prof. dr. Smilja Avramov - Pitanja i Odgovori

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
проф. др. Смиља Аврамов гостује поводом изласка њене књиге ,,Геноцид у Југославији 1941-1945, 1991...".Ауторка након обимног научног проучавања докумантације римског и немачког архива износи неке мање познате чињенице о страдањау српског народa као и о улози Броза и Ватикана - геноцид у НДХ, Брозове ликвидације најеминентнијих српских комуниста и бораца, манипулације британске обавештајне службе, неспремност државе да организује и обелодани обимније проучавање геноцида, објашњава данашњи појам економскиог геноцида и говори о међународном праву.









Smilja Avramov o srpskoj vladi, (o Alternativi EU, hahaha:ok:)

Odgledajte!!!:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Kako znas da je sarkazam, mozda sam iskren ?

Po intonaciji i po akcentovanju . Po duzini recenice i po odabiru reci .
Znam da obrazovanje nije uvek garancija pameti i zdravog stava . Zato , opet pitam . Da li smatrate , da ovo sto ova zen govori nije vazno , ili da mozda laze , ili da sve to nije ni vazno , te da imamo preca posla? Daklem , sve sto pitam , pitam pre svega iz razloga, sto verujem da kod vas nema lose namere, nego da ste samo na nekom losem tragu. Da mislim da ima , samo preskocio vase komentare .
 
Po intonaciji i po akcentovanju . Po duzini recenice i po odabiru reci .
Znam da obrazovanje nije uvek garancija pameti i zdravog stava . Zato , opet pitam . Da li smatrate , da ovo sto ova zen govori nije vazno , ili da mozda laze , ili da sve to nije ni vazno , te da imamo preca posla? Daklem , sve sto pitam , pitam pre svega iz razloga, sto verujem da kod vas nema lose namere, nego da ste samo na nekom losem tragu. Da mislim da ima , samo preskocio vase komentare .

Preskocite moje komentare, jer imam lose namere... Naravno, sto se tice Smilje Avramov, ne prema istini.

A inace, znam za ovu njenu delatnost, bas me zanima kako je objasnjava uzivo, poslusacu kad budem imao vremena....
 
Preskocite moje komentare, jer imam lose namere... Naravno, sto se tice Smilje Avramov, ne prema istini.

A inace, znam za ovu njenu delatnost, bas me zanima kako je objasnjava uzivo, poslusacu kad budem imao vremena....

Mogu li dobiti neko objasnjenje , u pogledu boldovanog ?
Obzirom da je losa namera u tom slucaju verovatno eho nekog sireg stava . Licno voleo bi da smo istomisljenici , zbog nekih drugih vasih postova , no i ako nismo , cisto da znam , gde zapravo lezi seme nezadovoljstva , nesimpatije i , kolik ja vidim , cak i prezira.
Sem naravno , u koliko niste Hrvat . U kolko ste Hrvat , to sve objasnjava.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Mogu li dobiti neko objasnjenje , u pogledu boldovanog ?
Obzirom da je losa namera u tom slucaju verovatno eho nekog sireg stava . Licno voleo bi da smo istomisljenici , zbog nekih drugih vasih postova , no i ako nismo , cisto da znam , gde zapravo lezi seme nezadovoljstva , nesimpatije i , kolik ja vidim , cak i prezira.
Sem naravno , u koliko niste Hrvat . U kolko ste Hrvat , to sve objasnjava.

U tome sto je zena posvetila svoje delo dokazivanjem globalnih teorija zavere, i sto je u pitanju zena koja je izrazito subjektivna, sto jednom naucniku koji se bavio takvom disciplinom kao sto je Medjunarodno pravo, ne ide na cast.
Jedna od bas retkih osoba koja ce da kaze da Srbi za apsolutno NISTA nisu krivi. Tako nesto ne govori cak ni Tihi ovde na forumu.
 
U tome sto je zena posvetila svoje delo dokazivanjem globalnih teorija zavere, i sto je u pitanju zena koja je izrazito subjektivna, sto jednom naucniku koji se bavio takvom disciplinom kao sto je Medjunarodno pravo, ne ide na cast.
Jedna od bas retkih osoba koja ce da kaze da Srbi za apsolutno NISTA nisu krivi. Tako nesto ne govori cak ni Tihi ovde na forumu.

ovaj nik je po obicaju dosao da unisti temu, ali bedan pokusaj ne daje rezultata

@sanovnik - lepo nastavi da trazis da dokaze to sto olako iznosi, svi citamo i pratimo njegovo koprcanje

a ko je kriv? ja stvarno mislim da srbi nisu krivi, pogotovo sto su najbrojnije zrtve nemaca i trabanata u XX veku. i meni pada na pamet rec genocid. treba malo poslusati, prostudirati, smilja barata poznatim dogadjajima, dakle nije tesko ko hoce.

kad se obelodani istina o svemu tom desavanju, to bi znacilo bi momentalni kraj ovog rezima i ldpa, to njih boli
 
U tome sto je zena posvetila svoje delo dokazivanjem globalnih teorija zavere, i sto je u pitanju zena koja je izrazito subjektivna, sto jednom naucniku koji se bavio takvom disciplinom kao sto je Medjunarodno pravo, ne ide na cast.
Jedna od bas retkih osoba koja ce da kaze da Srbi za apsolutno NISTA nisu krivi. Tako nesto ne govori cak ni Tihi ovde na forumu.

u pogledu srpsle krivice , ocito je da nje ima . Al je ima u pogledu globolnog pogleda na svet , olakog stava prema drzavi i naciji ( ovo je novijeg datuma ) i u pogledu naseg stava prema komsijama . Krivi smo , gospodine , sto nismo bili oprezniji glede Hrvata , Muslimana i Bugara .
No ti zaklani i pobijeni Srbi , nisu krivi ni za sta . Sva ta deca , poklana i u Jastrebarskom , a i u Jasenovcu i u drugim logorima , kao i ona poklana na kucnom pragu u Hercegovini , Lici , Baniji , Kordunu , Slavoniji , Sremu , ni zasta nisu kriva . Ja ne znam , da li se Smilja Avramov bavi zlocinom nad srbima , ili srpskim zabludama i pogresnim postavkama .
Ako se bavi zlocinima nad Srbima , ona je potpuno u pravi . A ako se ikad bavila nasim zabludama i istoriskim greskama , a kaze da Srbi nisu nista krivi , onda ona i te kako gresi . Krivi smo , gospodine , sto smo im dozvolili da oni nad nama naprave genocid, pa da se sad smeju i da razmere sviog zlocina cinicno umanjuju , umesto da smo ga mi napravili nad njima , pa da ga sad mi cinicno umanjujemo i da nam je smesno .
No da smo mi uradili , to sto su oni uradilinama , tesko da bi bilo i jednog hrvata , koji bi pokusavao da bude realan, korektan i posten u utvrdjivanju naucnih cinjenica .
Gospodine , oni vise zale za svojim svinjcima , nego mi za svojom pobijenom decom .

Da li bi ste , molim vas , izneli bar jedan agument , ili tezu , koj je iznela Smilja Avramov , a da mozete da , cista srca kazete , da svesno laze , ili bar iskrivljuje istinu? Ajde ..... napravite od mene istomisljenika , jer , ja sam slab na dobre argumente .
 
Poslednja izmena:
ovaj nik je po obicaju dosao da unisti temu, ali bedan pokusaj ne daje rezultata

@sanovnik - lepo nastavi da trazis da dokaze to sto olako iznosi, svi citamo i pratimo njegovo koprcanje

a ko je kriv? ja stvarno mislim da srbi nisu krivi, pogotovo sto su najbrojnije zrtve nemaca i trabanata u XX veku. i meni pada na pamet rec genocid. treba malo poslusati, prostudirati, smilja barata poznatim dogadjajima, dakle nije tesko ko hoce.

kad se obelodani istina o svemu tom desavanju, to bi znacilo bi momentalni kraj ovog rezima i ldpa, to njih boli

Dobro, evo priznajem- samo su Srbi bili zrtve, nijednom nismo bili krivi za bilo sta, pobedili ste me, necu vise da vam upropascavam temu, odoh.
 
Dobro, evo priznajem- samo su Srbi bili zrtve, nijednom nismo bili krivi za bilo sta, pobedili ste me, necu vise da vam upropascavam temu, odoh.

Na teritoriji NDH , zaista su zrtve bili samo Srbi , Jevreju i nesto Roma .

Hrvati , sem nekog malog promila neistomisljenika, nisu bili zrtve u NDH . A posebno treba istaci , da su hrvati uniosnisti uspeli u najvecem boju ( 20 000 ) da prebegnu u inadce gladnu Srbiju , gde ih je Nedic ugostio i prehranio , zajedno sa 22 hiljade proteranih Slovenaca .
 
Da li bi ste , molim vas , izneli bar jedan agument , ili tezu , koj je iznela Smilja Avramov , a da mozete da , cista srca kazete , da svesno laze , ili bar iskrivljuje istinu? Ajde ..... napravite od mene istomisljenika , jer , ja sam slab na dobre argumente .

Ako mislis na ovu konkretnu emisiju, reko sam da cu da je pogledam kad budem imao vremena.
Za njene generalne tvrdnje o Hrvatskoj i hrvatskom narodu, i o agresiji 1991. na SFRJ znamo svi, neka ona prvo pokaze psiholoske studije o istorijskoj mrznji Hrvata prema Srbima, i naivnosti i nevinosti ovih drugih, pa cemo da je ozbiljno shvatimo.
Neka prvo pokaze pravni argument zasto neki Madjar u Hrvatskoj 1991. nije mogao da glasa na referendumu za otcepljenje zato sto nije deo 'konstitutivnog naroda', i neka procita dobro misljenje vrhovnog suda Kanade povodom zelje Kvebeka da se otcepi, pa cemo da pricamo.

Ovakvo nabacivanje na forumu je glupo.
 
ovaj nik je po obicaju dosao da unisti temu, ali bedan pokusaj ne daje rezultata

Зато постоји листа игнорисаних , на жалост кроз цитирано видим шта је писао :rotf::(

На тему : Смиља Аврамов је сјајна, сећам се њених сведочења на Милошевићевом суђењу. и то што је рекла о постхладноратовском уређењу света, какве су силе добиле примат, исте оне које су изазвале рат у Југославији, бомбардовање.... До истих закључака сам дошао неколико година после

Не треба да те чуди стари идиотски рецепт : што не можеш да схватиш , љигаво и покварено припиши завери, такве треба на "ignore" листу
 

Back
Top