Quantcast

Професионални бокс

Khal Drogo

Iskusan
Poruka
6.012
Тема бокс је "закључана" због неактивности, па да је "оживим".
Синоћ је на стадионуТотенхема у Лондону одржан меч за титулу свјетског првака у тешкој категорији у којем је је Украјинац Александар Усик (Boks ima novog "kralja") једногласном одлуком судија (117:112, 116:112, 115:113) побиједио досадашњег шампиона Ентонија Џошуу.
1632641702299.png

Александар Усик је сада свјетски шампион у четити верзије,WBA, WBO, IBF i IBO.
Украјинац је искусан борац, има 34 године, али је дуго био у олимпијском боксу, у професионалном боксу скупио је тек 19 борби и исто толико побједа,
У олимијском боксу бјеше европски, свјетски и олимпијски шампион али у лакотешкој категорији (односно европски првак у полутешкој категорији).
И у професионалном боксу се надметао у лакотешкој, односно крузер категорији,
Ово му је тек трећи меч у тешкој категорији и он је постао тек трећи боксер у историји који је дошао из лакотешке (крузер) категорије и постао свјетски шампион у тешкој категорији,послије Ивандера Холифилда и Дејвида Хеја.
Побједа Усика је апсолутно заслужена, одбоксовао је технички савршен меч.
За Ентонија Џошуу ово бјеше можда и први истински тест против физички спремног, технички поткованог и иуезетно брзог борца. Џошуа јесте беспријекоран атлета, моћног ударца, али технички има недостатака. Он је до меча са Кличком, имао или неафирмисане противнике, или времешније борце који су испали из тренажног процеса, након меча са Кличком имао је побједе против доказаних бораца Поветкина и Пулева, али обојица су имали 39 година у том мечу, поодавно су прешли зенит каријере. Имао је и пораз нокаутом и касније побједу у реваншу против неког Руиза, дебељуце који једноставно није класа најбољих тешкаша.

Поред Усика и Џошуе, ту су још два изузетна борца у тешкој категорији, Тајсон Фјури (по начину борбе јако сличан Усику, једнако технички поткован и брз, уз то и 15 цм виши, висок је 206 цм и пуно дуже руке, али и има обичај "запустити се") и опасни разбијач Деонте Вајлдер, који су требали одбоксовати трећи међисобни меч (први завршен неријешено, у другом побједа Фјурија техничким нокаутом) који је одложен јер Фјури бјеше позитиван на коронавирус.

Сада нас очекује сасвим извјесно реванш између ова два борца. Видјећемо може ли Џошуа наћи начин да побиједи брзог и технички поткованог ривала.

Poslednja izmena:

Гробар

Ističe se
Poruka
2.344
Свако ко прати бокс уопште није изненађен. Усик је био виђен као шампион и пре ступања у "професионалне" воде. Имао је завидну олимпијску и аматерску каријеру,мењао доста категорија. Џошуа је смешан,једва је успео у реваншу да добије угојеног Руиза,за кога сматрам да би опет налупао Џошуу само да је више дисциплиниван,тј да поради на тренингу.

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.260
Novi svetski boskerski šampion u teškoj kategoriji

Novi svetski boskerski šampion u teškoj kategoriji je Ukrajinac Aleksandar Usik (34). On je na poene, jednoglasnom odlukom sudija, porazio dosadašnjeg prvaka Britanca Entonija Džošuu (31) na stadionu Totenhema, pred 70.000 ljubitelja boksa.

Tako je Usik preuzeo od Džošue pojaseve u sve četiri verzije (WBO, IBF, WBA i IBO) i postao tek treći čovek u istoriji boksa, posle Ivandera Holivilda i Dejvida Heja, koji je u dve težinske kategorije (kruzer i teška) objedinio sve pojaseve.

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.260

STRAVIČAN nokaut, Kastiljo HITNO prebačen u bolnicu​

Viđen je zastrašujući nokaut u jednoj od uvodnih borbi na stadionu Totenhema.

boks.jpg

Kalum Smit se vratio večeras u ring nakon prvog poraza u karijeri od Kanela Alvareza u odbrani WBA titule u supersrednoj kategoriji. Za rivala je imao Lenjina Kastilja iz Paname, boksera rejtinga taman po meri Britancu za povratak na pobednički put.

Meč je trajao svega dve runde, a završen je nokautom. Smit je pogodio Kastilja direktom u čelu, ovaj se srušio, ali je ostala jeziva slika kako mu se tresu noge posle tog udarca
Kako javljaju britanski mediji, bokser iz Paname je hitno odvezen u bolnicu odmah posle borbe. Iz ringa je iznet, ali je bio svestan, komunikativan, međutim, za svaki slučaj, s obzirom na snagu nokauta, Kastiljo je odvezen na pregled i da bude doktorima na oku.

SD

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.260

Džošua će priliku za revanš Usiku imati „u februaru-martu“​

Svet boksa i dalje ne prestaje da priča o meču koji je na stadionu Totenhema održan u subotu uveče – duelu u kojem je Aleksandar Usik oduzeo titule šampiona sveta u tri verzije domaćem borcu Entoniju Džošui. Njihov ugovor pred meč podrazumevao je i klauzulu o obaveznom revanšu u slučaju poraza Britanca, a datum drugog duela još nije poznat.

dž.jpg
Aleksandar Usik (34 godine, 19-0, 14 KO profesionalni rekord) je postao prvi bokser još od Ivandera Holifilda koji je bio neprikosnoveni šampion sveta u kruzer kategoriji, a potom postao i svetski prvak u teškoj kategoriji.

Ne znam ništa o revanšu, ali pretpostavljam da će biti održan u februaru ili martu. Ja mislim da bi najisplativije bilo da se ponovo sve organizuje u Velikoj Britaniji, ali sam svestan da će Usikovi zastupnici želeti da borba bude upriličena u Ukrajini. Međutim, to je malo izgledno – Ukrajina u februaru nije dobra lokacija za takav meč. U svakom slučaju, sarađivaćemo kako bismo maksimizovali profit“, izjavio je Edi Hern, predsednik agencije „Mečrum boksing“ koja zastupa Džošuu.

O prilično izvesnom revanšu govorio je i Džošuin dugogodišnji trener Rob Mekraken.

Nema mnogo promena za naredni meč po pitanju taktike, Entoni mora bolje da izvršava plan koji smo dogovorili. On mora više da pritiska prednjim direktom, pokušava udarce desnom rukom i da drži Usika van ravnoteže. Usik je dobar bokser, a Entoni i dalje ’uči na poslu’ – mora da bude aktivniji ukoliko želi da pobedi u revanšu“, izjavio je trener.

Inače, Džošua ima iskustva u sličnim situacijama – u junu 2019. godine je u još većem iznenađenju izgubio titule kada ga je nokautirao Endi Ruiz Junior, ali ih je kasnije te godine Britanac povratio pobedom nad Amerikancem meksičkog porekla u Saudijskoj Arabiji.

Sport klub

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.260

Fjuri NOKAUTIRAO Vajldera!​

Tajson Fjuri je novi-stari šampion u WBC verziji! Britanac je u spektakularnom okršaju, teške kategorije, po drugi put zaredom savladao Dionteja Vajldera u krcatoj dvorani Las Vegasa i pred publikom koja je gromoglasno bila uz američkog borca, ostao na bokserskom tronu.

ffuri.jpg

Nije ličilo da će se meč ovako završiti, naročito jer je Fjuri dva puta padao na pod, izgledalo je kao kraj. Međutim, Tajson se podigao na "zdrave noge", a potom na opšte iznenađenje svih nokautirao Vajldera u 11. rundi!

Tako da Vajlder ni treći put nije uspeo da savlada Britanca. Podsetimo, prvi od prethodna tri okršaja završen je nerešenim rezultatom, koji Tajson i dalje ne priznaje. U drugoj je Fjuri naneo Amerikancu prvi poraz u karijeri, posle ubedljiva 42 trijumfa, kada ga je vladar teškaša dobio tehničkim nokautom. Posle treće borbe, ako je i postojala, dileme više nema: Kralj cigana je najbolji teškaš današnjice.

Pojas u teškoj kategoriji ne menja vlasnika. Drugi put za 20 meseci je Tajson Fjuri bio bolji od Dionteja Vajldera, više ne postoji dilema ko je najbolji. Britanac je ostvario 31. pobedu u karijeri, 22. borbu dobio je nokautom i još je bez poraza. Pregrmeo je vulkansko grotlo u Nevadi, neprijateljski nastrojenu publiku i huk sa tribina koji je na početku nosio Amerikanca, a kako je borba odmicala postao je sve slabiji. Razlog je jednostavan - dominacija Tajsona Fjurija u ringu.

Pojavio se Tajson Fjuri u dvorani kao rimski legionar i u skladu sa kostimom se ponašao u ringu. Pametnije je Britanac boksovao, bio je koncentrisaniji i staloženiji. Nije gubio glavu, čekao je Vajldera, koji se lavovski borio. Evidentno je da je Amerikanac u borbu ušao nikada spremniji, izdržao je brojne direktne udarce. Ali, već polovinom epske bitke bilo je jasno na koju će stranu WBC pojas otići.

Najveća uzbuđenja krenula su od treće i četvrte runde. Uzdrmao je Fjuri američkog boksera, bio je hladan kao špricer, levom je pravio varku, a desnom zadavao udarce. Aperkat, pa kroše i zatim identičan sistem udaraca. Poslao je Vajldera na patos, Amerikancu su zatreptale oči, ali ga je gong sačuvao propasti.

Mašina iz Mančestera krenula je da melje, činilo se da je Kralj cigana u potpunosti preuzeo kontrolu, a onda ga je Vajlder dva puta u četvrtoj rundi slao na patos. Veleobrt u Las Vegasu. Proključala je tada Nevada.

Brzo je Tajson Fjuri došao sebi, sabrao se i krenuo opet da zadaje udarce. Bio je dominantniji, plesa po ringu sa vidnim viškom kilograma. Delovao je svežije, brže su mu noge radile i negde od sedme runde krenuo je u veliki nalet. Saterao ga je udarcima u ćošak, Amerikanac je odbijao da padne - samo je produžio agoniju.

Bacao je Fjuri na konopce vajldera, u pojedinim momentima to nije bio boks, nego pravo rvanje. Imao je inicijativu šampion, čekao je pravi trenutak za napad i kada je osetio da može da završio borbu, krenuo je na sve ili ništa. U 11. rundi na 1:50 do kraja nokautirao Donteja Vajldera.

SD

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.260

Antologija boksa, strašan meč, "Kralj Cigana" je neuništiv!​

Neverovatna borba u Las Vegasu!​

Fjuri_680x420.jpg

Na kraju slavlje, samog šampiona, ali i velikog broja njegovih navijača.

Tajson Fjuri je ostao na tronu, po drugi put dobio Deontej Vajdlera i zadržao WBC titulu. "Kralj Cigana" je u strašnoj borbi uspeo da u 11. rundi nokautira Amerikanaca i završi borbu u kojoj je i sam dva puta leteo na pod.

Videli smo strašan meč i "Bronzani Bombarder" je takođe bio u nokdaunu, iako je do šeste runde, ako je suditi po bodovnim kartama sudija bio u prednosti.

Ali, kako je i sam Fjuri rekao posle meča, on je najbolji teškaš na svetu i to je pokazao u Las Vegasu, sirova snaga, granitni kroše, uz to je tehnički superioran u odnosu na rivala. U četvrtoj rundi šampion je napao, činilo se da je posle strašnog udarca koji je Vajdler primio Amerikanac grogiran, ali on je bez obzira na sve veliki udarač. Iz kontre je poslao šampiona na pod, zatim je još jednom Fjuri bio uzdrman, ali ga je spasio gong.

Čini se da je tada Amerikanac ispustio šansu, Fjuri je nekako izdržao petu rundu i posle toga se sve okrenulo. Od sedme na momente je delovali kao ulična tuča, Vajdler se izvukao u osmoj, ali kako je meč odmicao trpeo je sve veće batine. Bio je na podu, ali tek u 11. rundi Englez je uspeo da ga nokautira. Želeo je domaći bokser da nastavi, ali se činilo da će izgubiti svest, sudije nisu imale izbora nego da prekinu sjajni meč koji ide u bokserske antologije.

Vajdler je prošlost, Fjuri sadašnjost i verovatno bliža budućnost teške kategorije. Teško je videti ko može da mu se suprotstavi, zemljak Džošua će baciti rukavicu, ali Fjuri je mnogo bolji bokser. Što se tiče čoveka koji je Džošui oteo pojaseve, Ukrajinca Ujsuka, on je majstor, ali bila bi to bitka Davida i Golijata, deluje sićušan u odnosu na "Kralja Cigana" koji je bez dileme vladar teške kategorije!

Sportske net

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.260
Posle poraza od Tajsona Fjurija, Deontej Vajlder neće moći u ring pre aprila sledeće godina. A i tada će prvo morati da dobije odobrenje lekara.

vajlder.jpg

Vajlder je sve vreme trpeo teške udarce i na kraju se u 11. rundi našao u nokdaunu.

Tokom borbe je Vajlder tri puta bio oboren, a nakon poraza je odmah prevezen u bolnicu na preglede. Ispostavilo se da je tokom borbe slomio ruku zbog čega će sledeće sedmice imati operaciju. Uz tom ima i slomljen prst.

Zbog svih povreda koje ima, Sportska komisija Nevade zabranila mu je borbe u narednih šest meseci, najmanje do 8. aprila sledeće godine. Uz to mu je izrečena i suspenzija u trajanju od 45 dana.

A i tada će prvo morati da dobije dozvolu lekara kako bi se vratio u ring.

Sport klub

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.260

Amerikanac se konačno oglasio nakon što ga je „kralj cigana“ nazvao idiotom​

Dionte Vajlder, iskusni američki bokser, oglasio se prvi put nakon poraza od Tajsona Fjurija. Britanac je nokautirao Amerikanca u 11. rundi, čime je odbranio titulu šampiona sveta i okončao, kako kaže, najveću trilogiju u istoriji boksa.
Pre šest dana Fjuri i Vajdler sastali su se treći put u poslednje dve godine i, po mnogima, viđena je jedna od najboljih borbi, ne samo u 21. veku, već u istoriji.
Obojica mogu da budu ponosni na strašne partije koje su pružili, i to je poenta objave koju je Amerikanac okačio na društvene mreže.

„Kakvo čudesno veče. Pre svega bih želeo da se zahvalim Bogu što mi je dozvolio da svetu dam jedan deo mene koji je vođen strašću i odlučnošću. Voleo bih da se zahvalim mom timu i navijačima koji su bili uz mene tokom ovog dugačkog procesa. Slagao bih kada bih rekao da nisam bio razočaran konačnim ishodom meča, ali kada se osvrnem na ovo putovanje, vidim da je Bog želeo da iskusim nešto mnogo više od onoga što sam očekivao da će se dogoditi“, napisao je Vajlder.

„Nismo (njegova ekipa) pobedili, ali jedan mudar čovek je rekao da su pobede unutar lekcija. Naučio sam da je nekada potrebno izgubiti da bi pobedio. Nadam se da sam dokazao da sam istinski ratnik i kralj ovog sporta“, dodao je.

U zaključku Amerikanac je čestitao Britancu.
„Na kraju, ali ne i manje važno, čestitam Tajsonu Fjuriju na pobedi i hvala mu za ove istorijske trenutke koje ću pamtiti doveka“.

Fjuri je ovo video i preko zvaničnog Tviter naloga napisao je da su njihove tri borbe najveća trilogija u istoriji boksa.

Sada kada su se strasti slegle, jasno je da između dvojice velikana nema zle krvi, ali Amerikanac nije ispao šampion nakon borbe.

To je otkrio Fjuri koji je u izjavi posle meča kazao da Vajlder nije želeo da mu ukaže poštovanje.
„Prišao sam mu i rekao svaka čast, a on mi je rekao da ne želi da mi pokaže nikakvo poštovanje. To me je veoma iznenadilo. On je idiot. Molim se za njega, i zahvalan sam što obojica u jednom komadu idemo svojim porodicama, rekao je Fjuri.
Vajlderu je trebalo pet dana da se sabere, pređe preko poraza i čestita Britancu, što je svakako pohvalno, a trebalo bi da je i iskreno.

Sputnjik Srbija

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.