Prodavci Kirbi i Rainbow usisivača.

Duboko sam uveren da je to jedna posebna vrsta ljudi. Znam, svi to počnu iz nužde, tj. nemaštine, ali, posle se prime, promene način razmišljanja.
Kao prvo, ono što sam zaključio je da ti ljudi žive u simbiozi sa jednim mitskim i veoma opasnim stvorenjima - grinjama. Nose njihove slike u velikom formatu, uveličane oko 600 puta. (Mislim da manje slike nose u novčaniku.) I rado ih pokazuju kupcima.
Prosto ne znam ko je gori: Jehovini svedoci ili prodavci kirbi i rainbow usisivača.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Priznajem i ja sam jednog pustio u kuću. Da ne opisujem, klasična priča. Na kraju, (opet klasika ... ) došao njegov nadređen u mlm hijerarhiji, i objašnjavao mi kako je cena od 3.800 marona (ONIH maraka !!! ) više nego povoljna ! Te uštedeću na tepisima, na kesama, na struji, na ovom na onom ... I za manje od 20 god - ja sam u čistom dobitku !

A ja mu onda objasnio da za te pare mogu da kupim:
700 DM - veš mašina
700 DM - šporet
600 DM - frižider
800 DM - mašina za sudove
600 DM - TV

dakle opremim kuću kompletniom belom tehnikom i još mi ostaje da kupim za 400 DM DVA dobra i jaka mulineks ili bosch usisivača, da usisavam do mile volje narednih 20 god. Sve što mi je rekao je: "Pa ne možete, gospodine, baš tako da upoređujete !" Pokupio se i izašao. Seronja.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ajde, da vas čujem, ko je imao kakva iskustva ? Ko ih je putio u kuću i kako je prezentacija, tj. cirkus izgledao ?

Sta da ti pricam,dovoljno je sto su moji njima izdavali neki poslovni prostor gde su drzali ta predavanja i gde su se okupljali ti prodavci,menadzeri ...sve ludak do ludaka...
A pritom ja imam bronhialnu astmu,i morala sam da kupim ...imam dva Zepterov i jos neki ... Ma glupost ziva! Moja mama se primila da u kuci moramo imati sve iz Zepter kolekcije od onih serpi,masazera do usisivaca ... A taj drugi je nesto tipa Sakura mislim da se tako zove,mrzi me sada da idem da pogledam naziv na tom cudu. Jeste da se usisava strava,ali to je tako tesko,kabasto ...
 
Poslednja izmena:
..dve stvari o ovoj temi:
pricha jedna forumashica zashto ih je pustila u kucu:
"..i onda on pochne da preti ritualnim samoubistvom pred vratima i ja, shta cu, otvorim.." :lol:

..i moj sluchaj:
- dobar dan , mi prodajemo....da li biste imali nekoliko minuta vremena?
-hvala, mi vec imamo vash usisivach..
-bez obzira, ako biste hteli da pogledate...
blablabla..
:eek:
ahahahahahahahah umrla sam~~~
 
Kirby aparat vrsi mnogo funkcija i njegova cena je cak mala za ono sto moze da obavi...to vi mislite da biste za mnogo manje pare kupili aparat koji vrsi iste funkcije,ne biste! ako vam prodavac dodje u stan,nemojte ga terati vec saslusajte sta ima da vam kaze...ako vam bar ne pada na pamet da ga kupite onda dobijete cist i samponiran tepih...danasnje prezentacije ne traju duze od sat ipo,toliko vremena moze svako da izdvoji...kirby je ozbiljna firma,aparat se prodaje u vise od 70 zemalja sveta. Meni u kucu dolazi covek dva puta godisnje opere i ocisti kirbijem i cela kuca mi je par nedelja posle toga izuzetno cista i mirisna! Tako da,verujte mi,kirby je dobra investicija jer ustedjujete godisnje hiljade i hiljade evra na kucnu hemiju,a ovaj aparat vam traje cak do 40 godina! poslusajte me,znam sta pricam,imam iskustva. kod njega vam se nece desiti neprijatnosti kao kod ostalih uredjaja da vam pukne crevo,pregreje vam se motor,skuplja prasina na samom uredjaju itd,to kod ovog aparata nema! I ja se bavim prezentacijama ovog uredjaja tako da ako se desi da budem u vasem domu izdvojite bar sat ipo vremena da shvatite sta je dobra investicija u zivotu
 
Kirby aparat vrsi mnogo funkcija i njegova cena je cak mala za ono sto moze da obavi...to vi mislite da biste za mnogo manje pare kupili aparat koji vrsi iste funkcije,ne biste! ako vam prodavac dodje u stan,nemojte ga terati vec saslusajte sta ima da vam kaze...ako vam bar ne pada na pamet da ga kupite onda dobijete cist i samponiran tepih...danasnje prezentacije ne traju duze od sat ipo,toliko vremena moze svako da izdvoji...kirby je ozbiljna firma,aparat se prodaje u vise od 70 zemalja sveta. Meni u kucu dolazi covek dva puta godisnje opere i ocisti kirbijem i cela kuca mi je par nedelja posle toga izuzetno cista i mirisna! Tako da,verujte mi,kirby je dobra investicija jer ustedjujete godisnje hiljade i hiljade evra na kucnu hemiju,a ovaj aparat vam traje cak do 40 godina! poslusajte me,znam sta pricam,imam iskustva. kod njega vam se nece desiti neprijatnosti kao kod ostalih uredjaja da vam pukne crevo,pregreje vam se motor,skuplja prasina na samom uredjaju itd,to kod ovog aparata nema! I ja se bavim prezentacijama ovog uredjaja tako da ako se desi da budem u vasem domu izdvojite bar sat ipo vremena da shvatite sta je dobra investicija u zivotu

crevo je pucalo i motor se pregrevao na usisivacima proizvedenim pre 40 godina..
tehnologija je u medjuvremenu napredovala..
prototip je uvek najskuplji..
na trzistu odavno postoje usisisvaci koji rade na istom pricipu, a imaju cenu oko 100 - 150 eu..
i pri tom su mnogo manje kabasti i zahtevni za opsluzivanje..
kirbi, rejnbou..mrtva trka, zastarele precenjene tehnologije..
 
Kirby aparat vrsi mnogo funkcija i njegova cena je cak mala za ono sto moze da obavi...to vi mislite da biste za mnogo manje pare kupili aparat koji vrsi iste funkcije,ne biste! ako vam prodavac dodje u stan,nemojte ga terati vec saslusajte sta ima da vam kaze...ako vam bar ne pada na pamet da ga kupite onda dobijete cist i samponiran tepih...danasnje prezentacije ne traju duze od sat ipo,toliko vremena moze svako da izdvoji...kirby je ozbiljna firma,aparat se prodaje u vise od 70 zemalja sveta. Meni u kucu dolazi covek dva puta godisnje opere i ocisti kirbijem i cela kuca mi je par nedelja posle toga izuzetno cista i mirisna! Tako da,verujte mi,kirby je dobra investicija jer ustedjujete godisnje hiljade i hiljade evra na kucnu hemiju,a ovaj aparat vam traje cak do 40 godina! poslusajte me,znam sta pricam,imam iskustva. kod njega vam se nece desiti neprijatnosti kao kod ostalih uredjaja da vam pukne crevo,pregreje vam se motor,skuplja prasina na samom uredjaju itd,to kod ovog aparata nema! I ja se bavim prezentacijama ovog uredjaja tako da ako se desi da budem u vasem domu izdvojite bar sat ipo vremena da shvatite sta je dobra investicija u zivotu

Jel za one lopove i sektase iz falcona?
 
Kirby aparat vrsi mnogo funkcija i njegova cena je cak mala za ono sto moze da obavi...to vi mislite da biste za mnogo manje pare kupili aparat koji vrsi iste funkcije,ne biste! ako vam prodavac dodje u stan,nemojte ga terati vec saslusajte sta ima da vam kaze...ako vam bar ne pada na pamet da ga kupite onda dobijete cist i samponiran tepih...danasnje prezentacije ne traju duze od sat ipo,toliko vremena moze svako da izdvoji...kirby je ozbiljna firma,aparat se prodaje u vise od 70 zemalja sveta. Meni u kucu dolazi covek dva puta godisnje opere i ocisti kirbijem i cela kuca mi je par nedelja posle toga izuzetno cista i mirisna! Tako da,verujte mi,kirby je dobra investicija jer ustedjujete godisnje hiljade i hiljade evra na kucnu hemiju,a ovaj aparat vam traje cak do 40 godina! poslusajte me,znam sta pricam,imam iskustva. kod njega vam se nece desiti neprijatnosti kao kod ostalih uredjaja da vam pukne crevo,pregreje vam se motor,skuplja prasina na samom uredjaju itd,to kod ovog aparata nema! I ja se bavim prezentacijama ovog uredjaja tako da ako se desi da budem u vasem domu izdvojite bar sat ipo vremena da shvatite sta je dobra investicija u zivotu

E,baš trošim hiljade eura na kućnu hemiju...:roll:
Znaš li ti koliko je 1000 eura i koliko za to može da se kupi kućne hemije i za koliko godina?Preračunaj se malo bolje...A imamo i drugu matematiku...danas imaš tepiha za 40-50 eura,pa kad ti se isprlja,baciš i kupiš drugi...:D Koliko njih tek možeš kupiti za jedan kirbi...
I šta god da obavlja,i koje god bile njegove funkcije,mislim da nije svemirski brod i da je njegova cijena precijenjena...
 
Biografija moja

Ime : Ivica
Prezime : Iles
Datum Rodjenja : 18.03.1991
Mesto Rodjenja : Zrenjanin
Prebivaliste : Indjija
SSS : Masin Bravar.


gore su mi osnovi podaci zasto podaci jer nemam radnog iskustva u svojoj struci zbog drzave jer nema koda me zaposli., a pre mesec dana sam usao u svet Kirbija u indjiji kad sam pocinjao receno mi je plata 15 hiljada i jos mogucost zarade bilo je ko u bajki ali sam prihvatio posao mesec dana kao probni radnik.sa platom od 15 hiljada.

naime sta se desilo posle mesec dana sefica mi kaze u ponedeljak plata posto je sef nije bio radio i plsu mi dala 2 dana slobodnog, juce to jest dana 19.9.2011 sam radio u gradicu surdug , surduk se nalazi pod opstinom stara pazova posle radnog vremena receno mi je da sutra u isto vreme to jest za 14 : 30 casova.

Danas to jest 20.9.2011 sam otisao u firmu i ispred nema auta sa kojim idemo na teren , pa reko u sebi mozda sef i sefica nisu tu kad ja unutra a nema nikoga u firmi a nema ni mojih dokumenata a telefoniskinja mi akze ti nisi otisao sa njima za firmin telefon mi iskljucen a platu nisam dobio.

Ja se lepo pokupio i kuci kad sam stigao kuci ja kazem mojoj majci i ona nazove firmu i dobije broj od sefa i kaze joj moj sef da ja lazem i da sam samo radio 2 dana na obuci i posle toga nisam dolazio i pita me moja majka dali imam svedoka kod koga sam bio na prezentaciji i ja kazem imam i odemo i proveri da ja ne leazem i ujedno ljudi kazu da ce biti i svedoci ako trebaju.a u medju vremenu me nazove sefov sin koji je neki menadzer u firmi sa skrivenog broja i pravi se da mi je drugar da pitao sto ja lazem i da preti mojoj majci.

a ja ujutru idem u inspekciju za rad a vi vidite kakva je to firma Kirby
 
Ne kapiram koji su ovo tripovi oko sekti i ostalih stvari o:O ljudi rade svoj posao i prodaju USISIVAC koji kosta 2500 eura...
Onaj ko savlada takvu vrstu direktne trgovine moze i sibicu jednu za 50 dinara da ti proda.
Sam cin prodaje kirbija nije ubedjivanje , kirbi prica sam za sebe budimo realni...prodavac je tu samo da bi to argumentovao sto izvuce iz tepiha...kreveta itd.
samo sto ovaj posao nije za svakoga i svakakvi ljudi su ga radili i naravno da ljudi imaju toliki hejt prema kirbiju i prema ljudima koji rade sa time.
Znam samo koliko ljudi dnevno me otera u...da ne kazem gde kad se pojavim na vratima , i to ne mojom krivicom...nego krivicom nekog tamo pajsera koji je bio s'oprostenjem seljacina.
a da ne pominjem ove pacijente sto ostaju vise od sat ipo u kucama, stanovima...nebitno...prezentacija se radi za sat ipo najduze..mene jako zanima sta oni rade 3 sata o.O
Ono kao sad cemo da rastavimo kirbi u delove da vidite koliko srafova ima... xDD
Ja sam u tom poslu 2 meseca i sasvim sam zadovoljan i platom i ucinkom , ali nije potrebno bacati hejt toliko na kirbi kao aparat , on iako kosta toliko..vredi mnogo vise no ko to sad J.... a o kirbi ljudima mozemo da pricamo do sutra...pa boze kakve sam samo kolege imao xDDD juuuu :D
 
Ne kapiram koji su ovo tripovi oko sekti i ostalih stvari o:O ljudi rade svoj posao i prodaju USISIVAC koji kosta 2500 eura...
Onaj ko savlada takvu vrstu direktne trgovine moze i sibicu jednu za 50 dinara da ti proda.
Sam cin prodaje kirbija nije ubedjivanje , kirbi prica sam za sebe budimo realni...prodavac je tu samo da bi to argumentovao sto izvuce iz tepiha...kreveta itd.
samo sto ovaj posao nije za svakoga i svakakvi ljudi su ga radili i naravno da ljudi imaju toliki hejt prema kirbiju i prema ljudima koji rade sa time.
Znam samo koliko ljudi dnevno me otera u...da ne kazem gde kad se pojavim na vratima , i to ne mojom krivicom...nego krivicom nekog tamo pajsera koji je bio s'oprostenjem seljacina.
a da ne pominjem ove pacijente sto ostaju vise od sat ipo u kucama, stanovima...nebitno...prezentacija se radi za sat ipo najduze..mene jako zanima sta oni rade 3 sata o.O
Ono kao sad cemo da rastavimo kirbi u delove da vidite koliko srafova ima... xDD
Ja sam u tom poslu 2 meseca i sasvim sam zadovoljan i platom i ucinkom , ali nije potrebno bacati hejt toliko na kirbi kao aparat , on iako kosta toliko..vredi mnogo vise no ko to sad J.... a o kirbi ljudima mozemo da pricamo do sutra...pa boze kakve sam samo kolege imao xDDD juuuu :D



usisivac na trzistu mozes da kupis za 30eu i za 2500eu..
kome sta odgovara to kupuje..
sektaski je nacin prodaje!
ako me kirbi zanima, pozvacu agenta preko prestavnistva i saslusacu prezentaciju..
i to treba da bude stvar moje odluke.
NECU da mi na vrata nepozvan zvonis ni ti, ni tvoje kolege..
moja kuca nije poslovni prostor da ti u njoj zaradjues svoju zadovoljavajucu platu i ucinak..
kao sto ja imam poslovni prostor i u njemu imam troskove za poslovanje, tako ga napravi i ti..ako hoces i od svog stana, meni je sve jedno..
samo NE od mog!
SAT I PO da u MOM stanu drzis prezentaciju, ne bi li zaradio svoj ucinak i zaradu?!?! pa ko ce meni da plati tih sat i po MOG vremena koje si mi u MOM prostoru oteo?!!?
eto zato ste sektasi!
kad vam covek kaze lepo``hvala, nisam zaiteresovan``vi navaljujete i dalje i insistirate samo da ocistite coskic tepiha!
hvala nisam zainteresovan znaci - necu da kupim usisivac koliko god da me ubedjujete..
al vi to ne shvatate, jer su vas na sektaskoj obuci naucili da to nije dosadjivanje i ugrozavanje tudje privatnosti, nego prodoran marketing!
 
Poslednja izmena:
ljudi rade svoj posao i prodaju USISIVAC koji kosta 2500 eura...
Koji inače, po cenama na netu, košta, gledano najskuplji modeli, ne više od $949.99 (po današnjem kursu to je €741). Dobro, možda nudite i neke nestandardne dodatke il šta već, i poznata mi je donekle peripetija da se nešto uveze u Srbiju, ali ne dovozite ih valjda komad po komad i plaćate sertifikate za svaki pojedinačno... Vaćaroši, ko i svak u ovoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
evo i ja nešto da kažem na ovu temu dok je još sveže :)
pre 6 dana pozvali su me na razgovor za posao u firmu, u čijem oglasu je bilo navedeno samo ime firme, da proširuju tržište, traže se komercijalisti bla bla bla... znači ništa konkretno... otišla sam na razgovor, devojka sa kojom sam razgovarala mi je posle 2 minuta rekla da je u pitanju kirbi i da li bi me prodaja tog aparata interesovala... iskreno, nisam preterano razmišljala, reko' aj kad sam već tu na razgovoru, da kažem da sam zainteresovana, a i posao mi je naravno jako potreban... nakon razgovora, posle par sati istog dana ista devojka me je pozvala da mi čestita i da ću eto početi kod njih da radim i sutradan je počela obuka...
pozitivna stvar je to što u odnosu na neka ranija vremena nema potrebe da mi tražimo potencijalne kupce, već postoji call centar koji zakazuje prezentacije... naša obaveza kao prodavaca/komercijalista je da odemo i da na najbolji mogući način predstavimo aparat koji košta 2650 eura!!!
na obuci se najmanje uči korišćenje aparata, ali su nas učili kako da kroz neku normalnu komunikaciju od kupaca saznamo da li oni imaju pare za kirbi...i tako 4 dana koliko je traja obuka....
što se samog aparata tiče, nema sumnje da je to dobra stvar, ali po mom mišljenju precenjena... a i što se same kupovine tiče, sve se može dogovoriti, svi su spremni da ponude i jaaaako manje rate od onih koje se u prvom momentu ponude... sve naravno u cilju prodaje aparata... meni se neke stvari nisu baš dopale u celoj toj priči... a šok je usledio danas... :D
danas sam naime prisustvovala prvom sastanku pre polaska na teren... au koji šok... direktor pušta neku muziku, po mogućstvu neki aktuelni muzički hit svi u prostoriji istog momenta ustaju i počinju da aplaudiraju i da đuskaju... kada se muzika završi, kreće sumiranje prethodnog dana... onda se onom ko je imao prodaju prethodnog dana bacaju koske uz malo previše dramaturgije, kao da se taj popeo na himalaje... a nakon toga prozivka zaposlenih i utvrđivanje broja prezentacija prethodnog dana... s tim što npr. ako je neko imao samo 2 prezentacije u toku dana kolege treba da mu skandiraju "ua neradnik" (?!?!?!??!?!), ko je imao tri prezentacije onda mu se tri puta pucne prstima, a ko je imao četiri prezentacije dobija aplauz....
ja sam iskreno, bila poprilično šokirana ovim... sve mi je nekako delovalo sektaški... i svi ti povici i momenat kad direktor ulazi u prostoriju, kako ga zaposleni "voršipuju".... osetila sam se kao da sam pala sa marsa...
možda ovo nekome ne deluje čudno, možda nisam uspela baš najbolje da prenesem utiske, ali ja sam i dalje pod žestokim utiskom :D što se kaže kadar nevera :D
obišla sam danas u toku dana sa kolegom par prezentacija... svaka priča se svodi na isto... momenat kad prodavac pozove menadžera je meni izrazito bila smešna jer su to stvari koje se svaki put govore, gotovo na isti način... i na kraju prezentacije takođe se poziva menadžer koji kupcima nudi navodno neke bolje uslove, ali to su sve uslovi koje prodavac već zna unapred, a na obuci je naučen da mora da bude impresioniran ponudom za učešće od 350e i ratom od 100e i da se to predstavi kao da vam je on učinio...
eto pokušala sam ukratko, ali sam ipak odužila na ovu temu...
meni se ceo taj način poslovanja ne dopada... mislim da me kirbi više nikad u životu neće videti...
da se razumemo, niko ne prodaje kirbi jer ga voli, već zato što mu treba posao... ali sve što prethodi tome je po meni malo previše... još uvek sam pod utiscima što se tog dnevnog sastanka tiče, gde u prostoriji 15 ljudi, ovako na pogled ozbiljnih ljudi, pravi budalu od sebe, zarad neke fiksne plate od 250 eura...
 
Za ovo nisam znao, jer i ja sam bio na razgovoru (iako imam stalan posao), i baš volim što si ovo napisala njosra84. Ja nisam bio zainteresovan za prodaju pa ne znam za ove detalje. Liči mi na cirkus. Ali ako zaista je zarada 250 evra sano od prezentacija, u šta ja lično sumnjam, onda bi se i ja bekeljio za te pare. :hahaha: Pri tome bi pazio da me ne uvuku dublje u sve to, kao što si napisala ne daj Bože u neku sektu, i na vreme bih zbrisao. To što si odmah zbrisala pokazuje koliko si normalna osoba. :ok:
 
Voleo bih da negde postoji taj snimak dočeka direktora i ocenjivanja prezentacija od prethodnog dana. Voleo bih da to gledam iz nekog ćoška i da se cepam od smeha. :rotf:
Možda ima negde na JutjUBu :PPP
krivo mi je što nisam snimala, ali bila sam zatečena totalno :D zamisli ljudi od 30 i kusur godina kako prave budale od sebe, a prodaju ti priče da je to neki timski rad... hhahaha ludilo :D:rotf:
 

Back
Top