PRODAJEM STRANI KOVANI NOVAC (1594-1950)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvo i osnovno pravilo je da nije sramota pitati.Ja sam u ovom hobiju svega 6-7 meseci(inace imam 26 godina) i tek pocinjem da ulazim u stos sa numizmatikom i te kako pitam i trazim odgovore.Posedujem jako skromnu kolekciju novcica (nekih 500 komada + nesto malo papirnih) ,jedan deo sam nasledio od rodjaka i resio sam da nastavim sa sirenjem kolekcije.Opredelio sam se ko i vecina za numizmatiku nasih prostora mada pola od novcica koje posedujem su stranjski i njih ne skupljam nego ono,kad nesto naleti,naleti.Nije mi cilj da imam sve novcice u UNC kvalitetu vec mi je vazno da ga imam u kolko tliko sagledljivom stanju.Licno mi nekako vise vrede novcici koji su bili u upotrebi i saznanje kroz koliko su ruku i sta sve prosli i opstali nego neki koji su hvatali prasinu u nekoj fioci i koji su glancani svaki dan.Kad bi nabrojao sta mi sve fali neko bi se mozda i smejao al ne moze se sve nabaviti za jedan dan.Elem, ovo je bilo cisto da se predstavim ko sam,a ako nekome treba bilo kakva pomoc nek se slobdno javi,Posedujem dosta kataloga (mozda i sve sto se moglo naci u slobodnom trzistu,citaj downloadu, na netu).I da ,slozio bih se sa kolegom Adom, cene u Krausovim katalozima su sve samo ne realne i moje je misljenje da ih ne treba uzimati zdravo za gotovo, ipak je stvarno trziste nesto sasvim drugo.Puno pozdrava..Ivan alias Woody
 
Poslednja izmena:
Mladjo, ja sam isto 95 god i isto me interesuje numizmatika, bavim se time godinu dana ali u poslednja 2 meseca sam bas dao gas i stvarno mi je numizmatika postala deo zivota...I ja isto ne mogu da imam limundo jer nemam 18 ali ovde ima svakojakih sajmova u vezi numizmatike a utorkom se odrzava skup numizmaticara u centru Beograda...Sve je jako zanimljivo...
I zainma me, ovo je pitanje za strucnjake, da li postoji drugi nacin sem preko poste za menjanje i kupovinu novca, recimo da ima nesto slicno limundu...
 
Woody brate nije sramota pitati bilo sta, pa i ja koliko puta zapitkujem ljude, evo sada mi treba pomoc oko 2 rimska novcica, pogledajte o cemu je rijec u temi vezanoj za procjenu. Ja imam ogromnu kolicinu starih novcica koje sam dugo skupljao, kad bilo ko od vas dodje u Sarajevo nek me kontaktira i od mene vam je na poklon novcica koliko vam treba da kompletirate sta zelite, naravno ako nisu u pitanju neki bas veci rariteti i sl. :) iznenadio bi se koliko meni svasta fali, i imam osjecaj uvijek ce faliti, a bas zato je ovo zanimljivo. Nek vam je sretno sa skupljanjem i slobodno pitajte sta god zelite, pozrav za vas.
 
podjednako sigurna i tri puta skuplja od preporučenog i vrednosnog...(150din-steiže sutradan, a ostalo prekosutra, nakosutra ili posle Božića)..."Sigurno" je retoričko pitanje u zemlji Srbiji...imamo primer štrajka pošti pre neki dan kada su pošiljke kasnile 7dana...a lično znam i par primera kada su im se gubile pošiljke...
Jovke,brate Srbine, evo jednog saveta za tebe - šta god da ne znaš ili te zanima (numizmatika i uopšte), jednostavno pitaj čika Gugleta, taj sve zna a izmislili su i njegovu religiju
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top