PROFESIONALNI SPORT JE POGUBAN PO VAŠU DECU

Holy1

Ističe se
Poruka
2.622
Da li ljudi imaju nekakvu predstavu o sportu osim one kako im je predstavljen putem medija?
Da li znaju kako je nastao i pod kojim okolnostima je nastao ili ih samo interesuje profit?
Ako ne smatrate da profesionalni sport nije poguban za vaše dete obrazložite zašto, ako smatrate da jeste - takođe obrazložite.
 
И рад у руднику је погубан за рударе.

И посао вариоца је погубан.

И рад са разним хемикалијама.

И грађевинарство на високим објектима ј погубно животе.

И перачи прозора губе главе.


Профи спортисти имају посао као што свако има посао и сваки посао носи одређене ризике. Ствар је процене да ли се ризици исплате. За професионалце се у 99 % изузетно исплате.

Профи спортисти зарађују пуно и нормално је да мисле на то како ће финансијски да обезбеде своју породицу и себе док су још млади и могу.
 
Ovde uopšte nije stvar i reč o novcu.
To da sportisti "zarađuju" astonomske cifre to je opšte poznato.
Da li ti znaš odakle i na koji način oni dobijaju te njihove "plate"? Da li oni stvaraju društvene vrednosti time što rade, ili samo ganjaju loptu po livadi?
Da li mogu da se ostvare kao kulturna i stvaralačka bića u tom svetu? Da li su oni uopšte slobodni, s obzirom da imaju menadzere i trenera, a pored svega toga imaju sponzore..Kada bi Novak Djokovic ili neki drugi sportista bilo šta rekao protiv Coca-Cole, njegova karijera bi bila istog trena ZAVRŠENA, jer oni su sponzori. Koliko onda on ustvari ima slobode kada mora da ćuti i trpi i sluša šta mu drugi govore? Da li može profesionalni sportista da se ostvari kao dobar roditelj i porodičan čovek? Naravno da ne može. Sport je postao više šou biznis...Svaki sportista je dopingovan, svako ko to negoduje ne zna ništa o modernom sportu.
Granice moraju da se "probijaju" gledaoci na malim ekranima neće da gledaju neke kilave babe koje se vuku po terenu i slično.
 
Nema boljeg zivota ,nego postici rezultat u sportu,baviti se do 30e i u penziju
Ne bih se menjao ni sa jednim sportistom veruj mi. Jer za mene život nema poentu ako nisam porodičan čovek, ako ne razvijem svoje kulturno i umetičko biće, ako nemam apsolutnu slobodu i ako nemam dosta slobodnog vremena da mudrujem, čitam i radim neke druge aktivnosti. Sportistu mogu da ucenjuju ljudi koji su iznad njega, mene ne može niko da ucenjuje na taj način. I mnoge druge stvari..Sport je paganizam, ne znam kako se naša crkva ne izjasni povodom toga........
 
Mislim da ti ne znas dovoljno o sportu,pogotovo vrhunskom da bi uopste objasnjavao kako se postaje vrhunski sportista ili profesionalac.
Ko si ti da misliš? Poznajem mnoge ljude koji su sportisti profesionalni, uglavnom bivši, ali poznajem i sadašnje. Brat od strica je bio jako uspešan u fudbalu igrao je za Crvenu Zvezdu, upoznao sam se i družio sa polovinom tih današnjih igrača. Imao sam priliku da upoznam Ducija Simonovića našeg čuvenog profesionalnog košarkaša, u krvnim odnosima sam sa Ognjenom Dobrićem, komšija igra fudbal za Bajern Minhen samo što ima 16 godina. Čitao sam dosta o raznim sportistima i njihovim ispovestima i tako dalje..Za razliku od tebe verovatno..
 
Talent i brend pojedinca kao i marketing sporta odredjuje cenu.

Povrede i dokazivanje su mane te profesije, a naravno nije svako za sport, mali procenat ljudi moze da zivi, pored velike zrtve, od profesionalnog sporta.
U svakom slucaju bolje sport nego bilo koja vrsta kriminala.
Svaka profesija nosi odredjenu zrtvu i cenu rada, i tako se i trazi i placa na trzistu.

490x370_toplana.jpg


Za autora, ne znam ko si, ni kakva zivotna iskustva imas niti koliko znanja posedujes, ali reci mi koji posao nema svoje nedostatke?
Ljudi ne piju koka kolu zbog reklama nego zato sto je deo kulture odredjene kategorije ljudi, kao i neki je vole. Ja recimo volim schweps kad pijem sodu sok.

Bi radije bio nekvalifikovani radnik ili prosecni sportista? Vrhunski je izuzetno izazovno i zavisno od mnogo toga.
No, opet svako ima svoj put i nikoga ne treba osudjivati. Niko od nas ne bira sta cemo da postanemo, mozemo samo da krenemo ka necemu pa ako nam je sudjeno da stignemo tamo, stici cemo. Za sport je dosta potrebno biti i izabran, mada ima i primera za koji to ne vazi.
 
Poslednja izmena:
Pa kako onda tvrdis da su SVI dopingovani,kad je to cista zabluda.U uvodnom postu nehajno govoris o mogucnosti izbora da deca budu profi kao da bira da li ce ici u bioskop ili pozoriste.Vrhunski sportista kao sto je Novak,kojeg navodis kao primer,biraju sponzore,bas zbog neke svoje etike.Ima ih i koji gledaju iskljucivo novac,ali nisu se probudili jednog dana i rekli,od danas sam profi fudbelar,odoh u Real ili Arsenal.Od pocetnog talenta do mukotrpnih treninga,odricanja se ogradjuemo i zaboravljamo na njih?Procitaj naprimer o Kristijanu Ronaldu...covek svaki moguci trenutak koristi za treninge,a po tvojoj prici je cisto resio da se malo igra sa loptom.
 
Ne bih se menjao ni sa jednim sportistom veruj mi. Jer za mene život nema poentu ako nisam porodičan čovek, ako ne razvijem svoje kulturno i umetičko biće, ako nemam apsolutnu slobodu i ako nemam dosta slobodnog vremena da mudrujem, čitam i radim neke druge aktivnosti. Sportistu mogu da ucenjuju ljudi koji su iznad njega, mene ne može niko da ucenjuje na taj način. I mnoge druge stvari..Sport je paganizam, ne znam kako se naša crkva ne izjasni povodom toga........
Kako ti razvijas svoje kulturno bice,tako i oni vide smisao u razvijanju fizicke kondicije,nisu svima isti prioriteti i interesovanja.
A i da budemo iskreni,retko koji fudbaler je procitao i jednu knjigu,osim bukvara,i malo ih ima i da to mogu da urade.
I da,ako radis kod drugog moze da se nadje neko ko ce da te uceni.Cak iako si sam svoj gazda,moze drzava da ti legne na vrat,toliko bar znas...
 
Sport los za decu ? Nikad vecu glupost nisam cuo u zivotu

tenor.gif
Sport je loš za decu jer kvari nevini dečiji karakter, uči ga socijal darvinizmu i pravi od deteta gladijatora, kod deteta se sport obračunava sa stvaralačkim i humanim bićem. U sportu je dominantan taj takmičarski momenat, borba jednog protiv drugog. Ne znam da li znate ali u sportu , po fifinim pravilima igrač ima pravo da ubije i nanese teške telesne povrede, naravn osudija za to svira faul. Dete od malih nogu učiti paganizmu je po meni besmisleno.
 
Sport je loš za decu jer kvari nevini dečiji karakter, uči ga socijal darvinizmu i pravi od deteta gladijatora, kod deteta se sport obračunava sa stvaralačkim i humanim bićem. U sportu je dominantan taj takmičarski momenat, borba jednog protiv drugog. Ne znam da li znate ali u sportu , po fifinim pravilima igrač ima pravo da ubije i nanese teške telesne povrede, naravn osudija za to svira faul. Dete od malih nogu učiti paganizmu je po meni besmisleno.
Ajde 'leba ti ... nemoj vise da se prosipas sa takvim budalastinama .. eto ... molim te ...

Sport nikad nije stetan za nijedno dete prema tome...dabome.
 
Pa kako onda tvrdis da su SVI dopingovani,kad je to cista zabluda.U uvodnom postu nehajno govoris o mogucnosti izbora da deca budu profi kao da bira da li ce ici u bioskop ili pozoriste.Vrhunski sportista kao sto je Novak,kojeg navodis kao primer,biraju sponzore,bas zbog neke svoje etike.Ima ih i koji gledaju iskljucivo novac,ali nisu se probudili jednog dana i rekli,od danas sam profi fudbelar,odoh u Real ili Arsenal.Od pocetnog talenta do mukotrpnih treninga,odricanja se ogradjuemo i zaboravljamo na njih?Procitaj naprimer o Kristijanu Ronaldu...covek svaki moguci trenutak koristi za treninge,a po tvojoj prici je cisto resio da se malo igra sa loptom.
Naravno da su svi dopingovani, po nemačkom necenzurisanom časopisu od pre par godina, statistike koje su oni izbacili za evropu reć je oko 98,9 % sportista, ali ja eto volim da zaokružim na 100%. U medijima se to zbog publike prezentuje kao da se vodi računa o dopingu, radi nekakve kontrole ,tj da bi gledaoci mislili da se stvarno tako nešto kontroliše.. Pa imaš podatke iz 80ih godina o procentu dopingovanih u profesionalnom sportu, i tada su procene bile oko 89% a kako je tek danas ne treba ni razjašnjavati..
 
Da li ljudi imaju nekakvu predstavu o sportu osim one kako im je predstavljen putem medija?
Da li znaju kako je nastao i pod kojim okolnostima je nastao ili ih samo interesuje profit?
Ako ne smatrate da profesionalni sport nije poguban za vaše dete obrazložite zašto, ako smatrate da jeste - takođe obrazložite.
Evo da ne budem "grub" odgovoricu ti na ova tvoja pitanja

Itekako ljudi imaju predstavu o sportu jer i dalje hiljade i hiljade ljudi odlazi da gleda taj isti sport uzivo umesto da sedi na stolici ispred TVa i slusa sta se kaze na TVu dok usput jede cips ili gricka kokice.

Ako vec gledaju sport, s obzirom da zivimo u 21. veku, itekako ljudi mogu biti upuceni u istoriju istog sporta koji ih zanima time sto ce procitati adekvatne clanke.

Iz razloga sto moje dete moze da izadje malo napolje na svez vazduh i da se druzi sa ostalim drugarima, umesto da sedi u kuci celi dan ispred ekrana i igra igrice, samo je to dovoljan razloga da mislim da sport NIJE poguban za decu.

Eto, zadovoljan ?
 
Naravno da su svi dopingovani, po nemačkom necenzurisanom časopisu od pre par godina, statistike koje su oni izbacili za evropu reć je oko 98,9 % sportista, ali ja eto volim da zaokružim na 100%. U medijima se to zbog publike prezentuje kao da se vodi računa o dopingu, radi nekakve kontrole ,tj da bi gledaoci mislili da se stvarno tako nešto kontroliše.. Pa imaš podatke iz 80ih godina o procentu dopingovanih u profesionalnom sportu, i tada su procene bile oko 89% a kako je tek danas ne treba ni razjašnjavati..
Po nekim casopisima je zemlja ravna ploca,po drugim vakcine ubijaju,po trecim nas vode ljudi-gusteri..Po Kuriru je cak i Vucic dobar predsednik...
Ne bih te vise zadrzavao,ovako bizarne stvari ne mogu da citam...
 
Evo da ne budem "grub" odgovoricu ti na ova tvoja pitanja

Itekako ljudi imaju predstavu o sportu jer i dalje hiljade i hiljade ljudi odlazi da gleda taj isti sport uzivo umesto da sedi na stolici ispred ispred TVa i slusa sta se kaze na TVu dok usput jede cips ili gricka kokice.

Ako vec gledaju sport, s obzirom da zivimo u 21. veku, itekako ljudi mogu biti upuceni u istoriju istog sporta koji ih zanima time sto ce procitati adekvatne clanke.

Iz razloga sto moje dete moze da izadje malo napolje na svez vazduh i da se druzi sa ostalim drugarima, umesto da sedi u kuci celi dan ispred ekrana i igra igrice, samo je to dovoljan razloga da mislim da sport NIJE poguban za decu.

Eto, zadovoljan ?

Tvoje dete dakle puštaš u paganistilčki hram i medju gladijatore..Znaš li ti čoveče gde ti puštaš svoje dete medju one horde varvara tamo, huligane..

Sto ne ide na folklor, ili neka viteška nadmetanja i slično, sokolska društva i tako dalje, gde nam takmičenja u tom vidu kao na tim paganskim hramovima savremenog druptva..
 
Tvoje dete dakle puštaš u paganistilčki hram i medju gladijatore..Znaš li ti čoveče gde ti puštaš svoje dete medju one horde varvara tamo, huligane..

Sto ne ide na folklor, ili neka viteška nadmetanja i slično, sokolska društva i tako dalje, gde nam takmičenja u tom vidu kao na tim paganskim hramovima savremenog druptva..
Moje dete je pod redovnom kontrolom mojih ociju tako da definitivno ga ne pustam medju gladijatore .... isto tako .. spominjes gladijatore kao "losu stvar" a onda spominjes i dajes predlog da moje dete ide na neka viteska nadmetanja

giphy.gif
 
Prvo razmisli o značenju reči poguban. Sport je poguban?!?
Kao majka dvoje dece mogu da ti kažem da je sport nešto najbolje moguće za decu u slučaju da roditelj nije preambiciozno kreten koji forsira dete zbog zarade/popularnosti, al to lud roditelj može da radi i bez sporta.
Moje dete igra šah od malih nogu. Takmiči se, raduje turnirima, pobedama, gomila nagrade i vidi sebe u tome i u budućnosti. Zdrava ambicija. Sve dok ja ne utripujem da je ona Alisa Marić i dok ne počnem da je u tom pravcu maltretiram,dok sa voljom i entuzijazmom ide na turnire, za moju ćerku je šah dobar.
 
Želim samo da mi neko objasni, da li zna odakle dolazi krvavi novac profesionalnih sportsta?
Sada će neko reći pa imaju sponzori...PFFFF WOW, PA NEMOJ MI REĆI...
Na koji način sportisti ostvaruju te astronomske cifre, ajde da čujem ali lepo..
Ovako priča samo neko ko je ljubomoran.
 
Prvo razmisli o značenju reči poguban. Sport je poguban?!?
Kao majka dvoje dece mogu da ti kažem da je sport nešto najbolje moguće za decu u slučaju da roditelj nije preambiciozno kreten koji forsira dete zbog zarade/popularnosti, al to lud roditelj može da radi i bez sporta.
Moje dete igra šah od malih nogu. Takmiči se, raduje turnirima, pobedama, gomila nagrade i vidi sebe u tome i u budućnosti. Zdrava ambicija. Sve dok ja ne utripujem da je ona Alisa Marić i dok ne počnem da je u tom pravcu maltretiram,dok sa voljom i entuzijazmom ide na turnire, za moju ćerku je šah dobar.
giphy.gif
 

Back
Top