Quantcast

PROFESIONALNI SPORT JE POGUBAN PO VAŠU DECU

skriboman

Aktivan član
Poruka
1.972
To je tvoje misljenje.Mislim dosta drugacije po pitanju profesionalnih sportista.Samo sto su neki zasluzili da budu to sto jesu,a ima i onih koji nisu.
Misljenje mozes formirati samo ako si I Sam bio deo tog sistema. Oni koji su uspeli cute dok traje zlatno doba posle tek kad karijera ode u vitrinu priznaju doping,depresiju itd. A Oni koje profi sport tj.pokusaj bavljenja istog ostavi trajnim invalidima i ljudima bez ikakvih kvalifikacija za dalji zivot nemaju medijski prostor naravno. A takvih je preko 80 posto.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.761
To je tacno,ako ne uzmu medalju na olimpijskim igrama,ne znam da li vazi i za svetsko i evropsko,nemaju drzavnu penziju.Malo je sportista koji imaju obezbedjenu buducnost.Doduse povecao je se broj sportista koji zavrsavaju vise skole.Ranije je to bilo retkost,ali drzava nije fer prema mnogima koji su nastupali u bilo kom sportu za drzavni tim,a nemaju tu drzavnu penziju.Zato i oni beze sve vise i sve mladji u inostranstvo,jer su tamo mnogo vise placeni,pa ako se vrate u Srbiju mogu da zive od toga sto su zaradili.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.761
bitno je nemati takve uzore i uciti decu isto. ne pokusavati imitirati ronalda tako sto ces da stavis dve mindjuse na oba uha kao sto rade mladi. svaka njima cast na uspehu,ali uzori su neki drugi ljudi. uzor treba da bude pamet,a ne igranje lopte.
Ne mogu svi biti neki drugi Tesla ili Milankovic.Deca se rode sa predispozicijama za sport.I to je u redu,ne treba imitirati nikoga,vec izgradjivati sebe.