Procedura izbora patrijarha

Сетимо се високопреосвештеног Макариоса, Макариоса Трећег, који је био и архиепископ и председник Кипра.

У том духу, било би добро да господин Александар (Фахрим) Вучић буде истовремено и председник Републике Србије и архиепископ пећки.

Таквих људи ми немамо много.

1798808875d67be581960c988508306_v4_big.jpg
 
jedino sto je relevantno u izboru novog patrijarha je,
dal je vucicev ili nije,...kaze cia, i posada krstarice
meni je fascinantno da komunisti iz udbe podrzavaju maserati ekumenistu grigorija, kao da ce oni ici u crkvu na njegove sluzbe...
ostao stari obicaj iz titinog vremena kad je patrijarh bio german (nemac). bog nadje nacin da vernom narodu uvek kaze kako stoje stvari i sta je na delu.
 
meni je fascinantno da komunisti iz udbe podrzavaju maserati ekumenistu grigorija, kao da ce oni ici u crkvu na njegove sluzbe...
ostao stari obicaj iz titinog vremena kad je patrijarh bio german (nemac). bog nadje nacin da vernom narodu uvek kaze kako stoje stvari i sta je na delu.
To je samo crkveno ime , nije bio stvarno Nemac . Recimo prošli ruski patrijarh je bio etnički Nemac .
 
meni je fascinantno da komunisti iz udbe podrzavaju maserati ekumenistu grigorija, kao da ce oni ici u crkvu na njegove sluzbe...
ostao stari obicaj iz titinog vremena kad je patrijarh bio german (nemac). bog nadje nacin da vernom narodu uvek kaze kako stoje stvari i sta je na delu.
pa ni nece, oni su vec pokrsteni,
sad grigorije treba da pokatolici prave pravoslavne vernike
 
prica mi stariji prijatelj, on je isao na one sletove omladine za vreme tita, kaze pevaju svi druze tito mi ti se kuneeemo a on peva druze tito mi ti sve kunemooo.
kunuti i zaklinjati nije isto, eto ispalo da je uspeo da prokune tita i sve njegove
I ja sam kao pionir verovao da je tita sve ono što je o njemu govorila njegova propaganda a samo se to i moglo da čuje.Ništa kontra tite,partije,partizana nije moglo da se čuje.Neko se brzo oslobodio tih naslaga propagande i počeo da razmišlja svojom glavom ali jedan broj nije.
Današnje generacije ne mogu da ni da pretpostave sta znači istinska diktatura i kult ličnosti.Neki kažu da je to ovo što imamo sad sa Vučićem ali u realnosti ovo što sad imamo nije ni prineti pravoj diktaturi kad se govorilo- i zidovi imaju uši.Tako je bilo do pred kraj osamdesetih.
 
I ja sam kao pionir verovao da je tita sve ono što je o njemu govorila njegova propaganda a samo se to i moglo da čuje.Ništa kontra tite,partije,partizana nije moglo da se čuje.Neko se brzo oslobodio tih naslaga propagande i počeo da razmišlja svojom glavom ali jedan broj nije.
Današnje generacije ne mogu da ni da pretpostave sta znači istinska diktatura i kult ličnosti.Neki kažu da je to ovo što imamo sad sa Vučićem ali u realnosti ovo što sad imamo nije ni prineti pravoj diktaturi kad se govorilo- i zidovi imaju uši.Tako je bilo do pred kraj osamdesetih.
sad je vreme globalizacije, prvo su se povezale tj globalizovale sluzbe, tako se udba komunisticka spojila sa siptarskom shik i zajedno maltretiraju ljude. sad vise nije crveni pentagram nego zuti, evropski, tako da ih je lako prepoznati.
 

Back
Top