Problemi prilikom pravljenja mreze. PLEASE HELP!!!

DeXa

Zainteresovan član
Poruka
292
Evo ovako, u stanu trenutno imam tri racunara, dva desktop(na jednom Vista na drugom XP pro) i jedan laptop( Xp home), pokusao sam da ih sve umrezim, ali naisao sam na milion problema.Znaci zamislio sam da to bude LAN(+ laptop preko wirelesa) koj ce moci da sluzi i za deljenje podataka, za igranje igrica i za deljenje internet konekciije.Posto imam kablovski net, kupio sam ruter (TP-LINK tl-wr340G i ova dva desktopa povezao kablovim a lap top preko wi-fi.Internet sljaka odlicno, ali ne mogu da delim podatke i da igram igrice, npr CS u lan modu.Da na pomenem, sa racunara na kome je Vista mogu da vidim sve serovane podatke i sa Pc-ja i sa lap top-a, ali sa lap topa i sa drugog PC-ja ne mogu pristupiti podacima na ovom gde je vista.SA LAP TOPA CAK I NE VIDIM NI JEDAN RACUNAR U MREZI :((((

Molim Vas pomozite mi, i izvinite zbog pravopisnih gresaka ali pisem ovo na ivici nervnog sloma :(

cvrlebg

Aktivan član
Poruka
1.529
Postoje problemi u deljenju podataka izmedju win 7 i xp-a i dosta ljudi se zali na to, tako da mislim da je isti problem i sa Vista-om. Moraces da pretrazis net i da pokusas da resis problem, a znam da je dosta njih odustalo na kraju. A sto se tice laptopa, xp home ima odredjena ogranicenja, tako da bi ti bilo pametnije da vidis na sajtu Microsoft-a sta mozes sa njim da radis, a sta ne, pa onda da pokusas da uradis nesto.

PKT

Ističe se
Poruka
2.066
Postoje problemi u deljenju podataka izmedju win 7 i xp-a i dosta ljudi se zali na to, tako da mislim da je isti problem i sa Vista-om. Moraces da pretrazis net i da pokusas da resis problem, a znam da je dosta njih odustalo na kraju. A sto se tice laptopa, xp home ima odredjena ogranicenja, tako da bi ti bilo pametnije da vidis na sajtu Microsoft-a sta mozes sa njim da radis, a sta ne, pa onda da pokusas da uradis nesto.

Ovo je tačno, moja preporuka ti je isti OS na svim računarima.

snejks

Elita
Poruka
17.869
Evo ovako, u stanu trenutno imam tri racunara, dva desktop(na jednom Vista na drugom XP pro) i jedan laptop( Xp home), pokusao sam da ih sve umrezim, ali naisao sam na milion problema.Znaci zamislio sam da to bude LAN(+ laptop preko wirelesa) koj ce moci da sluzi i za deljenje podataka, za igranje igrica i za deljenje internet konekciije.Posto imam kablovski net, kupio sam ruter (TP-LINK tl-wr340G i ova dva desktopa povezao kablovim a lap top preko wi-fi.Internet sljaka odlicno, ali ne mogu da delim podatke i da igram igrice, npr CS u lan modu.Da na pomenem, sa racunara na kome je Vista mogu da vidim sve serovane podatke i sa Pc-ja i sa lap top-a, ali sa lap topa i sa drugog PC-ja ne mogu pristupiti podacima na ovom gde je vista.SA LAP TOPA CAK I NE VIDIM NI JEDAN RACUNAR U MREZI :((((

Molim Vas pomozite mi, i izvinite zbog pravopisnih gresaka ali pisem ovo na ivici nervnog sloma :(

1. tema na lošem podforumu
2. savete daju koji neznaju da urade tu mrežu

Osnovno
- oba računara moraju da imaju isti Homegroup - savet nemoj da nosi ime mshome :) napiši recimo : DEXAgrupa , na oba računara ,

snejks

Elita
Poruka
17.869
da li deljenje datoteka radi na svim kompovima sada?
ako jeste onda moraš koristiti IP adrese kompova koje dodeljuje dhcp na ruteru
komp na kome pokrećeš game server ima svoju mrežnu IP adresu nju vidiš u command promptu kada koristiš komandu : ipconfig /all , ostali kompjuteri koriste ip adresu servera kod mrežne unutar igre upisuješ adresu servera i na nju se konektuješ
dajem ti primer :
ruter ima svoju adresu obično je to 192.168.1.1
kompovi koji se konektuju na ruter imaju 192.168.1.xxx , gde xxx se razlikuje od kompa do kompa unutar tvoje mreže
ako komp sa pokrećeš mrežni lan game server ima adresu 192.168.1.156 onda se sa ostalih kompova se konektuješ na tu adresu

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.