Quantcast

Problem ???

dejanples

Zainteresovan član
Poruka
225
Imam cudan problem vec sam zbog te gluposti dizao tri puta sistem evo ovako windows mi normalno radi sa dual boot ubuntu xp mi radi jedno mesec dana normalno dok ne dodje sledece pri startovanju xp ocitaga e kad treba da pokaze ikonice pojavi se ono za skeniranje hard diska imam da skip i da pustim triput sam ga pustao da odradi to i kad odradi pojavi se plavi ekran na sekund ne uspem nista da procitam i onda se resetuje ja opet startujem xp opet mi se pojavljuje ono za hard disk ja pritisnem bilo koje dugme da skip on skip uradi i opet plavi ekran na sekund i opet restart i tako u krug dok ne instaliram novi sistem i onda mi se opet to pojavi za skeniranje(obicno mi se na novom sistemu pojavi posle 2-3nedelje isti problem) i opet u krug do cega je problem ja stavarno ne znam ali xp pominje hard disk kada sam pustio za skeniranje bad sektore na ubuntu 10.10 kaze da ima cak 15 sektora da li je to hard diska ili je neki drugi problem ?(hvala unapred na odgovorima

nd79

Obećava
Poruka
76
Da li si instalirao neki novi deo na racunar? Moze biti da je RAM memorija. Imao sam slican problem i RAM je bio u pitanju. Dao si malo informacija(konfiguracija itd.).

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Imam cudan problem vec sam zbog te gluposti dizao tri puta sistem evo ovako windows mi normalno radi sa dual boot ubuntu xp mi radi jedno mesec dana normalno dok ne dodje sledece pri startovanju xp ocitaga e kad treba da pokaze ikonice pojavi se ono za skeniranje hard diska imam da skip i da pustim triput sam ga pustao da odradi to i kad odradi pojavi se plavi ekran na sekund ne uspem nista da procitam i onda se resetuje ja opet startujem xp opet mi se pojavljuje ono za hard disk ja pritisnem bilo koje dugme da skip on skip uradi i opet plavi ekran na sekund i opet restart i tako u krug dok ne instaliram novi sistem i onda mi se opet to pojavi za skeniranje(obicno mi se na novom sistemu pojavi posle 2-3nedelje isti problem) i opet u krug do cega je problem ja stavarno ne znam ali xp pominje hard disk kada sam pustio za skeniranje bad sektore na ubuntu 10.10 kaze da ima cak 15 sektora da li je to hard diska ili je neki drugi problem ?(hvala unapred na odgovorima
Verovatno posle svakog novog instaliranja OS .ti instaliras neki softver koji ima Virus a ti ne znas lol

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Ma nije Hardver u pitanju ako on radi mesec dana dobro ...Losa ti je AV zastite i neko te hakuje ili imas viruss u programima koje instaliras nakon instalacije OS lol

dejanples

Zainteresovan član
Poruka
225
mozes milion puta da se resetuje ako ne uradis ovo za blue screen:
Start - Run - kucaj chkdsk /f /r - OK - ukucaj Y.
procitaj i napisi
The type of the file system isw ntfs.cannot lock current drive.Chkdsk cannot run because the volume is use by another process.Would you like to schedule this volume to be checked the next time the system restart? y n

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
The type of the file system isw ntfs.cannot lock current drive.Chkdsk cannot run because the volume is use by another process.Would you like to schedule this volume to be checked the next time the system restart? y n
To te sistem pita da li zelis nakon restarta pokrenuti taj proces ..posto trenutno je zauzet drugim procesom lol ;P

Ukucaj (y) yes

(n) znaci no = ne

Poslednja izmena:

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.259
Drug, skini sa interneta Hirens Boot CD i pregledaj hard disk na bad sektore. I neka ti pregledanje HDD prije instalacije Windowsa pređe u naviku.
To se dešava ako ti je loš HDD ili ako ti je slučajno uboden USB stik u neki od portova...Plavi ekran ti se pojavi jer je prilikom skeniranja HDD obrisano ono što ne smije biti obrisano i praktično Windows je oštećen i ne može da se podigne...

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.