Продаја плаца ?

KraNp

Veoma poznat
Poruka
10.404
Чисто онако питам јер сам скоро негде причао са неким људима о томе. Шта се дешава нпр. кад једна особа прода плац другој особи и овај му да новац. Али пошто се први предомислио и не жели да га прода јер још није уговор оверен у Суду, шта треба да ради пошто купац одбија да прими новац назад и тврди да је плац његов. Коме тај новац треба оставити и има ли право тај који је одустао од продаје да нешто зида на том плацу без бојазни да ће Суд рећи како је плац већ продат тиме што је узео аванс ?
 
Шта се дешава нпр. кад једна особа прода плац другој особи и овај му да новац. Али пошто се први предомислио и не жели да га прода јер још није уговор оверен у Суду, шта треба да ради пошто купац одбија да прими новац назад и тврди да је плац његов. Коме тај новац треба оставити и има ли право тај који је одустао од продаје да нешто зида на том плацу без бојазни да ће Суд рећи како је плац већ продат тиме што је узео аванс ?
ako kupoprodajni ugovor nije uredno overen - prodaje nije ni bilo, plac ostaje u vlasnistvu onoga ciji je i bio.

ako je primljena kapara uz potvrdu od potencijalnog kupca, koliko je meni poznato, obicaj je da - ako se prodavac predomisli, duzan je kupcu da vrati duplu sumu od primljene kapare...a ako se kupac predomisli, ostaje bez date kapare jer prodavac nije duzan da mu vrne.

ako je primljena kapara, tek tako na rec, bez neke pismene interne potvrde izmedju kupca i prodavca, onda te boli uvo ako nece da je primi nazad...jedino ti ostaje da se cuvas, ko zna na sta je taj spreman...
 
ako je primljena kapara uz potvrdu od potencijalnog kupca, koliko je meni poznato, obicaj je da - ako se prodavac predomisli, duzan je kupcu da vrati duplu sumu od primljene kapare...a ako se kupac predomisli, ostaje bez date kapare jer prodavac nije duzan da mu vrne.

on ovde nije naveo gde je pravljen ugovor i potpisan i da li je primljena kapara ili pun iznos
 
znam da si skoro prodavala plac i kapiram da se razumes u materiju
zato i lajkovah tvoj odgovor kao najkorisniji na temi.
a ne znas da sam neko krace vreme radila u jednoj adv.kancelariji?
viannen_45.gif
 
Чисто онако питам јер сам скоро негде причао са неким људима о томе. Шта се дешава нпр. кад једна особа прода плац другој особи и овај му да новац. Али пошто се први предомислио и не жели да га прода јер још није уговор оверен у Суду, шта треба да ради пошто купац одбија да прими новац назад и тврди да је плац његов. Коме тај новац треба оставити и има ли право тај који је одустао од продаје да нешто зида на том плацу без бојазни да ће Суд рећи како је плац већ продат тиме што је узео аванс ?
Ja bih trazio da mi duplo vrati
 
Чисто онако питам јер сам скоро негде причао са неким људима о томе. Шта се дешава нпр. кад једна особа прода плац другој особи и овај му да новац. Али пошто се први предомислио и не жели да га прода јер још није уговор оверен у Суду, шта треба да ради пошто купац одбија да прими новац назад и тврди да је плац његов. Коме тај новац треба оставити и има ли право тај који је одустао од продаје да нешто зида на том плацу без бојазни да ће Суд рећи како је плац већ продат тиме што је узео аванс ?
Pitanje je da li je avans ili pare kako si prvo napisao, drugo ugovor postoji ali nije overen ili je tek trebalo da se napravi, trece, ako zelis da ponistis usmenu radnju za koju si primio avans mozes ako udvojis kaparu tj. avans koji mozes da deponujes kod suda i da to koristis u postupku za povracaj. Medjutim, ako si uzeo pare i predao plac vazi cak i usmeni ugovor. Kupac moze da realizuje kupovinu tuzbom u kojj trazi da sud donese presudu koja zamenjuje ugovor.
 
Nisam dobro procitao, a izgleda da se radi i o trecem ucesniku od koga je prodavac uzeo avans...sto znaci da nisi usao u posed, vec je treci u posedu placa. Medjutim, ako mozes da dokazes da si platio ceo iznos ili vise od pola, treba samo da dokazes da si usao u imovinu.
 
Pitanje je da li je avans ili pare kako si prvo napisao, drugo ugovor postoji ali nije overen ili je tek trebalo da se napravi, trece, ako zelis da ponistis usmenu radnju za koju si primio avans mozes ako udvojis kaparu tj. avans koji mozes da deponujes kod suda i da to koristis u postupku za povracaj. Medjutim, ako si uzeo pare i predao plac vazi cak i usmeni ugovor. Kupac moze da realizuje kupovinu tuzbom u kojj trazi da sud donese presudu koja zamenjuje ugovor.
Imas ti mozga.
Kakav usmeni ugovor za nekretninu?
 

Back
Top