Kapetan Dusan Radovic
Domaćin
- Poruka
- 4.641
Sta je ovo danas? Niko da pomene da je na danasnji dan 1945 god. izvrsen proboj preostalih logorasa iz Jasenovca, njih 1000 a da je pri tom preziveo samo 81 logoras.
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Sta je ovo danas? Niko da pomene da je na danasnji dan 1945 god. izvrsen proboj preostalih logorasa iz Jasenovca, njih 1000 a da je pri tom preziveo samo 81 logoras.
Sta je ovo danas? Niko da pomene da je na danasnji dan 1945 god. izvrsen proboj preostalih logorasa iz Jasenovca, njih 1000 a da je pri tom preziveo samo 81 logoras.

Sta je ovo danas? Niko da pomene da je na danasnji dan 1945 god. izvrsen proboj preostalih logorasa iz Jasenovca, njih 1000 a da je pri tom preziveo samo 81 logoras.
dogodilo se na danashnji dan: 1945. - Oko 600 preživelih zatočenika u zloglasnom ustaškom logoru Jasenovac pokušalo je da se, u očajničkom jurišu na stražare, dokopa slobode, ali je u tome uspelo samo njih 60. U Jasenovcu, toj najvećoj "fabrici smrti" na Balkanu za vreme Drugog svetskog rata, ustaše su pobile najmanje 700.000 Srba, Jevreja i Roma. Logor je radio od leta 1941. do 30. aprila 1945.
Свака ти част!Sta je ovo danas? Niko da pomene da je na danasnji dan 1945 god. izvrsen proboj preostalih logorasa iz Jasenovca, njih 1000 a da je pri tom preziveo samo 81 logoras.


Sta je ovo danas? Niko da pomene da je na danasnji dan 1945 god. izvrsen proboj preostalih logorasa iz Jasenovca, njih 1000 a da je pri tom preziveo samo 81 logoras.
Pri tom ne zaboravimo da je Beograd oslobodjen 20.10.1944. sto ce reci tacno POLA god. pre ovog dogadjaja.
VI licka je igrala veselo kozaracko kolo pola godine u BG dok su Kozarcani sistematski klani u Jasenovcu, a tragovi zlocina unistavani. Za to vreme copavi ustasa se sirio u tudjoj kuci koju je oteo i cekao da mu braca u ustasiji obave prljavi posao.
Видиш и ова прича о VI/oj личкој је дискутабилна!
Постоји верзија да је чувана VI личка била сачињена махом од оних преживелих усташа код Стаљинграда које је Стаљин вратио свом другу ''комунцу'' Брозу, а овај их асимиловао и послао на Србе у Србији тј. Београду, да ''чисте''.
Уједно правећи и међусобну мржњу међу Србима из Србије и прекодринских Срба.
Видиш и ова прича о VI/oj личкој је дискутабилна!
Постоји верзија да је чувана VI личка била сачињена махом од оних преживелих усташа код Стаљинграда које је Стаљин вратио свом другу ''комунцу'' Брозу, а овај их асимиловао и послао на Србе у Србији тј. Београду, да ''чисте''.
Уједно правећи и међусобну мржњу међу Србима из Србије и прекодринских Срба.
Moguce, ne mozes verovati nicemu sto je preostalo posle komunistickog friziranja informacija.
Ono sto je bitno je da su logori na teritoriji NDH bili posejani na mnogo lokacija pa je tako u Sisku bio logor za decu. Tu je neki lekar ubijao decu injekcijama. U Mlaki su uglavnom bili Cigani. Gradina je ogromno stratiste ..nesto kao jasenovacki predlogor. Tu Rep. Srpska i obeleazava stradanja Srba u NDH sto je po meni i centralni dogadjaj oko toga, a nikako ova ustaska farsa koja se i dan danas odigrava u Jasenovcu.
Ne treba zaboraviti ni sve jame u Hercegovini i Dalmaciji. Niko ne zna tacan broj bacenih ljudi u te provalije . To su neopisivi zlocini, neshvatljivi normalnom coveku.
Dakle ...Jasenovac je samo vrh piramide zlocina koji se desavao na svakom koraku u NDH.
I jos da se ne zaboravi. Nema manjeg naroda sa vecim genocidom od Hrvata. Narod od 4 mil. ljudi je ubio blizu milion drugih . To je za Ginisa i trebalo bi ih kandidovati da bar u necemu budu prvi.
To o Šestoj ličkoj diviziji je besmislica.
Radi se u Udarnoj jedinici, jednoj od najelitnijih koje je partizanski
pokret u Jugoslaviji imao.
Nikakve ustaše tu nisu našle oprost grehova !
Sastav jedinice je bio-- više od 90 % Srba iz Like,
koja je teško stradala od ustaškog noža.....!
Budalaština i kvislinška propaganda !!!

Kompleks Jasenovackih logora se prostirao duzinom od 47 km. Tj. od Jasenovca do Gradiske. Sto se tice 6. Licke, 7 Banijske i ostalih krajiskih brigada, one su u pocetku rata bile popunjene iskljucivo Srbima ali su desetkovane u borbama kroz Bosnu da bi u leto '44 usle u Srbiju sa mozda 10 do 15 % prvobitnog sastava. Do tada su bile popunjene bivsim domobranima i ustasama kao i novomobilisanim vojnicima u samoj Srbiji. Inace, pricali su mi bivsi cetnici da su po Srbiju sto puta bili gori partizani iz crnogorskih i sandzackih brigada nego iz bosanskih. Oni su bili mnogo svirepiji u obracunu sa cetnicima. Inace,svi zaboravljamo da je tito imao to diskerciono pravo da sam odredjuje mete za bombarodvanje od strane saveznika. Saveznicka misija "Nedelja pacova" iznad Srbije je trajala od Avgusta '43 do Septembra '44 i u tom periodu kada je obavljeno hiljade letova iz baze Brindizi u Italiji preko Balkana ka Nemackoj, pod jedan, saveznici nisu nasli za shodno da bombarduju kompleks Jasenovackih logora i po dva (logicno) tito nije ni imao nameru, i ako je mogao, da trazi bombardovanje Jasenovca. Zatim, Rusi su bili prisutni u Srbiji od Septembra '44 a da nisu nasli za shodno da bombarduju Jasenovacke logore i posle zauzimanja Beograda oni su promenili pravac i otisli prema Madjarskoj tj. prema Batini a ne ka Slavoniji i dalje ka Jasenovcu.
Kompleks Jasenovackih logora se prostirao duzinom od 47 km. Tj. od Jasenovca do Gradiske. Sto se tice 6. Licke, 7 Banijske i ostalih krajiskih brigada, one su u pocetku rata bile popunjene iskljucivo Srbima ali su desetkovane u borbama kroz Bosnu da bi u leto '44 usle u Srbiju sa mozda 10 do 15 % prvobitnog sastava. Do tada su bile popunjene bivsim domobranima i ustasama kao i novomobilisanim vojnicima u samoj Srbiji. Inace, pricali su mi bivsi cetnici da su po Srbiju sto puta bili gori partizani iz crnogorskih i sandzackih brigada nego iz bosanskih. Oni su bili mnogo svirepiji u obracunu sa cetnicima. Inace,svi zaboravljamo da je tito imao to diskerciono pravo da sam odredjuje mete za bombarodvanje od strane saveznika. Saveznicka misija "Nedelja pacova" iznad Srbije je trajala od Avgusta '43 do Septembra '44 i u tom periodu kada je obavljeno hiljade letova iz baze Brindizi u Italiji preko Balkana ka Nemackoj, pod jedan, saveznici nisu nasli za shodno da bombarduju kompleks Jasenovackih logora i po dva (logicno) tito nije ni imao nameru, i ako je mogao, da trazi bombardovanje Jasenovca. Zatim, Rusi su bili prisutni u Srbiji od Septembra '44 a da nisu nasli za shodno da bombarduju Jasenovacke logore i posle zauzimanja Beograda oni su promenili pravac i otisli prema Madjarskoj tj. prema Batini a ne ka Slavoniji i dalje ka Jasenovcu.
Па ако их је 90% страдало ко их је надоместио до 100% ?
Шеста личка се није показала као позитивна према Србима у Београду.![]()

Čudim se da nisi shvatila šta sam napiso !?
Ipak si ti intelektualka !
Čitaj pažljivije.
Čitaj do zareza,jer iza zareza uvek počinje sledeća misao.
Do zareza govorim jedno,iza njega drugo....
Ja nisam spominjao procenat stradanja Ličana,već da su teško
stradali.Procenat se odnosi na učešće srpskih boraca u Šestoj ličkoj....

Баш бих требала да подржим твоју тезу, кад оно ''међутим''.