Quantcast

Prodao ispravnu graficku, kupac me zove kaze ne radi!

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.183
Iskreno nisam znao gde da postavim temu, a kontam ovde ima ljudi sa iskustvima.

Naime, kupio sam sebi novu, staru dao mojima, medjutim ne uklapa se bas najbolje, naleze na sata port i izvucem je. Graficka radila normalno, ali stra me ostetice maticnu.

Odmah je stavljam na KP na prodaju, javlja se lik, u oglasu stoji moze svaki vid provere. Pita jel moze, kazem moze. Lik se predomislja, kao OK si, moze i bez provere. Pitam ga da li je siguran, kaze jeste.

Ok, nema frke, odnesem je ja njemu, posaljem poruku da li radi, cimne me, pozovem ga, kaze ne radi.

Aj sto ce mozda trazi pare nazad, mada sam 20 evra potrosio na buket cveca i picu za zenu, al sto ja znam da sam je dao ispravnu, ko zna sta je on uradio i sad ne radi. Nije stara godinu i po dana, jos pod garancijom.

Pare mi ne pada na pamet da vracam, a nemam nameru ni da se napinjem mnogo, mogu da mu ponudim da mu ja resim problem ili da je nosim u Emmi odakle je i uzeta, ali osim toga, nista drugo.

Pa me zanima, kako ja stojim sa one legalne strane? Ne mislim da ce lik da se cima mnogo da me mlatara po sudovima, s obzirom da mi je bukvalno cela familija svedok da je radila, i da sam je izvukao, odradio stress testove i odmah prodao.

Preuzeo licno, novac na ruke.
Koji si ti PAPAK! Odneseš karticu kupcu, a ne ugradiš i ne proveriš odmah? Koji ***** si čekao? :klap:

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.395

Naime, kupio sam sebi novu, staru dao mojima, medjutim ne uklapa se bas najbolje, naleze na sata port i izvucem je. Graficka radila normalno, ali stra me ostetice maticnu.

Odmah je stavljam na KP na prodaju, javlja se lik, u oglasu stoji moze svaki vid provere. Pita jel moze, kazem moze. Lik se predomislja, kao OK si, moze i bez provere. Pitam ga da li je siguran, kaze jeste.

Ok, nema frke, odnesem je ja njemu, posaljem poruku da li radi, cimne me, pozovem ga, kaze ne radi.

Aj sto ce mozda trazi pare nazad, mada sam 20 evra potrosio na buket cveca i picu za zenu, al sto ja znam da sam je dao ispravnu, ko zna sta je on uradio i sad ne radi. Nije stara godinu i po dana, jos pod garancijom.

Pare mi ne pada na pamet da vracam, a nemam nameru ni da se napinjem mnogo, mogu da mu ponudim da mu ja resim problem ili da je nosim u Emmi odakle je i uzeta, ali osim toga, nista drugo.

Pa me zanima, kako ja stojim sa one legalne strane? Ne mislim da ce lik da se cima mnogo da me mlatara po sudovima, s obzirom da mi je bukvalno cela familija svedok da je radila, i da sam je izvukao, odradio stress testove i odmah prodao.

Ne moze te tuziti,jer,ako je to pazareno preko KP,oni se ogradjuju od toga,ako se nesto desi u transportu.Moguce je da kod njega slot nije ispravan,a moguce je i da je nije ravno ubacio,pa nema dobar kontakt.Moze biti,ako je VGA da nije dobro prikljucio kabl.Ima tu mnogo sitnica.Licno sam kupio od coveka jednu grafiku,ali je covek napisao da je radila normalno i da je skinuo da je ocisti od prasine i izduva ventilator.kada ju je vratio,nije htela da pokrene.uzeo sam je na moj rizik.Kada jes stigla,odmah sam je probao i kod mene je pokrenula OS odmah.Ima prikljucak i VGA i DVI i na oba je radila.Skinuo sam je jer sam kupio noviju i jacu.Posle izvesnog vremena,nisam imao sta da radim,reko aj' da probam tu grafiku i ona nece ni da cuje.probao sam i proveravao nikako nije htela da upali monitor.Posle izvesnog vremena,kupim maticnu sa DDR3 RAM-om i ubacim je ona radi kao nova.I ko zna sta tu moze biti,ali moze se i desiti da njegov slot nije ispravan,ili nema dobre kontakte na slotu.zavuce se tu vremenom sitne prasine,pa ne moze niimati dobar kontakt.tako da ne bi trebalo da se sekiras.Mozda ce je on uvaliti nekom drugom,a kod toga,ona proradi,bez problema.ima tu cudnih stvari koje ne mogu da se objasne.

georgejune

Starosedelac
Poruka
154.119

Ma moze da ti duva,jel ima neki serijski broj da ustanovis jel to ta ili bi njegovu da uvali?

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.116
Podseti me na moju dogodovštinu sa KP - prodam liku ispravan hard disk za 1000 din (pritom ubedljivo najniža cena za taj kapacitet, samo da ga se rešim - svi ostali su prodavali za 2000+), i još mu lično odnesem disk pošto živi na Bežaniji, to mi bilo usput s posla, da bi me dotični zvao posle pet dana da kaže da mu se disk ne sviđa jer je mnogo bučan, i da li možemo da se vidimo da mi ga vrati.

Ja reko' braćala, daj mi broj računa da ti uplatim 1000 dindži, a ti slobodno zadrži disk ili ga baci ako ti se ne sviđa.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.183
Podseti me na moju dogodovštinu sa KP - prodam liku ispravan hard disk za 1000 din (pritom ubedljivo najniža cena za taj kapacitet, samo da ga se rešim - svi ostali su prodavali za 2000+), i još mu lično odnesem disk pošto živi na Bežaniji, to mi bilo usput s posla, da bi me dotični zvao posle pet dana da kaže da mu se disk ne sviđa jer je mnogo bučan, i da li možemo da se vidimo da mi ga vrati.

Ja reko' braćala, daj mi broj računa da ti uplatim 1000 dindži, a ti slobodno zadrži disk ili ga baci ako ti se ne sviđa.
Mogao si i da dogovoriš sastanak i odneseš mu ćepiće za uši! Višestruka korist: Sa njima ne čuje ni gunjđanje žene! :zcepanje:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.