Procene antikviteta

Gost
Od sada će ova tema služiti za procene. Nema potrebe da se za svaki predmet otvara nova, jer diskusija zamire već na prvoj strani. Izvolite...

Editovao: adeptus

ako mozete da pomognete javite se
 
Poslednja izmena od moderatora:
Posedujem stari kovani novac iz 1800 i 1812 godine.er
Kreutzer iz 1812godine.Medjutim posto se nerazumem u te stvari zanima me koliko vredi i kako se vrednuje stari novac?Ukoliko ima neshto od literature preporuka bi koristila.
 
asimax:
posedujem starinski sat star oko 200 godina,na kome pise magnetic,a na poledjini P.A.
GDE DA SE INFORMISEM O VREDNOSTI TOGA SATA?

Pozovi 064/1800960
ili mirko_casovnicar@hotmail.com

Covek je casovnicar koji se bavi antikvarnim satovima, kazi gde si dobio broj telefona. Verovatno ce morati da vidi sat ili sliku sata da bi mogao da ti odgovori.
Pozdrav i srecno
 
Da li neko zna koliko otprilike moze da kosta stilska trpezarija ( sto, 4 stolice, vitrina) stara vise od 200 godina, drvo mesano - hrast i visnja. Takodje su u kompletu s dva ormana za spavacu sobu, koriscena su prilikom snimanja filma "Gospodja ministarka", verzija Soje Jovanovic. Veliki sto s ogledalom s mermernom plocom i mala natkasna s mermernom plocom su komplet za spavacu sobu. Covek koji je pre nekoliko godina restaurirao ovaj namestaj rekao je da je to ampir stil, neki neo-dojc ili tako nesto, vise se ne secam. Namestaj je radjen u tadasnjoj Ugarskoj. Hvala za informacije, ako se neko razume.
 
imam par knjigica tj "sveski"
izdanja knjižare Tome Jovanovića i Vujića:
probisvet-slike iz privredničkog života
Junački spomenik
Srpsko hajdukovanje
Naše narodno biserje
Najlepše narodne pesme
 
U lošijem su stanju,i nijedna nije sa tvrdim povezom.
Mene je u stavi interesovala cena da bih videla šta da činim sa njima.Ukoliko misliš da imaju neku vrednost,možda bih ja više volela da pronađem konzervatora i sl.
 
Interesuje me "predmet" sledeceg opisa:
-izgleda kao dugme loptastog oblika precnika oko 1 cm koje u nastavku ima manji poluloptasti deo na kojiem je alkica;
-na celu vece lopte(gledano sa gornje strane) u centru je svastika(kukasti krst) oko kojeg je venac sa nekim cetvrtastim sharama
-boja je nakakva prljavo zuta, zlatna
Voleo bih da mi pomognete da identifikujem taj predmet.
Hvala unapred.
 
Candyman:
Interesuje me "predmet" sledeceg opisa:
-izgleda kao dugme loptastog oblika precnika oko 1 cm koje u nastavku ima manji poluloptasti deo na kojiem je alkica;
-na celu vece lopte(gledano sa gornje strane) u centru je svastika(kukasti krst) oko kojeg je venac sa nekim cetvrtastim sharama
-boja je nakakva prljavo zuta, zlatna
Voleo bih da mi pomognete da identifikujem taj predmet.
Hvala unapred.
Ako oces da mi posaljes sliku toga premeta mozda mogu dati ja pomognem.
Moj Email je veseli_valjevci@yahoo.co.uk :)
 
POSEDUJEM KNJIGU ,,COJSTVO I JUNASTVO,,VUKA ST.KARADZICA.KNJIGA JE JAKO STARA,STRANICE SU POZUTELE I ISKRZANE.INERESUJE ME DA LI NEKO ZNA IZ KOJE GODINE JE,I NJENU VREDNOST,POSTO BIH JE PRODAO?
 
Aragon:
Candyman:
Interesuje me "predmet" sledeceg opisa:
-izgleda kao dugme loptastog oblika precnika oko 1 cm koje u nastavku ima manji poluloptasti deo na kojiem je alkica;
-na celu vece lopte(gledano sa gornje strane) u centru je svastika(kukasti krst) oko kojeg je venac sa nekim cetvrtastim sharama
-boja je nakakva prljavo zuta, zlatna
Voleo bih da mi pomognete da identifikujem taj predmet.
Hvala unapred.
Ako oces da mi posaljes sliku toga premeta mozda mogu dati ja pomognem.
Moj Email je veseli_valjevci@yahoo.co.uk :)
Hvala Bogu da si se zainteresovao. Vec sam mislio da pricam zidu. Cim ga slikam kod frienda shaljem ti slikice.
CIAO! 8)
 
Candyman:
Aragon:
Candyman:
Interesuje me "predmet" sledeceg opisa:
-izgleda kao dugme loptastog oblika precnika oko 1 cm koje u nastavku ima manji poluloptasti deo na kojiem je alkica;
-na celu vece lopte(gledano sa gornje strane) u centru je svastika(kukasti krst) oko kojeg je venac sa nekim cetvrtastim sharama
-boja je nakakva prljavo zuta, zlatna
Voleo bih da mi pomognete da identifikujem taj predmet.
Hvala unapred.
Ako oces da mi posaljes sliku toga premeta mozda mogu dati ja pomognem.
Moj Email je veseli_valjevci@yahoo.co.uk :)
Hvala Bogu da si se zainteresovao. Vec sam mislio da pricam zidu. Cim ga slikam kod frienda shaljem ti slikice.
CIAO! 8)
Ok dogovoreno cekam tu sliku kad posaljes ti se javi pozdrav QTH Valjevo :)
 

Back
Top