Problem sa Windows 98.

aviv

Zainteresovan član
Poruka
183
Prilikom startovanja Windows 98, ne podigne desk top, ostane samo zelena povrsina monitora. Kada ga vise puta rucno restartujem...nista. Tada lupkanjem na F8 startuje i normalno radi. Help?! Hvala . TSETSA.
 
Nesto Explore zajebava,najjednostavije bi ti bilo da resinstaliras windows.Nije bas brzo resenje ali ce raditi.Nikako nemoj da mu radis repair nego ga insatliraj ponovo.Dosad sam nalete na svakavne tripove ali ovo je jedan od onih koji znaju samo programeri ili neko tome slican , pa zato lepo insatliraj ponovo windows... :D
 
Ice:
Nesto Explore *,najjednostavije bi ti bilo da resinstaliras windows.Nije bas brzo resenje ali ce raditi.Nikako nemoj da mu radis repair nego ga insatliraj ponovo.Dosad sam nalete na svakavne tripove ali ovo je jedan od onih koji znaju samo programeri ili neko tome slican , pa zato lepo insatliraj ponovo windows... :D
HVALA iCE, pokusacu. :wink: :wink:
 
aviv:
Ice:
Nesto Explore *,najjednostavije bi ti bilo da resinstaliras windows.Nije bas brzo resenje ali ce raditi.Nikako nemoj da mu radis repair nego ga insatliraj ponovo.Dosad sam nalete na svakavne tripove ali ovo je jedan od onih koji znaju samo programeri ili neko tome slican , pa zato lepo insatliraj ponovo windows... :D
HVALA iCE, pokusacu. :wink: :wink:
Ako neces da reinstaliras samo pritiskaj F8 ako radi normalno dok se ne podigne!
 
Kad vec tipkas f8, probaj da ga startujes u safe mode.
Ocigledno neki task koji pokusava da se podigne pri startu windowsa nije u mogucnosti da to uradi.
Ako znas gde da skines start up fajlove onda ih poskidaj sve pa probaj...
Ako ne pomaze onda prijatelju Format i nova instalacija...
 
Kako da ga startujem u safe mode-u?Odakle?Da li se ti ualzi iz MS Dosa?Hvala...Ja sam apsolutna pocetnica za te stvari, a inace poznata da kvari-nekvarljivo...
Ps. DA li moze mouse koji nesto koci da pravi takve probleme? :wink: :wink:
 
U potpunosti te razumem...
Kad na pocetku startovanja racunara tipkas f8 pojave se vrste startovnja windowsa, medju kojima normal, safe mode, command promt,...
Ti izaberes safe mode i onda ce windows da se startuje bez drajvera. Cim se startuje ti ga restartuj.
U vecini slucajeva tako se rese mnogi problema windowsa...
U suprotnom se javi pa cemo da probamo drugi nacin...
SRECNO!!!
 
Kad Udes u safe mod idi na start>run pa kucaj msconfig. U opciji strtup Iskljuci sve sto ti je cudno.treba da se startuju samo scan registry,load power,system tray,ako je ono sto su rekli da neki program hoce da se pokrene ovo ce ga iskljuciti.Inace odavde mozes da iskljucis sve vrste starup programa osim onih koji se pokrecu kao sistemski ( pokrecu ispred windowsa )
 
Ice:
Kad Udes u safe mod idi na start>run pa kucaj msconfig. U opciji strtup Iskljuci sve sto ti je cudno.treba da se startuju samo scan registry,load power,system tray,ako je ono sto su rekli da neki program hoce da se pokrene ovo ce ga iskljuciti.Inace odavde mozes da iskljucis sve vrste starup programa osim onih koji se pokrecu kao sistemski ( pokrecu ispred windowsa )
Gospodin je sve rekao umesto mene...
To je to!!!
 
Ista pricha od pre par dana.
Ne "podigne" desc top Windowsa. Kad ga startujem u safe mode i restartujem..par dana se normalno ukljuci, a potom opet nishta.Samo zeleni monitor i na njemu zamrznuta strelica.
Shta da radim, shta moze da bude i koliko ga tako smem cesto startovati iz safe modea? Hvala pozdrav od proleca. :wink: :wink:
 
Nešto slično se i meni dešavalo par puta, a onda sam ukapirao zbog čega je to bilo kod mene:
1. 'Ručno' (čitaj 'Notepead') sam ispravljao datoteke datoke Win.ini i System.ini u sistemskom direktorijumu i/ili vršio izmene u Registar bazi. (Pretpostavljam da ovo nije razlog kod tebe.) (desilo mi se 2x)

2. Ako je prilikom instalacije Regional Settings postavljen na English (kao što je bio kod mene) a instaliraš neki veći program koji menja sistemske datoteke na nekom drugom jeziku (u mom slučaju Francuski), bez podrške (tj izbora prilikom instalacije) za engleski dolazi do pada sistema i dobijaš poruku ako se dobro sećam 'Explorer could not bee loaded' ili nešto slično čak i u Safe modu. (4x)

3. Posle instalacije nekog prastarog (zastarelog) programa koji 'podesi' neku sistemsku datoteku pa opet dobiješ poruku kao u prethodnom slučaju. (2x)

4. Ukoliko hard disk nije dobro pritegnut (neko ga je skidao pa prilikom vraćanja nije vratio sve šrafčiće ili ih nije dobro pritegnuo). U ovom slučaju sam samo jednom video ovu poruku, najčešće se vidi samo crni ekran sa porukom da nedostaje 'taj i taj' fajl koji nije uvek isti! priliko ponovnog pokušaja podizanja sistema. (1x)

Ako kod tebe nije slučaj ništa od ovog gore navedenog pokušaj da budeš malo detaljnija, šta uradiš pre nego što ti 'padne' sistem (instaliraš ili brišeš nešto i slično).


U svakom slučaju najbolje rešenje ti je da na neki drugi disk (fizički disk a ne particiju) privremeno iskopiraš sva (tebi) važna dokumenta formatizuješ svoj disk i sve instaliraš od početka.
 
Madov:
Formatiranje i ponovna "sveza" instalacija je najbolji nacin da to resis jer je definitino neki sistemski problem ili mozda neki virus...
Dobro vece , prijatelju u nevolji. Ni sama ne znam sta je ..Nekad startuje super, nekad samo onako kako ste me nauciliF8 SAFE MODE, f5 restart...Ispitala sam sve sa Northonom, Casperskim i jos nekim silnim cudesimaod AVPa - i nista u smislu virusa-barem ne poznatih. Moracu da reinstaliram kako siu mi predlozio. Hvala puno,aviv[prolece}. :wink: :wink:
 
kvazimodo:
Nešto slično se i meni dešavalo par puta, a onda sam ukapirao zbog čega je to bilo kod mene:
1. 'Ručno' (čitaj 'Notepead') sam ispravljao datoteke datoke Win.ini i System.ini u sistemskom direktorijumu i/ili vršio izmene u Registar bazi. (Pretpostavljam da ovo nije razlog kod tebe.) (desilo mi se 2x)

2. Ako je prilikom instalacije Regional Settings postavljen na English (kao što je bio kod mene) a instaliraš neki veći program koji menja sistemske datoteke na nekom drugom jeziku (u mom slučaju Francuski), bez podrške (tj izbora prilikom instalacije) za engleski dolazi do pada sistema i dobijaš poruku ako se dobro sećam 'Explorer could not bee loaded' ili nešto slično čak i u Safe modu. (4x)

3. Posle instalacije nekog prastarog (zastarelog) programa koji 'podesi' neku sistemsku datoteku pa opet dobiješ poruku kao u prethodnom slučaju. (2x)

4. Ukoliko hard disk nije dobro pritegnut (neko ga je skidao pa prilikom vraćanja nije vratio sve šrafčiće ili ih nije dobro pritegnuo). U ovom slučaju sam samo jednom video ovu poruku, najčešće se vidi samo crni ekran sa porukom da nedostaje 'taj i taj' fajl koji nije uvek isti! priliko ponovnog pokušaja podizanja sistema. (1x)

Ako kod tebe nije slučaj ništa od ovog gore navedenog pokušaj da budeš malo detaljnija, šta uradiš pre nego što ti 'padne' sistem (instaliraš ili brišeš nešto i slično).


U svakom slučaju najbolje rešenje ti je da na neki drugi disk (fizički disk a ne particiju) privremeno iskopiraš sva (tebi) važna dokumenta formatizuješ svoj disk i sve instaliraš od početka.

Dobro vece, meni se ne desava nista od toga.Dakle kad ukljucim comp, ne podigne desk top Win 98, sem sa F8 safe mode pa F5 restart. Onda je o.k. To traje dan dva i opet ista prica... Kad gasim comp, u tools izaberem internet options, i onda delete coockies i history. To, uglavnom uvek... Nista novo, nista nov jezik. Vidim da cu morati da reinsatliram ponovo, a da dokumente snimim....Hvala puno, pozdrav od aviv[ proleca] :wink: :wink:
 
aviv:
Madov:
Formatiranje i ponovna "sveza" instalacija je najbolji nacin da to resis jer je definitino neki sistemski problem ili mozda neki virus...
Dobro vece , prijatelju u nevolji. Ni sama ne znam sta je ..Nekad startuje super, nekad samo onako kako ste me nauciliF8 SAFE MODE, f5 restart...Ispitala sam sve sa Northonom, Casperskim i jos nekim silnim cudesimaod AVPa - i nista u smislu virusa-barem ne poznatih. Moracu da reinstaliram kako siu mi predlozio. Hvala puno,aviv[prolece}. :wink: :wink:
:idea: To bi bilo najbolje, a kad sredis sistem kloni se nekih nepoznatih i nesigurnih sajtova, iskljuci automatic windows update i instaliraj samo neophodne programe jer svaki od programa nosi svoje sistemske fajlove koji se u nekim slucajevima i "posvadjaju" sa windows-ovim... :wink:
_____________________________________________________
A ja cekam kolacice :roll:
Pozdrav :!: :!: :!:
 
Hvala prijatelju u nevolji. Javljam se cim sredim comp. Za kolacice - ne brini- obecano-ucinjeno. Barem je Sosa dobro poznati majstor za razne specijalitete[seti se Blasevica kad stane da redja ...i na kraju rezanci s makom]. Pozdrav od proleca. :wink: :wink:
 

Back
Top