Profesija (Zanimanje) i uticaj na poznanstva/vezu?

sinmbad:
Gazdarice ne vredi polemisati sa tobom jer te ne dotiče tuđa nevolja a to sa kime ćeš da spavaš to je tvoj lični izbor a da imam jednu staru jevrejsku kletvu Da Bog da imao, pa nemao 8-) toliko od mene a i vidim da nisi sa ovih prostora tako da su mi neke stvari jasnije 8)
a vidim sada da i nije pametno se kačiti sa moderatorima tako da se nadam da sam dobio samo žuti :roll:

Ne znam, oshtra je gazdarica,mozda i crveni dobijesh... :)
 
Ovako: drustvo vas tretira po tome ko ste- kako se tretira jedan doktor, ili jedan kurir, ili jedan ucitelj,ili jedan advokat,ili jedan cistac ulica....
Ko ima vecu poziciju, dobija vise postovanja.
Na nize slojeve se svi istresaju..tako da su oni nauceni da komuniciraju na tom nivou.
To se prenosi i na odnos prema partneru

Jednom sam se druzila sa deckom koji nije bio fakultetski obrazovan,i primetila sam da je bio nekako grublji i direktniji od ostalih koje sam imala do tada. Bila sam bas mlada,tako da nisam tada povezala...tek kasnije .

Moj prvi decko,s kojim sam bila kada nam je bilo 16 godina je bio jako drago i nezno stvorenje tada.
Nakon toga je kratko studirao i napustio studije i zaposlio se sa srednjom skolom. Od tada se promenio i oblikovao u nekom primitivnijem smislu....

Pretpostavljam da je isto i sa zenama. Kako se tretirajedna prodavacica u Maxiju, kako se tretira jedna profesorka, ili jedna frizerka itd.... To sve govori na kojinacin se licnost oblikovala.

Ali i visoko obrazovani muskarci mogu da budu djubrad, samo to rade na drugacije,suptilnije nacine... I mogu da budu pravi debili kada je rec o manuelnim stvarima- ne znaju ni slavinu da poprave itd....

Najbolje da svako nadje svoj nivo -pa onda niko nikom ne smeta
 
Cesto sam se susretala kada se neka osoba bilo da je rijec o djevojci ili muskarcu ohladi kada osoba kaze svoje zanimanje/profesiju ili obrazovanje?
Znate ono: "Ja sam doktor opste prakse, advokat, pekar, vozac ili ja sam sluzbenica, med. sestra, doktorica itd. Neko vise voli med. sestre ili zene s titulom, neke djevojke vole muskarce s titolom to tako divno zvuci kada predstavljamo svojim drugovima.
Pa malo objasnite! Da li je bitnije cime se ko bavi, sta radi u poslovnom smislu da bi se uspostavilo poznanstvo ili opstala veza. Odreduje li na samom pocetku poznanstva ili veze profesija ili zanimanje bilo to titula ili neko obicno zanimanje? Ili su bitnije druge stvari: kao ponasanje u drustvu, stil oblacenja kultura uopste da bi se sve ukomponovalo! :lol: :P [/b]
e pisam na takve procenitelje s gustom
 
Cesto sam se susretala kada se neka osoba bilo da je rijec o djevojci ili muskarcu ohladi kada osoba kaze svoje zanimanje/profesiju ili obrazovanje?
Znate ono: "Ja sam doktor opste prakse, advokat, pekar, vozac ili ja sam sluzbenica, med. sestra, doktorica itd. Neko vise voli med. sestre ili zene s titulom, neke djevojke vole muskarce s titolom to tako divno zvuci kada predstavljamo svojim drugovima.
Pa malo objasnite! Da li je bitnije cime se ko bavi, sta radi u poslovnom smislu da bi se uspostavilo poznanstvo ili opstala veza. Odreduje li na samom pocetku poznanstva ili veze profesija ili zanimanje bilo to titula ili neko obicno zanimanje? Ili su bitnije druge stvari: kao ponasanje u drustvu, stil oblacenja kultura uopste da bi se sve ukomponovalo! :lol: :P [/b]
Nikada mi se nije desilo da me neko ohladi zbog obrazovanja, ali ja sam hladila zbog toga...
I važan mi je stepen obrazovanja kod nekoga, isto kao i ponašanje u društvu, obrazovanje u opštem smislu, stil oblačenja, kultura... neću sa nekim biti u vezi samo zato što ima fakultet, ali ako ga nema neće proći ni onu drugu eliminaciju koja ide odmah posle fizičkog izgleda.
 

Back
Top