Problemi sa autom na putovanju - iskustva i saveti

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
31.114
Prvi put sam otkad znam za letovanje ove godine imao maler. Crko mi neki deo u motoru [Citroen Picaso dizel 2003 god] i morao sam iz Beograda da cimam da mi ga posalju. Grci uopste nemaju program za dizele da ocitaju u kompjuteru koja je greska pa cak ni ovlasceni servisi. Za benzince je ok ali za dizel N I S T A. Cak smo zvali i Atinu da pitamo i samo su se nasmejali. Kao da prvi put cuju za Picaso dizel.

Svake godine idem na letovanje, neretko i po 2-3 puta, vozio sam i raznorazne krseve svojevremeno ali sada.......

Poruka
24.150
Prvi put sam otkad znam za letovanje ove godine imao maler. Crko mi neki deo u motoru [Citroen Picaso dizel 2003 god] i morao sam iz Beograda da cimam da mi ga posalju. Grci uopste nemaju program za dizele da ocitaju u kompjuteru koja je greska pa cak ni ovlasceni servisi. Za benzince je ok ali za dizel N I S T A. Cak smo zvali i Atinu da pitamo i samo su se nasmejali. Kao da prvi put cuju za Picaso dizel.

Svake godine idem na letovanje, neretko i po 2-3 puta, vozio sam i raznorazne krseve svojevremeno ali sada.......

То је зато што у Грчкој скоро да нема човека да вози лимузину која је на дизел. Код њих само камиони и аутобуси сипају дизел. Немој зато да те чуди...:D

koldar

Zainteresovan član
Poruka
205

Koliko te je koštala ova popravka, ako nije tajna?

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
31.114
Nije toliko para koliko živaca. Juri ovde, juri onde.....sve majstorčine ali kad otvorim haubu sležu ramenima kao da sam im otvorio televizor, kao da nikada nisu videli dizel.
Koštalo me 200 eura ali su mi deo poslali busom jedne tur agencije koja je vozila za Lefkadu, tamo je sačekao moj veliki prijatelj a inače predstavnik te agencije tako da nisam ništa platio. Sažalio se na mene majstor u servisu pa mi je to uradio za samo 90 eura a imalo je posla otvarati motor. Imao sam sreće i što mi rođena sestra živi u Grčkoj i dosta mi je pomogla inače, ostavio bih auto dole i došao autobusom. Šta drugo mogu da uradim sa tom gomilm gvožđa ?

Vesna Ks

Domaćin
Poruka
3.133
I mi smo(pu,pu)imali srece uvek,samo nam prosle godine,iz cista mira,crce akumulator na Krfu(pre podne isli u aqua-park,vratili se,sve o.k.-posle 2-3h da idemo do Ipsosa-ni da cuje)gazdarica zvala nekog komsiju,majstora-pogledao auto,rekao sta je,nije hteo nista da naplati,onda su u pomoc pritekli nasi momci koji su letovali u istoj kuci,vozali mog muza motorom da trazi akumulator(subota,radnje ne rade).najzad je nasao,a cena je varirala 90-120E na istom mestu,u zavisnosti sa kim pricas(gazda slabo zna engleski,trazi 120E,radnika pozvao da razjasni,ovaj kaze 90E...sve u svemu kupismo ga za 90).Bilo je to pred kraj letovanja pa je sreca da smo imali ostavljen novac za "ne daj Boze situacije"inace ranije smo znali da neodgovorno spljiskamo sve sto smo poneli...

bglaptops

Zainteresovan član
Poruka
245
Ja sam prosle godine posao za Trst odmah po skidanju viza 23eg decembra i kod Gradiske u Hrvatskoj mi crkne motor na Alfi 156. Ne mozete da zamislite kakva je to situacija. Pripremim turu Trst, Klagenfurt, Bec, Beograd, sve lepo isplaniram i ostanem u kvaru posle 300km. Jedina sreca u nesreci je bilo to sto nije bilo hladno. Posto mi se kvar desio oko 9 ujutro, morao sam da cekam slep koji je iz Sapca posao po mene tek oko podne. Ne mogu da gresim dusu, Hrvati su me startovali 5,6 puta dok sam cekao i davali mi ponude da me oni slepaju i nisu bili mnogo skuplji nego nasi. Moj savet svima je da bace one kineske trouglove od 200 dinara sa pijace i da kupe kvalitetne sa metalnim nozicama jer oni od 200 din ne mogu da stoje ako duva i najmanji vetar.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.