Profesor dr: Mila Alečković i psihopatologija ljudskog društa

Ljubo2

Domaćin
Poruka
4.512
Uovom videu, profesor. dr. Mila Alećković, stručnjak svetskog glasa za naučnu oblast koja se bavi psihičkim poremećajima čoveka, koji mogu da postanu bolest i celog ljudskog društva, dala je fantastičnu analizu te bolesti od koje cela naša civilizacija danas boluje. Ova njena analiza je, naravno, naučna jer je empirijski dokažljiva.

Ono što ovoj analizi, po meni, nedostaje, jeste utvrđivanje UZROKA ove opake bolesti i načina njenog lečenja, tj. načina uklanjanja UZROKA bolesti.

Naravno, ovo pitane je više filozofsko, nego naučno, jer tražiti UZROK bilo čemu je više stvar logike, tj. filozofije. Dok se nauka pretežno bavi otkrivanjem i opisivanjem činjeničnog stanja stvarnosti, filozofija (koja bez nauke u svom temelji i nije prava filozofija, već dogma i vera), uvek treba da traga za logičkim objašnjenjem i razumevanjem tog naučno utvrđenog i opisanog činjeničnog stanja stvarnosti.

Pošto je ovo forum filozofije, ono o čemu bi mi ovde trebalo da diskutujem jeste pitanje: šta mislite ZAŠTO se Čovečanstvo nalazi u teškom psihopataološkom stanju, tj. ŠTA je UZROK tome i šta mislite, da li postpji LEK pomoću kojega bi taj UZROK mogao da se ukloni i naša civilizacija se spasi i ozdravi? Jer, kad pogledate u celosti ovaj video, videćete da ova pitanja u njemu nisu postavljena i da profes dr. Mila Alečković na ova pitanja nije dala odgovore.

 
Odlična emisija, gošća je biser svoje profesije, svaka čast na izboru !
Odlična tema!
dala je fantastičnu analizu te bolesti od koje cela naša civilizacija danas boluje. Ova njena analiza je, naravno, naučna jer je empirijski dokažljiva.
Ono što ovoj analizi, po meni, nedostaje, jeste utvrđivanje UZROKA ove opake bolesti i načina njenog lečenja, tj. načina uklanjanja UZROKA bolesti.
Utvrđivanje UZROKA sam prepoznao...tj OBJAŠNJENJE
ali video je jako dug (za moderna shvatanja - smara)

Ako se smatrate intelektualcem, pogledajte ga i prostudirajte.. i ako vam je žao svog naroda.. ja ću ovo (određene delove) slušati više puta !.. i komentarisati.
Pošto je ovo forum filozofije, ono o čemu bi mi ovde trebalo da diskutujem jeste pitanje: šta mislite ZAŠTO se Čovečanstvo nalazi u teškom psihopataološkom stanju, tj. ŠTA je UZROK tome i šta mislite, da li postpji LEK pomoću kojega bi taj UZROK mogao da se ukloni i naša civilizacija se spasi i ozdravi?
(😎 Ako mi to ovde ne pronađemo.. plašim se da će biti kasno...)

Rečeno je i to u videu:
CILJ ODREĐUJE SREDSTVO
( a ne - OPRAVDAVA - to je iskrivljeno tumačenje)
A sredstva su do danas strahovito jako napredovala !
 
Poslednja izmena:
Gospodja Mila Alečković govori o sebi i ostalim evropljanima kao rijaliti učesnicima.
Glavna linija njenog rijaliti nastupa je izvrtanje psihopatologije svetskih i evropskih naroda sa Srbijom, pa su svi primeri iz Sveta, Francuske i apsolutno anglosaksonskog drustva i intelektualnog miljea svoje sredine sa stanjem u Srbiji.
Dakle rijaliti tipa " Konje ubijaju, zar ne?" opravdan je evropeizacijom ili bolesnim drustvom u kome evropejci njenog tipa glume korisne idiote.
Naravno, njen patriotizam iskljucivo zavisi od cifre koju dobija za svoj nastup u Srbiji, ali i protiv Srbije u Svetu.
 
Zena je bolesna....Dovoljno je slusati nju i voditelja koji sasvim jasno govore koji su pravci njihovog rada, prosto kazu cemu sluze u virtualnom prostoru. Svakako treba obratiti paznju na deo price o tajnim sluzbama i njenom misljenju da "nezavisni intelektualci" rade iskljucivo po scenariju tajnih sluzbi, a vrlo je poznato da je francuska tajna sluzba prva usla u Srbiju 90tih i sa njom se pojavila i Mila kao patriota koji prica o savremenom svetu, prenoseci svest Evrope u Srbiju. Iz njenih nastupa, takodje sama je pricala o tome, proizilazi njena aktivnost na povezivanju svih antisrpskih cinioca koji zive u svetu, ali pare zaradjuju u srbiji.
 
Poslednja izmena:
Zena je bolesna....
Bolesna je samo za one koji pokušavaju svojim agendama i raznim drugim paranojama, mahinacijama i idiotarijama da unište svet. Zato što ona tu njihovu psihopatologiju vrlo argumentovano, stručno i inteligentno, javno osuđuje i razotkriva. U svakom slučaju, žena je genije. Nedostaje joj još samo jedna sitnica - znanje Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir - pa da pomoću njega izvrgne ruglu i obori sve njihove ideologije, politike i institucije i natera ih da mole za oprost za sva ona zla koja su učinili svetu tokom minulih milenija i koja još uvek čine. Neka još samo to svoje znjaje psihopatologije dopuni znanjem Zakona postojanja, sa značenjem Nauke o Svesti, čije postojanje do danas nije bilo naučno rešeno i njime ojača svoja predavanja i ceo porobljeni, potlačeni, poniženi i napaćeni svet će da je podrži i stane na njenu stranu. Ona je rođena sa zadatkom da bude njihov vođa i osloboditelj svteta.

 
Poslednja izmena:
slusam i do sada- suvise je ubacena u teorije zavere , neko nas dresira , neko nas truje , neko ...
Aham, a ti misliš da ne ?
TV palim na dva tri sata nedeljno već 15 godina tako.
uzrocno-posledicne veze su mnogo haoticnije , ponuda-potraznja
Malo nejasno
rijalitije gledaju najnizi stalezi drustva i penzioneri, vec degradirani intelekti
Ali su rekorderi po gledanosti, a to implicira = ?
 
Bolesna je samo za one koji pokušavaju svojim agendama i raznim drugim paranojama, mahinacijama i idiotarijama da unište svet. Zato što ona tu njihovu psihopatologiju vrlo argumentovano, stručno i inteligentno, javno osuđuje i razotkriva. U svakom slučaju, žena je genije. Nedostaje joj još samo jedna sitnica - znanje Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir - pa da pomoću njega izvrgne ruglu i obori sve njihove ideologije, politike i institucije i natera ih da mole za oprost za sva ona zla koja su učinili svetu tokom minulih milenija i koja još uvek čine. Neka još samo to svoje znjaje psihopatologije dopuni znanjem Zakona postojanja, sa značenjem Nauke o Svesti, čije postojanje do danas nije bilo naučno rešeno i njime ojača svoja predavanja i ceo porobljeni, potlačeni, poniženi i napaćeni svet će da je podrži i stane na njenu stranu. Ona je rođena sa zadatkom da bude njihov vođa i osloboditelj svteta.

Sta li si ti cuo intelegentno od nje? Pa svako zna da opise svoje stanje i da ga pripise drugima.
Sedi lepo i slusaj sta prica, a prvo preslusaj njene ranije price. Pa lepo lagano posle dve recenice zaustavi i povezi sa prethodne dve recenice. Da ti ja ne bih prevodio sta je rekla pojedinacno, a hocu ako me iznerviras svojim nerazumevanjem onoga sto prica.
 
Ok, ali se nemojte baviti njom, već samo o onome što je rekla. Mali ste vi za nju..
Aj prvo razmisli sta francuskinja radi na yutube kanalu u Srbiji? Kome se obraca i sa kojim ciljem?
Cemu sluzi isticanje evropejstva i nipodastavanjem srpske intelegencije ( u koju i ona spada, a ako ne spada s koje pozicije natupa). Koliko se uopste njena prica poklapa sa vec uvezbanim evroatlanskim pricama onih koji podrzavaju otcepljenje kosova? Koja je njena uloga bila tokom 50 godinaunistavanja Srbije? Srbiji je prvo oduzeto pravo ucesca u drzavnim institucijama SFR Jugoslavije, pa su postavljani srpski kadrovi, kada je i ona postavljena u institutu za psihijatriju i napredovala do Dr. na isti nacin kao i ostali koje ona procenjuje, sada iz pozicije evropejke i "strucnjaka" za psihijatriju iz drustva (francuskog) koje je devastirano zajedno sa naucnim radom za koje sama kaze da je od 2008. u recesiji. Dakle ona sve prica s pozicije evropskih desavanja, ali to pripisuje Srbiji.
Na kraju, da li se rijaliti desava ssmo na farmama ili usko odredjenim prostorima, gde se stvaraju zvezde iz nedolicnog ponasanja? Zar ona ne ucestvuje u rijalitiju koje je mnogo gore, gde se sve vreme glumi i svadja (ne svadja se ona s nekim likovima u cosku, vec sa zdravom srpskom pameti. (u poredjenju sa zdravom evropskom pameti) a svi znamo kakve lazi i dvolicnosti prosipa "zdrava" evropejska pamet, a dokazi su u svim evropejskim novinama iz kojih psihopata zakljucuje to sto prica.
 
Da li zdrav srpski covek moze da razume da je kriv sto je bombardovan protivno svimsvetskim pravilima? Da austrougraska moze da udje u srbiju jer je jaca i da amerikanci mogu da skidaju i postavljaju vlasti (demokratske) kroz obojene ili nasilne revolucije bombardovanjem svakoga ko ne odgovara englezima? Ako moze onda je Mila njegov covek.
Ovu pricu je trebalo da prica u francuskoj na francuskom jeziku, ali, kao sto sama kaze, tamo ne moze da se prica, pa je dosla u Srbiju gde moze svaka susa da mlati s pozicije uspesnosti zahvaljujuci izdaji.
 
Poslednja izmena:
Jesi li čitao "Psihopatologija svakodnevmog života" od Frojda?. Ja jesam dok sam još student bio.
Ovo je podforum Filozofija, a ne Teorije zavere i evo ja koristim svoje pravo na svoje slobodno mišljenje i nanovo izjavljajum da je dama izuzetan i psiholog i filozof.
Ja ne čuh bolju analizu trenutnog stanja u društvu.
Ako želiš možemo polemisati o onome što je rekla, o uzrocima i posledicama u društvu, sredstvima i alatima vlasti u ophođenju sa narodom... programima i strategijama vlasti, inkviziciji,.. koje se potrudila da objasni...

sve drugoo.. o njoj , njenom detetu, o globalnoj politici, me u ovoj temi ne zanima
 
Sta li si ti cuo intelegentno od nje?
Najistinitije i najinteligentnje što stalno piča i ponavlja, a to ne može da se čuje gotovo ni od koga drugog u svetu da priča i ponavlja, jeste teška psihopatologija celog ljudskog društva od kada ljudsko društvo postoji, čiji uzrok su odvajkada svetski bogataši, mafijaši, tj. političke i verske institucije i njihove vođe. I gospođa Alečković i ne treba ništa drugo da priča, do samo to, da bi zaslužila apitet "genija".
Pa svako zna da opise svoje stanje i da ga pripise drugima.
Njena inteligencija se ne završava samo na opisivanju svog ili tuđeg psihopatološkog stanja, već hrabrog imenovanja i žestoke kritike moćnih svetskih uzroka takvog svetskog psihopatološkog stanja. Što je za svaku pohvalu, s obzirom da ti moćni uzroci uvek sa lakoćom i nemilosrdno pregaze i liše života svakoga ko se usudi da im se na bilo koji način suprostavi.
Sedi lepo i slusaj sta prica, a prvo preslusaj njene ranije price. Pa lepo lagano posle dve recenice zaustavi i povezi sa prethodne dve recenice. Da ti ja ne bih prevodio sta je rekla pojedinacno, a hocu ako me iznerviras svojim nerazumevanjem onoga sto prica.
Dovoljno si mi objasnio šta ona priča sa svojim negativnim razumevanjem svega onoga šta priča. Čime nisi uspeo da mene ubediš da je gospođa Alečković negativna ličnosti, već da si ti negativna ličnost sa svojim stavovima obrane svega onoga što je u svetu negativno.
 
Aj prvo razmisli sta francuskinja radi na yutube kanalu u Srbiji? Kome se obraca i sa kojim ciljem?
Cemu sluzi isticanje evropejstva i nipodastavanjem srpske intelegencije ( u koju i ona spada, a ako ne spada s koje pozicije natupa). Koliko se uopste njena prica poklapa sa vec uvezbanim evroatlanskim pricama onih koji podrzavaju otcepljenje kosova? Koja je njena uloga bila tokom 50 godinaunistavanja Srbije? Srbiji je prvo oduzeto pravo ucesca u drzavnim institucijama SFR Jugoslavije, pa su postavljani srpski kadrovi, kada je i ona postavljena u institutu za psihijatriju i napredovala do Dr. na isti nacin kao i ostali koje ona procenjuje, sada iz pozicije evropejke i "strucnjaka" za psihijatriju iz drustva (francuskog) koje je devastirano zajedno sa naucnim radom za koje sama kaze da je od 2008. u recesiji. Dakle ona sve prica s pozicije evropskih desavanja, ali to pripisuje Srbiji.
Na kraju, da li se rijaliti desava ssmo na farmama ili usko odredjenim prostorima, gde se stvaraju zvezde iz nedolicnog ponasanja? Zar ona ne ucestvuje u rijalitiju koje je mnogo gore, gde se sve vreme glumi i svadja (ne svadja se ona s nekim likovima u cosku, vec sa zdravom srpskom pameti. (u poredjenju sa zdravom evropskom pameti) a svi znamo kakve lazi i dvolicnosti prosipa "zdrava" evropejska pamet, a dokazi su u svim evropejskim novinama iz kojih psihopata zakljucuje to sto prica.
Evidentno je da u ovom celom svom postu nastupaš kao branilac srpske nacije od svih onih kji su do danas pokušavali da je ugroze. Pa i od Mile Alečković za koju tvrdiš da u svojim javnim nastupima nije na strani srpskog naroda. Naravno, to je sa određenog stanovišta uredu i logično je da treba da se brani svako ko je na bilo koji način napadnut i ugrožen. Uostalom, tako postupaju svi ljudi na svetu čiji je politički, nacionalni, verski ili klasni identitet ili interes ugrožen. Uostalom, čin obrane je u skladu i sa samim prirodnim zakonom nagona samoodržanja.

Ali nije ovde o tome reč. Pitanje je zašto se svi ljudi na svetu dele politički, verski, nacionalno i klasno i zašto svoju političku, versku, nacionalnu i kasnu ugroženost identifikuju sa svojom LJUDSKOM ugrženošću? I zašto misle da braneći svoju političku, versku, nacionalnu i klasnu pripadnost, ujedno brane i svoju LJUDSKU pripadnost. S obzirom da za sam opstanak, živora bilo čega, pa i ČOVEKA, plitička, verska, nacionalna i klasna pripadnost nema apsolutno nikakvu vrednost.

Hajde neka mi bilo ko od vas argumentovano i logički objasni da biti pripadnikom bilo koje politike, vere, nacije ili klase ima bilo koji drugi smisao, svrhu i cilj, do samo to da se zna ko od koga treba da se plaši, ko koga treba da mrzi, i ko s kim teba da ratuje i ko koga treba da ubija? A ko od toga ima koristi? Niko drugi do samo političke, verske, nacionalne i klasne institudije i vođe. Kao u sportu kada dve ekipe koje se sudaraju, obuku različite desove, da lakše mogu da prepoznaju ko je na koju stranu tera. Od čega najveću materijalnu korist izvuku organizatori sportsih igara, menadžeri i vlasnici klubova.

I upravo biti pripadnikom bilo koje svetske ideologije, politike, nacije, vere ili klase jeste ono što je SUŠTINA psihopatološkog stanja celog ljudskog društva, čiji su uzroci od uvek bili svestki mafijaši i svetske plitičke, verske, nacionalne i klasne institucije i vođe. To i jeste ono glavno što gospođa Alečković u svojim predavanjima naglašava, što je UZROK psihopatološkog stanja celog ljudkog društva. Koje treba da se leči, ako želimo da celo ljudsko društvo na kraju ne ode u PM.
 
Da li zdrav srpski covek moze da razume da je kriv sto je bombardovan protivno svimsvetskim pravilima?
Nema tu šta drugo da se razume, do samo to da je bombardovan zato što ne pripada timu anglosaksonskom, zapadnom, već nokom drugom, protivničkom. Što podrazumeva, kad bi svi ljudi sveta bili pripadnici samo jednog tima - LJUDSKOG - da tada ne bi imao ko koga da napada i bombarduje. To je logika i to je zdravo razmiljanje, a ne psihopatološko.
Da austrougraska moze da udje u srbiju jer je jaca i da amerikanci mogu da skidaju i postavljaju vlasti (demokratske) kroz obojene ili nasilne revolucije bombardovanjem svakoga ko ne odgovara englezima?
To je normalno i to će da bude tako dok god u svetu vlada darvinistička nauka selekcije, po kojoj je podela sveta, mržnja, konkurencija i borba svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojj su dozvoljena sva sredstva, prirodan i najbolji način samoodržanja. Obormo pomoću Zakona postojanja tu pogrešnu svetsku nauku, filozofiju, ideologiju i politiku i tako naučno dokažimo da u prirodi ni jedna materijalno forma nije napravljena po principu podele, konkurencije, mržnje i borbe, već po Hristovom principu jedinstva, mira, uzajamnog pomaganja, ljubavi i pravedne podele rada im rezultata rada i od tog trenutka u svetu više niko nikoga neće da bimbarduje. Drugim rečima, judi će da bombarduju jedni druge dog god budu pilitički, verski, nacionalno i klasno podeljeni. I dok god budu tako podeljeni celo ljudsko društvo će da bude mazohističko, paranoično, bolesno i moraće da se leči.

Ako moze onda je Mila njegov covek.
Ja nisam primetio da je Mila ičiji čovek, več samo dobar i nenadmašan poznavalac i analitičar psihopatologije celog ljudskog društva i uzroka te psihopatologije.
Ovu pricu je trebalo da prica u francuskoj na francuskom jeziku, ali, kao sto sama kaze, tamo ne moze da se prica, pa je dosla u Srbiju gde moze svaka susa da mlati s pozicije uspesnosti zahvaljujuci izdaji.
I dobro je što u Srbiji to može da priča. Da nije tako Srbi i ne bi bili svesni, slobodarski i pravedniji narod od drugih svetskih naroda. I da nije tako u Srbiji ne bi ni kolale one priče da su Srbi "izabrani narod" koji je određen da spasi svet.
 
Jesi li čitao "Psihopatologija svakodnevmog života" od Frojda?. Ja jesam dok sam još student bio.
Ovo je podforum Filozofija, a ne Teorije zavere i evo ja koristim svoje pravo na svoje slobodno mišljenje i nanovo izjavljajum da je dama izuzetan i psiholog i filozof.
Ja ne čuh bolju analizu trenutnog stanja u društvu.
Ako želiš možemo polemisati o onome što je rekla, o uzrocima i posledicama u društvu, sredstvima i alatima vlasti u ophođenju sa narodom... programima i strategijama vlasti, inkviziciji,.. koje se potrudila da objasni...

sve drugoo.. o njoj , njenom detetu, o globalnoj politici, me u ovoj temi ne zanima
Tako je, Plant!
 
Naravno, ovo pitane je više filozofsko, nego naučno, jer tražiti UZROK bilo čemu je više stvar logike, tj. filozofije. Dok se nauka pretežno bavi otkrivanjem i opisivanjem činjeničnog stanja stvarnosti, filozofija (koja bez nauke u svom temelji i nije prava filozofija, već dogma i vera), uvek treba da traga za logičkim objašnjenjem i razumevanjem tog naučno utvrđenog i opisanog činjeničnog stanja stvarnosti.
Filozofija je iznedrila nauke, tj svaka nauka se bazira na nekoj filozofskoj misli. I sam nauchni metod je nastao u filozofiji. Dakle kalup po kome funkcionishe
nauka i predmet izuchavanja, sve je to produkt filozofije... ovo sam uchio na predmetu istorija filozofije na PMF-u, i imam 10ku iz toga :P
 
Iskreno, pre nego što ću otvoriti ovu temu da je pogledam, uplašio sam se kakvi će biti odgovori, da li ima nade, ili ne.
Ima!
Metro moram ti reći da si me pozitivno iznenadio odgovorom.

Gospodjina popularnost i njenih više od 5min je došlo sa nesrećom kovida, a pošto ni jedna nesreća ne dolazi sama, slučaj je i sa njenom pojavom.
Radi se o inteligentnoj ženi, ali... ispod Mir(l)e... sto djavola... Ona je barem strejt što se njene propagande tiče, s kojim razlogom ne znam, ali mi je najveće razočarenje palo medju ljudima koje sam otpratio, a pratio zbog inteligentne i korisne sadržine koju su dijelili, nego svemu dodje kraj, inspiraciji, temama, prelazi se na trending i ciljanu publiku gde su samo brojke bitne, samim tim iskače iz kolosijeka i mijenja se tok priče...

Nego imam jednu dilemu, nisam siguran ko pre dotiče dno, dal' čitači žute štampe ili trečeg oka?
 

Back
Top