Problem u porodici, mozda ovde nije mesto

Ovako, ja sam Marko imam 16 godina... Zivim sa majkom, ocem, babom i dedom.. E sad, moj otac je veoma 'nenormalan' lik, bilo je tu mnogo nenormalnih stvari, ali ova je do sad najgora, pa vas molim za savet..
Razbio sam telefonom, ali samo staklo, poslao sam majci poruku da mi je ispao i ona mi je rekla da me otac zove da dodjem kuci, odmah..Otisao sam kuci, parkirao motor, krenuo ka kuci i otac se razdrao sa prozora 'Ponesi kljuc, da se ne vracas', tako sam i uradio i usao u kucu... Nakon toga mi je trazio kljuc, polomio ga, trazio mi karticu iz telefona, polomio i nju, zabranio mi da izlazim iz kuce, ja sam rekao 'Dobro', on je uzeo noz i gadjao me njime, sreca pa mi je prosao za milimetar od stomaka.. Majci se drao i pitao da li hoce i nju da gadja, ja stvarno ne znam sta da radim, dokurcio mi je vise.. Zeleo bih neki savet, nesto.. Zao mi je za majku sto ga trpi, jer i ona ispasta koliko i ja, a nista nije ucinila.. Ajde razumem, za 100€, il tako nesto.. Nego on sve to pravi za pisljivih 15€.. Ne mogu da izdrzim vise, planiram cak i da bezim od kuce...
Pozdrav svima..
 
Ovako, ja sam Marko imam 16 godina... Zivim sa majkom, ocem, babom i dedom.. E sad, moj otac je veoma 'nenormalan' lik, bilo je tu mnogo nenormalnih stvari, ali ova je do sad najgora, pa vas molim za savet..
Razbio sam telefonom, ali samo staklo, poslao sam majci poruku da mi je ispao i ona mi je rekla da me otac zove da dodjem kuci, odmah..Otisao sam kuci, parkirao motor, krenuo ka kuci i otac se razdrao sa prozora 'Ponesi kljuc, da se ne vracas', tako sam i uradio i usao u kucu... Nakon toga mi je trazio kljuc, polomio ga, trazio mi karticu iz telefona, polomio i nju, zabranio mi da izlazim iz kuce, ja sam rekao 'Dobro', on je uzeo noz i gadjao me njime, sreca pa mi je prosao za milimetar od stomaka.. Majci se drao i pitao da li hoce i nju da gadja, ja stvarno ne znam sta da radim, dokurcio mi je vise.. Zeleo bih neki savet, nesto.. Zao mi je za majku sto ga trpi, jer i ona ispasta koliko i ja, a nista nije ucinila.. Ajde razumem, za 100€, il tako nesto.. Nego on sve to pravi za pisljivih 15€.. Ne mogu da izdrzim vise, planiram cak i da bezim od kuce...
Pozdrav svima..

Ćale ti je dileja totalna mada vidim da to shvataš, što je veoma dobro ( samo uz dopunu - ni za 100e nije normalno da te gađa jabukom a ne nožem).
Neke opcije nemaš jer mislim da ti kao maloletniku nije dozvoljeno da se odseliš svojevoljno itd. Moraćeš ili da se suprotstaviš ( bukvalno da mu kažeš da ćeš mu namestiti sve policajce i žandare iz lokalnog sup-a) ili da taktiziraš.
Ovo drugo znači otprilike da istrpiš godinu-dve dok ne pristigne vreme za studiranje. Onda upišeš faks u nekom drugom gradu i eto ti 4-5 godina slobode da studiraš, oporavljaš se i smišljaš nešto bolje.
U svakom slučaju, atmosfera u toj kući ( to dom nije ) je nezdrava i sigurno neće biti dobro da ostaješ tu.

PS- za kevu ne brini. Ne "trpi" ona nikoga, nije nikakva svetica nego je i tebe uvalila u svoje $ranje koje nije htela da počisti na vreme. Nije ona ništa bolja i zaslužuju jedno drugo. Čim se ukaže prilika, tutanj i - ne okreći se sine.
 
Slusaj u veoma si nezgodnoj situaciji.Ti sigurno volis svoga oca jer se ne bi obracao nikome za savet da nije tako.Ali bi bilo najbolje da odes u socijalnu sluzbu i da porazgovaras s njima,bilo bi dobro da imas i podrsku majke.Otac koliko god da vas voli,ako vas voli.mnogo bi dazmislio o svojim postupcima pre nego bilo sta uradi.mogi donekle eazumeti da te lazni da ti oduzme kljuc od motora i da izvadi karticu za neko vreme,ali da te gadje nozem,to nikako nije u redu.da odes od kuce,mlad si tesko je za naci nekakav posao.Znaci samo nekoj sluzbi za zastitu porodice,jer se sa tim uopste nije saliti.I ja sam roditelj i znao sam da kaznim decu sa po nekom cuskom i da zabranim izlaske,ali nista vise od toga.Ne pisem ti ovo da bi ti rasturio porodicu vec da se izvuces od gorih stvari gok je vreme/Zelim ti sve najbolje u zivotu.
 
Ovako, ja sam Marko imam 16 godina... Zivim sa majkom, ocem, babom i dedom.. E sad, moj otac je veoma 'nenormalan' lik, bilo je tu mnogo nenormalnih stvari, ali ova je do sad najgora, pa vas molim za savet..
Razbio sam telefonom, ali samo staklo, poslao sam majci poruku da mi je ispao i ona mi je rekla da me otac zove da dodjem kuci, odmah..Otisao sam kuci, parkirao motor, krenuo ka kuci i otac se razdrao sa prozora 'Ponesi kljuc, da se ne vracas', tako sam i uradio i usao u kucu... Nakon toga mi je trazio kljuc, polomio ga, trazio mi karticu iz telefona, polomio i nju, zabranio mi da izlazim iz kuce, ja sam rekao 'Dobro', on je uzeo noz i gadjao me njime, sreca pa mi je prosao za milimetar od stomaka.. Majci se drao i pitao da li hoce i nju da gadja, ja stvarno ne znam sta da radim, dokurcio mi je vise.. Zeleo bih neki savet, nesto.. Zao mi je za majku sto ga trpi, jer i ona ispasta koliko i ja, a nista nije ucinila.. Ajde razumem, za 100€, il tako nesto.. Nego on sve to pravi za pisljivih 15€.. Ne mogu da izdrzim vise, planiram cak i da bezim od kuce...
Pozdrav svima..

jao dete:( ako nisi iz zabave izmislio ovaj post-stvar je jeziva.
nemoj nikako da pokusas da mu se suprostavljas jer je ocio on vrlo agresivan...mene zanima-kako reaguju baba i deda? da li su to njegovi roditelji?
kad bi razgovor sa njim bio moguc-da ga u kompletu zamolite da se iseli od vas
 
Nekad je dobar da bolji ne moze da bude, a nekad, nekad je haos.. Baba i deda ne smeju nista da kazu.. Prigovara mi za sve zivo, znaci ne mogu da izbrojim koliko puta se za neku sitnicu 'naljuti' i ne prica ni sa kim.. Otkad znam za sebe, on ne prica sa rodjenom majkom, sve joj radi u inat.. Sto je moje majke tice, ona je normalna, nikad me nije povredila, niti mi pravila neko sranje.. Znamo da se posvadjamo ponekad, ali posle pola sata, opet smo kao drugari... Koliko puta meni ***** da nema para, ali zato on mora svako jutro da ide u grad koji je udaljen 18km u jednom pravcu da popije kafu i da ispusi paklicu cigareta....
 
Nekad je dobar da bolji ne moze da bude, a nekad, nekad je haos.. Baba i deda ne smeju nista da kazu.. Prigovara mi za sve zivo, znaci ne mogu da izbrojim koliko puta se za neku sitnicu 'naljuti' i ne prica ni sa kim.. Otkad znam za sebe, on ne prica sa rodjenom majkom, sve joj radi u inat.. Sto je moje majke tice, ona je normalna, nikad me nije povredila, niti mi pravila neko sranje.. Znamo da se posvadjamo ponekad, ali posle pola sata, opet smo kao drugari... Koliko puta meni ***** da nema para, ali zato on mora svako jutro da ide u grad koji je udaljen 18km u jednom pravcu da popije kafu i da ispusi paklicu cigareta....

Mudra majka zna da izabere zdravog i dobrog čoveka za oca svoje dece. One manje mudre ali barem brižne ne ostaju sa onim koji se pokaže kao loš otac ali ti veruj u šta hoćeš ali briši odatle.
Nego ko je tvom ocu javio da si slomio dipsplej na telefonu ? Ti javio majci ... a ko je rekao ocu ?

Ps - počinjem da mislim da je ovo još jedna priča u režiji forumske Danijele Stil sa onim ljigavim pričama, samo se sad dosetila da piše u muškom licu
 
Poslednja izmena:
Ovako, ja sam Marko imam 16 godina... Zivim sa majkom, ocem, babom i dedom.. E sad, moj otac je veoma 'nenormalan' lik, bilo je tu mnogo nenormalnih stvari, ali ova je do sad najgora, pa vas molim za savet..
Razbio sam telefonom, ali samo staklo, poslao sam majci poruku da mi je ispao i ona mi je rekla da me otac zove da dodjem kuci, odmah..Otisao sam kuci, parkirao motor, krenuo ka kuci i otac se razdrao sa prozora 'Ponesi kljuc, da se ne vracas', tako sam i uradio i usao u kucu... Nakon toga mi je trazio kljuc, polomio ga, trazio mi karticu iz telefona, polomio i nju, zabranio mi da izlazim iz kuce, ja sam rekao 'Dobro', on je uzeo noz i gadjao me njime, sreca pa mi je prosao za milimetar od stomaka.. Majci se drao i pitao da li hoce i nju da gadja, ja stvarno ne znam sta da radim, dokurcio mi je vise.. Zeleo bih neki savet, nesto.. Zao mi je za majku sto ga trpi, jer i ona ispasta koliko i ja, a nista nije ucinila.. Ajde razumem, za 100€, il tako nesto.. Nego on sve to pravi za pisljivih 15€.. Ne mogu da izdrzim vise, planiram cak i da bezim od kuce...
Pozdrav svima..
mare brate pitaj pandure ocel i ovaj put reci da nema konkrenog slucaja tzv krivicnog dela da bi reagovali,ono rade svoj posao tek kad noz udje vise od 3cm
 
Ovako, ja sam Marko imam 16 godina... Zivim sa majkom, ocem, babom i dedom.. E sad, moj otac je veoma 'nenormalan' lik, bilo je tu mnogo nenormalnih stvari, ali ova je do sad najgora, pa vas molim za savet..
Razbio sam telefonom, ali samo staklo, poslao sam majci poruku da mi je ispao i ona mi je rekla da me otac zove da dodjem kuci, odmah..Otisao sam kuci, parkirao motor, krenuo ka kuci i otac se razdrao sa prozora 'Ponesi kljuc, da se ne vracas', tako sam i uradio i usao u kucu... Nakon toga mi je trazio kljuc, polomio ga, trazio mi karticu iz telefona, polomio i nju, zabranio mi da izlazim iz kuce, ja sam rekao 'Dobro', on je uzeo noz i gadjao me njime, sreca pa mi je prosao za milimetar od stomaka.. Majci se drao i pitao da li hoce i nju da gadja, ja stvarno ne znam sta da radim, dokurcio mi je vise.. Zeleo bih neki savet, nesto.. Zao mi je za majku sto ga trpi, jer i ona ispasta koliko i ja, a nista nije ucinila.. Ajde razumem, za 100€, il tako nesto.. Nego on sve to pravi za pisljivih 15€.. Ne mogu da izdrzim vise, planiram cak i da bezim od kuce...
Pozdrav svima..
Ako je ova prica istinita, situacija je jako opasna.
Novac vam ocigledno nije problem, cim ti u tim godinama imas motor, tako da ni pokvaren mobilni nije problem, vec samo povod.
Covek koji nekoga gadja nozem, makar to bilo mace, lud je i opasan covek. Ne postoji povod da se tako ponasa prema bilo kome osim da ga je neko zivotno ugrozio.
Kako ste ziveli do sada?
Ne verujem da je prvi incident gadjanje sina nozem!
On je potencijalni ubica, tako da nesto hitno mora dase uradi, ali jako pametno i pazljivo.
Da li nekad razgovaras nasamo sa majkom o situaciji?
 
idi u centar za socijalni rad, otac ce uskoro nekoga da povredi gadno....

Centar za socijalni rad ne sluzi nicemu. Deci ne veruju uglavnom, eventualno zovu na razgovor, on porekne sve i nikom nista.
Majka ne moze da ga zastiti jer niko nece zastititi ni nju ni njega cim izadju iz centra za socijalni rad.
Policiju ne zanima nista.
Okolina nista ne zna, jer su takvi obicno med i mleko u javnosti...i eto bezizlazne situacije.
 

Back
Top