Prođe mi život u zayebu

Gledala sam "Matrix", probudila se u njemu, čitala "Buđenje" Entoni de Mela, probudila se i u njemu,
upražnjavala razne tehnike da se što pre probudim, ali nijedna metoda nije uspela ekspresnije da
deluje kao što je to današnji naslov u žutarama: "LOVA DO KROVA ZA NOVU GODINU"

Lepo piše: "Pevači zakazali i ugovorili novogodišnje nastupe i cene za "najluđu noć""

Nedavno su nas žutare obavestile da su cene "običnih" tezgi skočile za nekoliko puta, pa su samim
tim "razumne" cene za novogodišnju noć...

Volim "izvore bliske estradi", bez kojih bi živeli, bogme i umrli u neznanju... Elem, "izvori bliski estradi"
su otkrili da je potražnja estradnih pevača i pevačica izuzetno velika i da ne treba da budemo šokirani
njihovim honorarima..

Screenshot_126.png


Pa žutara nastavlja:

Saša Matić će pevati u Beču, ali ne za 50.000.- evra, nego za 10.000.- više... Nema više cile-mile...
Skupoća je jaka, a i rat u Ukrajini dobija na žestini...

Screenshot_127.png
 
Neviđeno popularan Aca Lukas, do kraja godine imaće brojne nastupe, concert za koncertom,

pa i onaj veliki u Areni, a najavljeno je da će za novogodišnju noć pevati u čuvenom beogradskom

hotelu za 80.000.- evra… cing, cing




Screenshot_133.png




Dragi “izvor blizak estradi” zna da Aco Pejović potpisuje ugovor za tu noć isto za 80.000.- evra…

Cing, cing…




Screenshot_132.png
 
Poslednja izmena:


Barbika će prvo da se odmori od američke turneje, ali je “izvor blizak pevačici” izrekao cifru

Njenog novogodišnjeg nastupa od 40.000.- ojra… Kaže “izvor”: “Biće teža za 40.000.- evra”…

Cing, cing… “Biće teža”…pa, što jest – jest… baš je mršava…




Screenshot_131.png




Aleksandra Prijović u stopu prati trend inflacije, pa je I cena njenog pojavljivanja skočila

Na 40.000.- ojra…




Screenshot_130.png
 
Poslednja izmena:
I Milica Todorović je već ugovorila pevanje za novogodišnju noć u jednom klubu u Štutgartu

Za 25.000.- evra… Nije lose za početnicu koja grabi krupnim koracima ka vrhu… cing, cing…



Screenshot_129.png




Ipak, niko se ne može porediti sa “Srpskom majkom”.. Stoji na grudobranu I svojim golim

grudima brani sigurnost I život naše obožavane elite… Održava vrhunski nivo estradne

neophodnosti I uspeha… Kako se saznaje sa svih strana, iz raznoraznih izvora, “majka” će

za pevanje u “najluđoj noći” tražiti (I dobiti) svih 100.000.- evradi…

cing, cing, cing… u kasicu prasicu…



128
Screenshot_128.png
 
“E, ćurketino”… mislim…”Ajde što si sama glupa, pa si provela život u učenju, neznanju
i skromnosti… Ajde što si glupa za sebe… Ali, kako si smela da budeš glupa za drugog?
Ko ti je dao za pravo da upropastiš decu koju si rodila, onu istu koja ti je data od Boga sa
poverenjem? Kako si smela svoju decu pogrešno da vaspitavaš, umišljena ćurketino?
Zašto si ih, glupačo, naučila da vredno uče, da steknu diplome, da vredno rade svakog
dana u godini, a da imaju samo par dana odmora u istoj? Kome danas trebaju izrodi koji
su obrazovani, vredni, radni, kulturni i pristojni, čovečni? Kome trebaju takvi ljudski promašaji?"




Kakvo buđenje!

Računam, pa mi nije dobro…

Koliko meseci moji pogrešno vaspitani sinovi treba da rade od jutra do večeri da bi
zaradili 100.000.- evradi?

100.000.- podeljeno sa 500.- (kolika je plata moje dece) jeste 200 meseci

Tih 200 meseci znače 16 godina rada…


16 JEBBENIH GODINA RADA OD JUTRA DO MRAKA



Naći, bro… “majka” za jedno veče zaradi isto koliko i moj sin sa diplomom fakulteta
za 16 godina rada…




Ćurketino, svaki seljober u ovom šupku od zemlje zna da je biti folker, sponzoruša,
trandža, peddder, jedino unosno, pametno, sigurno, stabilno, popularno i jedino poželjno…
I tako, svaki seljober i vaspitava svoju decu i tako, ćurketino, oni postaju popularni već
na “Zvezdama Granda”, tako oni postaju uzori mladima u rijalitima, tako oni postaju elita
obožavane nam zemljice…

Tako se, ćurketino, postaje Estrada… Tako se postaje ELITA u našem divnom društvu!

Tako zarađuje elita, glupačo! I deca elite će na isti način zarađivati, jer će ih vaspitavati
Elita, a ne takve kao što si ti…

Alal vera estrado!
Bolja si od svih filozofa koje pročitah, od svih gurua, učitelja,
budista, katolika, pravoslavaca, od Entoni de Mela, Matrixa,
umnih ljudi!

Od samih života nas promašenih!

Alal vera za buđenje!




Unapred vidim Svetog Petra sa kantarom, prevagnuo na jednu stranu
na kojoj stoji moja nagomilana glupost…

Deco moja… šta da vam kažem?

Razumeću ako me se odreknete, na grob posserete…

To bi bio divan znak da ste se i vi probudili…

I zato… nema ljutnje…naprotiv…

Na greškama se uči…

:sad2:
:sad2: :sad2:
 
Poslednja izmena:
Par njegovih knjiga sam kupila, jer sam želela, ali ne i kartu za nastup bilo koga od navedenih, takođe jer sam tako želela tj. nisam.
Svake godine u ovo vreme kreću informacije o njihovim honorarima za NG. Uvek sam se pitala koga te informacije uopšte zanimaju. :mrgreen:

Pogledajte prilog 1225480
Lepojko, nije loše da nas obaveštavaju svake godine o silnim evradim koje tako lako zarađuje
naša estradna elita...to je mnogo podsticajnije nego da čitamo da je Đuza Stojiljković, ili
moj svekar, kardiolog-internista, član francuske i naše akademije nauka, umro nepotreban
i zaboravljen...

Ova naša turbo elita će da peva do smrti, dok mogu da mlataraju nogama i silikonskim facama...
A mi ćemo da ih obožavamo, obasipamo pažnjom i obasipamo zlatom, nezaboravne...
 
Ova naša turbo elita će da peva do smrti, dok mogu da mlataraju nogama i silikonskim facama...
A mi ćemo da ih obožavamo, obasipamo pažnjom i obasipamo zlatom, nezaboravne...
Srce ide na pomen Đuze Stojiljkovića... a i jer si mi inače draga.
Honorare estradnih zvezda doživljavam kao platu za obećanje i ekvivalent tome da mogu svojim prisustvom da privuku i okupe ljude određenog kalibra na određenom mestu da jedu, piju, vesele se, prave ili ne prave razne ekscese, upoznaju sebi slične ili one kojima žele da budu slični, potroše bez da pitaju koliko šta košta, osećaju se i budu posebni po mnogo čemu pa i tome što će sutra moći da kažu kakva je to atmosfera tamo gde je pevao taj i taj bila-jer ne može to baš bilo ko. U redu mi je to sasvim.
 
Umal i meni.

Srecom privukose me drugari jer sam im bio koristan u bendu.

Ispocetka sam odbijao da sviram za novac.
Posle sam se prokurvao gore nego svi oni zajedno.

Prica o radu kao izvoru bogatstva razvejana mi je od najblizih ukucana jos u najranijoj mladosti.
Gledao sam roditelje i babe I dede kako rade kao mravi da bi im na kraju ostalo mesecno koliko meni padne na vece.

Izvor novca nikad nije rad.
Magarac bi bio kralj zivotinja.
Novac dolazi kad se izlazes riziku.
Samo tako i jedino tako.

Nije to neki put koji bih pozeleo svojoj deci.
 
Srce ide na pomen Đuze Stojiljkovića... a i jer si mi inače draga.
Honorare estradnih zvezda doživljavam kao platu za obećanje i ekvivalent tome da mogu svojim prisustvom da privuku i okupe ljude određenog kalibra na određenom mestu da jedu, piju, vesele se, prave ili ne prave razne ekscese, upoznaju sebi slične ili one kojima žele da budu slični, potroše bez da pitaju koliko šta košta, osećaju se i budu posebni po mnogo čemu pa i tome što će sutra moći da kažu kakva je to atmosfera tamo gde je pevao taj i taj bila-jer ne može to baš bilo ko. U redu mi je to sasvim.
Cirkus i artisti od antickih vremena imaju svoju vaznu ulogu u kontroli masa.

Panem et circenses
 
Oni zarade na te koncerte i to je to. Kao i prosecan seljak kad proda zetvu. Mogu da zive samo toliko bolje da budu srednja klasa.
Da kupe stan, auto i to je to... pa onaj na carini sto je ukro nekoliko miliona je bogatiji od njih :p
Sve ti je to varijanta prostituisanja.

Neko prodaje telo neko dusu.

Nek prvi kamen baci onaj koji je bez greha.

Svaki artist igra svoju rolu.

Emancipovati se iz svega toga nije lako
 

Back
Top