uzmu u obzir(lepota,cena,put,bezbednost,dostupnost) na Mediteranu uvek Grčka, Kipar,pa Španija, Sicilija,Turska (u all inclusive varijanti isključivo),pa Cg,Bugarska,Hrvatska pa onda ove severnoafričke zemlje i Albanija.

Statistika bajo moj statistika. Čovek je na osnovu statističkih podataka o broju napada i broju povređenih i umrlih turista ocenio gde je najbezbednije letovati.
 
Profesor je u pravu U C Gori je odvratan osecaj.Ne samo sada nego i pre.Iskreno nisam isla tamo vise od 10 godina.I pre su bili odvtatni i prepotentni.Necu da platim i da me neko maltretira.U Grckoj nikad nisam napeta.Nikada ni jedna neprijatnost.Obisla i sela i gradove,skupe i jeftine destinacije.Nikad problem
 
Profesor je u pravu U C Gori je odvratan osecaj.Ne samo sada nego i pre.Iskreno nisam isla tamo vise od 10 godina.I pre su bili odvtatni i prepotentni.Necu da platim i da me neko maltretira.U Grckoj nikad nisam napeta.Nikada ni jedna neprijatnost.Obisla i sela i gradove,skupe i jeftine destinacije.Nikad problem


Što jes jes.
 
Slažem se sa profesorom, po pitanju bezbednosti je Grčka na prvom mestu. Tu treba dodati i Tursku koja je takođe bezbedna, što se tiče CG u obzir dolazi jedino Boka Kotorska tamo kao da ne žive Crnogorci. Hrvacka nije za komentar, da ja razmišljam kako ću svoje dete da zovem na plaži ili kako ću poručiti piće u kafiću, to mi stvarno nije potrebno.
 
Samo još kad bih znao zašto profesor ekonomskog fakulteta govori o bezbednosnim aspektima turizma? :think:

Elem,iako mislim da nije u redu i korektno sad porediti i stavljati u isti koš neprijatnosti u Hrvatskoj i potencijalne neprijatnosti u CG naročito ako ovo oko crkve bude eskaliralo ovog leta (mada iskreno meni su tamo problemi infrastrukturne i estetsko-higijenske prirode daleko veći odbijajući faktor), sa ubijanjem turista po arapskim islamskim državama ipak rečenica: "...Treba da budete opušteni na odmoru, a ne napeti... " je nešto što obuhvata suštinu i mog rezonovanja po ovom pitanju.
Dakle prvi izbor za letovanje kad se svi elementi uzmu u obzir(lepota,cena,put,bezbednost,dostupnost) na Mediteranu uvek Grčka, Kipar,pa Španija, Sicilija,Turska (u all inclusive varijanti isključivo),pa Cg,Bugarska,Hrvatska pa onda ove severnoafričke zemlje i Albanija.

Ja ''letujem'' tokom februara na Karibima. Tada su tamo najbolji festivali.


Nego, nema ništa gore od toga da negde otputuješ sa ženom, porodicom, devojkom štagod, a onda da vas neko opljačka, napadne, siluje itd...

''HOROR U RIMINIJU Devojku iz Poljske SILOVALA četiri muškarca, njenog partnera toliko pretukli da je JEDVA PREŽIVEO

Italijanski mediji navode da je muškarac jedva ostao živ nakon što je pretrpeo jake udarce u glavu, a uz to je i opljačkan, dok su njegovu partnerku više puta silovala četvorica muškaraca rano jutros, na skrivenom delu plaže na istočnoj obali Italije, prenosi AP.

Mediji su, takođe, preneli da je dvoje Poljaka, starosti 26 godina, prebačeno u bolnicu s povredama, nakon što su prolaznici pozvali policiju kada su ih na plaži ugledali onako krvave i u šoku.''
LINK: https://www.blic.rs/vesti/svet/horo...etiri-muskarca-njenog-partnera-toliko/0cmezvd

Ovo kada sam pročitao bio sam šokiran, ali opet mi je sve jasno kada su imigranti u pitanju.

"Poljski zvaničnik traži smrtnu kaznu i mučenje zbog silovanja Poljakinje u Riminiju
Zamenik poljskog ministra pravde Patrik Jaki poručio je nakon brutalnog napada na mladi poljski bračni par u Riminiju, u Italiji, kada je ovog vikenda mlada žena brutalno silovana pred očima muža, da će izbeglice u Poljsku samo preko njega mrtvog i zatražio vraćanje smrtne kazne i mučenja prilikom saslušavanja takvih nasilnika."
LINK: https://www.021.rs/story/Info/Regio...nje-zbog-silovanja-Poljakinje-u-Riminiju.html

Realno, ne treba nikuda putovati po Evropi. Ko može, neka ode na Kubu i to samo čoporativno. Zašto za malo brčkanja na plaži da rizikuješ doživotne traume?

''About 58% of men convicted in Sweden of rape and attempted rape over the past five years were born abroad, according to data from Swedish national TV.
Public broadcaster SVT said it had counted all court convictions to present a complete picture in Sweden.
But Sweden had thousands more reported rapes, and there is no ethnic breakdown for those.
Immigration and crime are major issues in Sweden's general election campaign. The vote is on 9 September.
The anti-immigration Sweden Democrats hope to make significant ground, although they have slipped to third place in the latest opinion poll.
The Mission Investigation programme, due to be broadcast on Wednesday by SVT, said the total number of offenders over five years was 843. Of those, 197 were from the Middle East and North Africa, with 45 coming from Afghanistan.''

LINK: https://www.bbc.com/news/world-europe-45269764

"A stark rise in incidents involving hand grenade explosions has become emblematic of the wider rise in violent crime in Swedish cities, report James Clayton and Caitlin Hanrahan for BBC Newsnight.
Daniel Cuevas Zuniga was cycling home from a night shift in southern Stockholm in January when he stopped to pick up an object on the path.
Police believe the 63 year old, who worked at an elderly people's home, thought the device was a toy.
But it was a hand grenade, which exploded as he touched it and killed him almost immediately.
His wife, Wanna, was riding ahead of him near Varby railway station. She was knocked to the ground by the blast.
Shrapnel marks can still be seen on a nearby lamppost.
"How could a hand grenade be on the bike path?" Wanna said later in an interview with local media.
"My view on Sweden has changed. I really wonder how such a thing could happen... I am completely traumatised.""
LINK: https://www.bbc.com/news/world-europe-43667367
 
Realno svašta može da se desi na apsolutno bilo kojoj lokaciji u svetu, apsolutno ne postoji 100% bezbedno mesto.

To ne znači da ću sedeti kući :lol:
Negde je samo veća verovatnoća da će se javiti problemi neke vrste. I po tome se ravnamo kada biramo destinaciju.
i da se ne javi problem bilo ih je ranije i ima valjda covek ukus i nije mazohista da ide na takva mesta
 
Na odmoru treba da se osecamo sigurno i opusteno a ne da odem negde gde cu stalno da budem na oprezu sta cu da kazem , da krijem da sam iz Srbije i slicno.ili da gledam kako roditelju ucutkuju decu ..Ne pada mi na pamet makar nikada ne videla vise more , posebno hrvatsko i crnogorsko.
 
Cijeniš da nije bezbedno ići u Hrvatsku i Crnu Goru? :think:
Не ценим, то су чињенице. У Хрватској само у последњих пар недеља десило се више напада на српске сезонске раднике. Ти напади су честа појава сваке године. Са друге стране у Милонегру власт промовише антисрпску хистерију где државни чиновници позивају на нападе, спаљивање српских цркава и протеривање српског становништва. Као што су и дуги коментатори назначили довољне су и мале непријатности да униште одмор. Не мора само неко да разбија главе.
 
Kada sam prvi put isla na Siciliju, rekli su mi da se cuvam mafije, lopova, dilera i slicno..Sva sam bila ukocena i u strahu ali nista od svega toga nije bilo niti sam videla ni mafiju, ni dilere , ni lopve, ni jedan put posle kada sam isla ..samo nocu u luci prostitutke se mogu videti a i u posebnim kvartovima i malim ulicicama palerma na primer
Niko te ne dira i svi su ljubazni i usluzni kada shvate da si stranac..zato kako rece Lusje..pravac Italija :)
 

Back
Top