Quantcast

Problem

tommy gun

Poznat
Poruka
9.134
Pre nekoliko meseci ugradio sam DVD chitac radi on 2-3 meseca i kasnije ne moze da procita neku igru,kao u instalaciji ne moze da procita .cab fajlove.Filmove normalno chita,onda sam video da nema nista od toga i zanemario sam.onda mi se ponovo igrale igre na DVD,pa sam se raspitao u chemu je problem.Neki moj drug kaze da treba da skinem drajvere za DVD citac.E sad meni je LG citac,kombo,jel ima igde da se skine drajver!

juznivetar

Ističe se
Poruka
2.045
To je ostecen disk, jer *.cab fajl je jedna vrsta kompresije, tj. u njemu se nalaze svi potrebni fajlovi igre ( mozes ga otvoriti sa winzipom). I ako ima ostecenja naravno da se nemoze otvoriti i instalirati samim tim uredno.

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
49.167
kombo globalno nikad nije bio dobro resenje. izmedju ostalog (da sad ne nabrajam sve po redu) losije citaju i to provereno 1000 puta (disk koji se na drugim racunarima bez problema cita na novom kombu ne moze i slicno)
Tako da je uzrok tvog problema jednostavno losije narezan disk i kombo ne moze lepo da ga procita (ne kazem da je to ali uzmi i to u razmatranje)

juznivetar

Ističe se
Poruka
2.045
Vidi ako ti ocita disk, al' nemoze da otvori *.cab fajl nije do drivera, ako ti nece da otvori vise diskova, a jos oni uredno rade na drugom kompu, onda nije ni ostecen disk, dakle problem je u win komponenti za rad sa *.cab fajlovima.
Mada ponavljam i dalje tipujem na lose narezan iliti ostecen disk.

tommy gun

Poznat
Poruka
9.134
ma jok,npr u SA mi moze i retry i ignore i abort,e sad kad pritisnem ignore on ide dalje,ali u igru mi ne ulazi,tako i u BllodRayne 2,a u codenmae panzers 2,a 4 puta sam pozajmljivao SA i siti problem!

profesor_71

Početnik
Poruka
21
tommy gun:
Pre nekoliko meseci ugradio sam DVD chitac radi on 2-3 meseca i kasnije ne moze da procita neku igru,kao u instalaciji ne moze da procita .cab fajlove.Filmove normalno chita,onda sam video da nema nista od toga i zanemario sam.onda mi se ponovo igrale igre na DVD,pa sam se raspitao u chemu je problem.Neki moj drug kaze da treba da skinem drajvere za DVD citac.E sad meni je LG citac,kombo,jel ima igde da se skine drajver!
Probaj da ga stavis u drugi kompjuter, mozda je softverski problem, odnosno greska vezana za Windows