Quantcast

problem sa TV karticom

ferdinand62

Početnik
Poruka
17
Cao drugari,imam neki problem sa TV karticom ,Intex,7130,koja radi normalno ali mi povremeno brlja sa audio karticom.Naime,maticna ploca je ASUS A7V8X-X,sa integrisanom zvucnom kartom SounMax.Povremeno izgubim zvuk na TV kartici,sistemski zvuk ostane normalan,a i ukljucivanjem direktno,zvucnika na TV karticu je sve u redu.Zaglupi se line in,jednostavno,ne prepoznaje ga.Kad se to dogodi,prilikom restarta,sistem se podize u bios.
Za sada problem resim tako sto uninstaliram i ponovo instaliram zvucnu karticu,i onda neko vreme sve bude u redu.
Pretpostavljam da je potrebno neko setovanje u bios,dali neko zna resenje za ovaj problem.Unapred hvala! :confused:

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
dal se zvuchna sama od sebe zaglupi, ili si ti neshto chachkao pre nego shto je to pochelo ? jel ti se audio prikljuchuje u line-in jack pozadi ? ne verujem da je setovanje u biosu, madanisam siguran... Dok ne dobijesh neki siguran odgovor, pokushaj da promenish drajvere za zvuchnu.
poz

mshone

Aktivan član
Poruka
1.409
nema iskustva sa pomenutim modelom, ali sam se zezao u slicnom stilu sa miro pc tv i 2 zvucne.Mozda mozes resiti da umesto `audio out sa tv karte na line in zvucne`, prikacis zvuk sa aux na plocu, ako aux postoji na tv kartici.U podesavanjima je posle bitno da mu odredis koji ce uredjaj koristiti za zvuk /normalno-zvucna kartica/ i odakle da uzima signal.

ferdinand62

Početnik
Poruka
17
Hvala na odgovorima,mada...Naime,audio sa zvucne karte se prikljucucje na line in na komp.Nisam nista cackao,kartica radi nepredvidjen period i sama od sebe se zaglupi.Sada vec dvadesetak dana radi normalno.Probacu to sa aux i probacu da skinem nove drajvere za zvucnu.
Jedini je sad stvarni problem restart,uvek preko biosa,ali na kraju krajeva ko sisa restart,moze i obican shut down!

nikola_v86

Zainteresovan član
Poruka
435
Neznam sta da ti kazem,ali sve u svemu taj cip na toj maticnoj ploci generalno lose radi.Sklapao sam kompove sa tom maticnom,jer mi je ona uvek bila nekako dostupna i uvek je najvise sr*nja bilo sa zvukom.Moja preporuka ti je da odes u najblizu prodavnicu kompova i izdvojis 10 evra za bilo kakvu drugu,a od tih najjeftinijih ti preporucujem bilo sta sa cmi8738 cipom,jer on kad nije integrisan,super radi svoj posao.Nije audigy,ali moze posluziti

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.